نفت / شناسه خبر: 52402 / تاریخ انتشار : 1400/11/3 07:07
|

پرده‌برداری از تخلف احتمالی مدیران پتروشیمی تندگویان دریک مزایده/ ماجرا چیست؟+ مستندات

در پی افشاگری "نفتی‌ها" از روند غیرقانونی مرسوم شده در بخشهای خرید و تدارکات و همچنین واحد فروش پتروشیمی‌ها، بخش دوم تخلفات پتروشیمی تندگویان اینبار در قسمت مزایده و فروش ضایعات این شرکت منتشر خواهد

نفتی ها /در پی افشاگری "نفتی‌ها" از روند غیرقانونی مرسوم شده در  بخشهای خرید و تدارکات و همچنین واحد فروش پتروشیمی‌ها، بخش دوم تخلفات پتروشیمی تندگویان اینبار در قسمت مزایده و فروش ضایعات این شرکت منتشر خواهد شد.
بنابر مستندات درج شده دراین گزارش، شهریورماه امسال شرکت تندگویان مزایده ای تحت عنوان فروش ۱۶۹ قلم کالای ضایعاتی را برگزار و شرکتی تحت عنوان "ا-ف-د-ب" برنده ۲ قلم ازاین کالا می‌شود؛ اما در اقدامی قابل تامل مسوولان پتروشیمی تندگویان از تحویل کالای خریداری شده توسط شرکت مذکور علی‌رغم پرداخت پیش فاکتور، خودداری و این اقلام را بنابر ادعای مدیرعامل این شرکت در گفت وگو با "نفتی‌ها" به شرکتی دیگر تحویل می‌دهند و البته پاسخ شفافی هم برای این اقدام به شرکت برنده نمی‌دهند!
این درحالی است که بنابراظهارات مدیرعامل و عضو هیات مدیره شرکت "ا-ف-د-ب"، تا کنون علی‌رغم نامه نگاری‌های صورت گرفته و حتی ارسال اظهارنامه قضایی مبنی بر اقدام به شکایت در راستای خیانت در امانت و فروش مال غیر اما مسوولان این شرکت نه تنها اقدامی نکرده‌اند بلکه سکوت خود را در خصوص علت اینکار خود، نشکسته‌اند.
بنابرمستندات ارسالی به دفتر "نفتی‌ها"، شرکت مذکور پس از سکوت مسوولان این پتروشیمی در نهایت اقدام به ثبت اظهارنامه قضایی در تاریخ ۲۱ دی ماه سالجاری می‌نماید که ظاهرا علی‌رغم تاکید بر مهلت یک هفته‌ای برای پاسخ مسوولان پتروشیمی تندگویان اما سکوت تنها پاسخ مسوولان امر بوده است.
در متن این اظهارنامه قضایی خطاب به پتروشیمی تندگویان آمده است:" با توجه به قرارداد فروش به شماره ۲۲۷۶_۱-۲۸ ص-پ-ق با شرکت "ا-ف-د-ب" که برابر قرارداد مرقوم پودر پی تی ای ضایعاتی به مقدار ۴ هزار تن وخاکستر کوره به مقدار  ۷۰۰ تن به شرکت فوق فروخته شده است و علی‌رغم انعقاد قرارداد و صدور ضمانتنامه و پرداخت وجه طبق پیش فاکتورها و صدور حواله و مالکیت مسلم این شرکت بر اقلام فوق، پتروشیمی تندگویان در تخلفی آشکار مبادرت به واگذاری پودر پی تی ای ضایعاتی که متعلق به این شرکت بوده به اشخاص دیگری که موضوع قرارداد آنان امر دیگری بوده نموده و تا کنون علی‌رغم مراجعات مکرر و ارسال نامه به شماره ۷۸۰-۲۳۴۵ از تحویل پودر ضایعاتی امتناع می‌نمایند. از آنجاییکه اقدام شرکت پتروشیمی مصداق فروش مال غیر است لذا به موجب این اظهارنامه به شما اخطار می‌شود که جلوی این اقدام غیرقانونی گرفته شود و ظرف مدت یک هفته نسبت به تعیین و تحویل اجناس خریداری شده اقدام نمایید و اقلامی که توسط این شرکت خریداری شده ولی به اشخاص دیگر مجددا فروخته شده یا واگذار گردیده مسترد و تحویل این شرکت نمایید. همچنین نسبت به تحویل خاکستر کوره به مقدار مذکور در قرارداد اقدام نمایید. درغیراینصورت ضمن مراجعه به مراجع قضایی و کیفری نسبت به تقدیم شکایت اقدام خواهد شد. ضمنا نشانی انبارها و محل نگهداری کالاها و محصولاتی که متعلق به این شرکت بود و به اشخاص دیگر واگذار شده محفوظ است که عندالزوم در اختیار مراجع قضایی قرار خواهد گرفت."
به گفته مدیرعامل "ا-ف-د-ب" ، شرکتی دیگر تحت عنوان "پ-ا-ص" مدعی شده مواد پودر پی تی ای ضایعاتی متعلق به آنهاست و مسوولان پتروشیمی تندگویان نیز این مواد را به این شرکت تحویل داده اند. بنابراظهارات وی، علی‌رغم پرداخت وجه و مالکیت این شرکت بر کالای فوق الاشاره شرکت تندگویان این کالا را تحویل شرکتی دیگر داده و از بارگیری شرکت ا ف د ممانعت گردیده است.
ظاهرا شنیده می‌شود شرکت مذکور رابطه بسیار نزدیکی با مسوولان این پتروشیمی دارد و در سال ۱۳۹۹ نیز قراردادی تحت عنوان فروش ۵۰۰۰ تن پودر ضایعاتی آغشته به لجن با شرکت تندگویان منعقد کرده که ظاهرا این مواد به تشخیص کارشناسان رسمی فاقد ارزش بوده و ماهیتاً تفاوت بسیاری با پودر ضایعاتی پی تی ای داشته است.
ازسویی دیگر ابهام دیگر در روابط میان پتروشیمی تندگویان و شرکت "پ-ا-ص" چون امضای قرارداد در قالب پودر پی تی ای آغشته به لجن اما خروج نزدیک به ۵ هزار تن پودر پی تی ای مشابه سفید که تفاوت قیمتی بسیاری دارند، وجود دارد که قطعا نهادهای نظارتی با ورود به موضوع فوق می‌توانند پرده از ابهامات موجود بردارند.
لازم به ذکر است نفتی‌ها" اعلام آمادگی می‌نماید توضیحات مدیران پتروشیمی تندگویان را نیز بدون هیچگونه دخل و تصرفی جهت تنویر افکار عمومی منتشر نماید.

 
 

پست الکترونیکی نفتی‌ها به نشانی naftiha.ir@gmail.com برای دریافت نقطه نظرات، پیشنهادها، انتقادها و شکایات شما به عنوان پل ارتباطی این پایگاه خبری – تحلیلی با شما مخاطبان عزیز، در دسترس قرار دارد که شما مخاطبین عزیز نفتی ها می‌توانید از این طریق با ما در ارتباط باشید.

لینک کوتاه

http://naftiha.ir/52402

کلیدواژه

پتروشیمی تندگویان

شرکت تندگویان

واحد فروش پتروشیمی‌ها

اخبار مرتبط

نظرات شما

3 نظر
ناشناس / 1400/11/7 - 13:40
فساد مثل يك غده سرطاني در اكثر پتروشيمي ها در حال گسترش هست.من تعجم اين ٣ قوه انقلابي توي اين كشور چه كار مي كنن!
rateup 2
 ratedown 0
الناز / 1400/11/6 - 20:43
همیشه نظارتی وجود نداره و هیچوقت درست بشو هم نیست تا زمانیکه خود مدیران دزد هستن
rateup 2
 ratedown 0
رضوان / 1400/11/4 - 01:12
سلام و عرض ادب ارقام تخلف پتروشیمی تند گویان از تعداد جمعیت ایران هم بیشتره هیچ نظارتی هم اصلا وجود نداره تیم و باند بازی تا دلت بخواد سازمان بازرسی فکر نکنم تو استان خوزستان وجود داشته باشه یا باید مثل پتروشیمی ر بعد متوجه بشیم چقدر تخلف شده
rateup 3
 ratedown 0

ارسال نظرات

captcha
آخبرین اخبار
پربیننده ترین ها