نفت / شناسه خبر: 84283 / تاریخ انتشار : 1401/7/4 09:40
|

ذخایر نفت آمریکا به کمترین میزان ۴۰ سال گذشته رسید

ذخایر راهبردی نفت آمریکا به کمترین میزان در ۴۰ سال گذشته رسید و این نخستین بار از سال ۱۹۸۳ است که این ذخایر از ذخایر تجاری این کشور کمتر شده است.

نفتی ها / وال استریت ژورنال بر اساس آمار هفتگی اداره اطلاعات انرژی آمریکا نوشت، ذخایر راهبردی این کشور به کمترین میزان در ۴۰ سال گذشته  رسید.
بر اساس این گزارش، ذخایر نفت در هفته منتهی به ۱۶ سپتامبر نزدیک ۷ میلیون بشکه کاهش یافت و به ۴۲۷.۲ میلیون بشکه رسید که کمترین میزان از سال ۱۹۸۴ به شمار می رود. این نخستین بار از سال ۱۹۸۳ است که ذخایر راهبردی از ذخایر تجاری نفت کمتری دارد. تا ۱۶ سپتامبر ۴۳۰.۸ میلیون بشکه نفت در تاسیسات تجاری موجود بود.
جو بایدن، رئیس جمهور آمریکا در اواخر ماه مارس، آزادسازی رقم ۱۸۰ میلیون بشکه نفت خام در محل ذخایر راهبردی آمریکا با هدف مقابله با افزایش قیمت سوخت و اختلال در بازار به علت تحریم‌های نفتی روسیه را اعلام کرد.
بر اساس این طرح، آمریکا قرار بود حدود یک میلیون بشکه نفت در هر روز طی یک بازه ۶ ماهه به فروش برساند. به گفته تحلیلگران، این حجم بیش از سه برابر حجم هایی که قبلا از محل ذخایر راهبردی برداشته بود.
آمارها نشان می‌دهد که حدود ۱۵۵ میلیون بشکه از محل این ذخایر تا این زمان از امسال برداشته شده و فروخته شده است و ۱۰ میلیون بشکه هم در ماه نوامبر برداشته می‌شود.
بر اساس جدیدترین تحلیل وزارت خزانه داری آمریکا، آزادسازی ذخایر راهبردی آمریکا در سال جاری به همراه آزادسازی هماهنگ با شرکای بین المللی، قیمت بنزین را در این کشور حدود ۴۰ سنت به ازای هر گالن کاهش داده است.
آمارهای انجمن اتومبیل آمریکا نشان داد، قیمت بنزین در آمریکا به تدریج در ۱۳ هفته متوالی از ژوئن ۲۰۲۲ کاهش یافته است./فارس

لینک کوتاه

http://naftiha.ir/84283

کلیدواژه

ذخایر راهبردی نفت آمریکا

اخبار مرتبط

ارسال نظرات

captcha
آخبرین اخبار
پربیننده ترین ها