نفت / شناسه خبر: 40631 / تاریخ انتشار : 1400/2/28 16:09
|

استقبال پژوهشگاه نفت از حضور شرکت‌های دانش‌بنیان نوپا

استقبال پژوهشگاه نفت از حضور شرکت‌های دانش‌بنیان نوپا

نقتی ها /پژوهشگاه صنعت نفت با شرکتی دانش‌بنیان درباره پروژه سیستم نوین هوازدا با استفاده از نسل نو ماژول‌های غشایی پوشش‌دهی‌شده، قرارداد مشارکت پژوهشی امضا کرد.

جعفر توفیقی- رئیس پژوهشگاه صنعت نفت در حاشیه امضای این قرارداد اظهار کرد: پس از آنکه مرکز نوآوری پژوهشگاه فعالیت خود را آغاز کرد، فراخوانی با هدف جذب استارت‌آپ‌ها و شتاب‌دهنده‌ها برای فعال‌کردن این مرکز داده شد، بر همین اساس این شرکت‌ها با توجه به ظرفیت پژوهشی این مجموعه به پردیس‌های سه‌گانه مراجعه کردند و بر حسب مسائل مورد علاقه این شرکت‌ها و ظرفیت موجود، موضوع مورد پژوهش انتخاب و فعالیت این مجموعه‌ها نیز در پی آن آغاز شد.

وی به قراردادی که در همین زمینه امضا شد نیز اشاره کرد و گفت: ویژگی قرارداد آن است که این شرکت دانش‌بنیان  از منظر فناوری و دانش بسیار پیشرفته است و به عبارتی مراحل تحقیق و توسعه را پشت سر گذاشته و تنها موضوع تجاری‌سازی آن در دستور کار قرار دارد.

رئیس پژوهشگاه صنعت نفت با بیان اینکه پروژه در حال اجرای این شرکت به زمینه غشا و گاززدایی از آب مربوط می‌شود، گفت: نتیجه این پروژه کاربردهای بسیاری را در صنایع بالادست، پایین‌دست و محیط زیست دارد و دانش فنی جدیدی را ارائه می‌کند.

توفیقی افزود: خوشبختانه زمینه‌ای در پژوهشگاه آماده شده است که محققان این مجموعه در پژوهشگاه مستقر شوند و از امکانات پژوهشگاه استفاده کنند تا سرانجام بتوانیم دانش فنی تولیدشده را تجاری و به بازار عرضه کنیم و استقرار شرکت‌های دانش‌بنیان بیشتر در پژوهشگاه ادامه خواهد داشت تا تحولاتی را در فعالیت‌های پژوهشگاه ایجاد کند.

فلور شایق- رئیس مرکز و نوآوری پژوهشگاه صنعت نفت نیز در این باره گفت: این شرکت جزو نخستین شرکت‌های دانش‌بنیان نوپاست که در پژوهشگاه صنعت نفت مستقر خواهد شد و این موضوع می‌تواند سبب حضور شرکت‌های دانش‌بنیان نوپای دیگر در این مجموعه شود.

وی اظهار کرد: با توجه به سوابق ارزشمند محققان و امکانات و تجهیزات بسیار پیشرفته موجود در پژوهشگاه می‌توان از این شرکت‌ها به نحو مناسبی حمایت کرد تا وارد صنایع مختلف کشور شوند و امیدواریم بتوانیم از ظرفیت‌های مازاد پژوهشگاه برای حمایت از کسب‌وکارهای نوپا استفاده کنیم.

ایسنا

لینک کوتاه

http://naftiha.ir/40631

کلیدواژه

پژوهشگاه صنعت نفت

دانش‌بنیان

نوپا

اخبار مرتبط

ارسال نظرات

captcha
آخبرین اخبار
پربیننده ترین ها