نفت / شناسه خبر: 42174 / تاریخ انتشار : 1400/10/5 15:25
|

ویدیو/هشدار فرانس ۲۴ از یک شوک نفتی!

فرانس ۲۴، در جدیدترین گزارش خود از پایان دوران صنعت نفت و ایجاد یک شوک نفتی بر اثر افزایش بحران های زیست محیطی می‌گوید...

نفتی ها / فرانس ۲۴، در جدیدترین  گزارش خود نوشته است آژانس بین المللی انرژی چندی پیش هشدار داد اگر جهان بخواهد تا سال ۲۰۵۰ به انتشار کربن صفر خالص برسد و گرمایش جهانی را به ۱.۵ درجه سانتیگراد محدود کند، باید سرمایه گذاری های جدید در پروژه های مبتنی بر سوخت فسیلی بی درنگ متوقف شود.

حالا اما دوست‌داران محیط زیست می‌گویند درجریان اجلاس‌های آب و هوایی بین المللی، رسانه ها  و حتی در پارلمان‌ها و بین سردمداران کشورهای اروپایی صحبت از پایان استخراج هیدروکربن‌ها دیگر یک تابو نیست.و چند سالی است که می دانیم پایان نفت خام نزدیک است، اما آیا جهان برای زندگی بدون نفت آماده است؟

آژانس بین المللی انرژی نیز معتقد است تقاضای نفتی همچنان رو به افزایش است. این نهاد پیش بینی می کند که سال آینده سطح تقاضا به قبل از همه گیری کرونا یعنی کمتر ۱۰۰ میلیون بشکه در روز برسد.

در همین حال، «پاتریک پویان» رئیس شرکت نفت فرانسوی توتال انرژی گفت، متقاعد شده است که این انتقال انجام خواهد شد، زیرا آگاهی واقعی وجود دارد هر چند زمان بر است و به تدریج تقاضا برای سوخت‌های فسیلی کاهش می یابد، زیرا مصرف کنندگان به محصولات جدیدی چون وسایل نقلیه الکتریکی دسترسی دارند.

از سویی دیگر کارشناسان معتقدند افق پایان نفت هرچه باشد، بازیگران این صنعت باید خواه ناخواه خود را برای آن آماده کنند، زیرا فشار بر آنها افزایش می‌یابد و کارشناسان بر این باورند که سال ۲۰۲۲ شاهد سرمایه گذاری بیشتر در بخش انرژِی بادی و خورشیدی و همچنین فناوری برای جذب انتشار کربن از نیروگاه ها و کارخانه های سوخت فسیلی خواهد بود.

نکته اما اینجاست که اگرچه بحران زیست محیطی می تواند پایانی برای دوران صنعت نفت باشد، اما با توجه به وابستگی عمیق اقتصاد جهان به صنعت نفت و پتروشیمی، دستیابی به این هدف یک کار عظیم و بزرگ است.

پست الکترونیکی نفتی‌ها به نشانی naftiha.ir@gmail.com برای دریافت نقطه نظرات، پیشنهادها، انتقادها و شکایات شما به عنوان پل ارتباطی این پایگاه خبری – تحلیلی با شما مخاطبان عزیز، در دسترس قرار دارد که شما مخاطبین عزیز نفتی ها می‌توانید از این طریق با ما در ارتباط باشید.

لینک کوتاه

http://naftiha.ir/42174

کلیدواژه

شوک نفتی

آژانس بین المللی انرژی

اخبار مرتبط

ارسال نظرات

captcha
آخبرین اخبار
پربیننده ترین ها