نفت / شناسه خبر: 41621 / تاریخ انتشار : 1400/8/8 07:42
|

پایان ۱۴ سال خاموشی در اویک/ قدرتی دیگر در حال شکل‌گیری است؟

درعین حال این دلنگرانی ایجاد گردیده که با خروج خاموشی‌ از اویک این مجموعه باردیگر محل شکل‌گیری قدرت بازیگردانان جدیدی باشد که سود چندانی برای بهبود وضعیت این شرکت ندارند!

نفتی ها /بالاخره چهارشنبه هفته گذشته با حکمی از سوی بیات، حسین شهریاری پس از ۱۴ سال حضور مستمر ابوالحسن خاموشی برراس هیات مدیره شرکت مهندسی و ساختمان صنایع نفت(اویک)، جایگزین وی شد.
به اذعان بسیاری از کارشناسان، کنار گذاشتن خاموشی که از سال ۱۳۸۶ برراس هیات مدیره این شرکت تکیه زده بود کار چندان آسانی نبوده اما درعین حال این دلنگرانی ایجاد گردیده که با خروج خاموشی‌ از اویک این مجموعه باردیگر محل شکل‌گیری قدرت بازیگردانان جدیدی باشد که سود چندانی برای بهبود وضعیت این شرکت ندارند!
هر چند که مدیرعامل این شرکت نیز در روز چهارشنبه تغییر و محمد جواد شمس با حاشیه های بسیار بر آن تکیه زده اما کارشناسان با نگاهی خوشبینانه امیدوار به توسعه این شرکت دراین دوره مدیریتی بالاخص پیشرفت جدی در پروژه های اویک هستند.
این درحالی است که همواره اویک یکی از سیاسی‌ترین شرکت‌های نفتی محسوب می‌گردد که در دوره زنگنه نیز حضور منوچهری یار نزدیک وی برراس اموراین شرکت خود گواه این نکته است. مساله ای که به اذعان کارشناسان منجر به ضربه بزرگی به این شرکت در حال پیشرفت شد تا جاییکه بسیاری از کارشناسان دوره مدیریت منوچهری برراس اویک را از سیاه‌ترین دوره‌های مدیریت این شرکت می‌دانند.
دراین بین یک نکته قابل تامل است که چگونه در تمام دوره‌های سیاسی خاموشی توانسته برراس هیات مدیره این شرکت باقی بماند!
درعین حال، نباید ازاین نکته نیز آسان گذشت که حضور محمد جواد شمس و حسین شهریاری نیز برراس امور اویک آنهم به انتخاب بیات، قطعا زیر ذره بین منتقدان و مخالفان این تغییر خواهد بود؛ چراکه پیش ازاین عملکرد این افراد بالاخص محمد جواد شمس در شرکت پتروپارس با حاشیه‌های بسیاری همراه بوده که امید می‌رود حداقل در دوره مدیریت وی در اویک بتوان از نحوه مدیریت او به عنوان دوره طلائی این شرکت یاد کرد؛ چراکه قطعا عملکرد ۲ فرد تازه نفس اویک می‌تواند پاشنه آشیل مدیریت بیات تلقی گردد.

پست الکترونیکی نفتی‌ها به نشانی naftiha.ir@gmail.com برای دریافت نقطه نظرات، پیشنهادها، انتقادها و شکایات شما به عنوان پل ارتباطی این پایگاه خبری – تحلیلی با شما مخاطبان عزیز، در دسترس قرار دارد که شما مخاطبین عزیز نفتی ها می‌توانید از این طریق با ما در ارتباط باشید

لینک کوتاه

http://naftiha.ir/41621

کلیدواژه

اویک

حسین شهریاری

اخبار مرتبط

نظرات شما

2 نظر
ناشناس / 1400/8/11 - 16:00
رانت در شرکتهای زیر مجموعه اویک بالا خص در شرکت eied بیداد میکنه امیدوارم مدیریت جدید اویک تغیرات مدیریتی را در شرکتهای زیر مجموعه اویک در دستور کار خود قرار دهد
rateup 0
 ratedown 0
ارشام / 1400/8/8 - 18:35
مدیران پر حاشیه جدید که سابقه انچنانی دارند را با مدیریت پاک عزیزان قبلی مقایسه حتی نکنید چون آینده خواهیم دید چه خواهد شد .........متاسفم
rateup 1
 ratedown 2

ارسال نظرات

captcha
آخبرین اخبار
پربیننده ترین ها