نفت / شناسه خبر: 41389 / تاریخ انتشار : 1400/7/4 08:28
|

مال‌اندوزی به سبک برخی از مدیران پتروشیمی!/فاسدین پتروشیمی این روزها چه می‌کنند؟

سال‌هاست می‌گوییم برخی از تشکیلات پتروشیمی در خارج از کشور با ابهامات بسیاری مواجه است تا جایی‌که بعضا بسیاری از این شرکت‌ها به نام همسران و حتی دختران و دامادهای مدیران کلیدی فعلی صنعت پتروشیمی است.

نفتی‌ها /آذرجزایری: می‌گویند:" مالکیت بسیاری از شرکت‌های فعال در صنعت پتروشیمی در خارج از کشور به نام مدیران آنان شده و همین امر به فسادی غیرقابل کنترل بدل گردیده است." سال‌هاست که می‌گوییم برخی از تشکیلات پتروشیمی در خارج از کشور با ابهامات بسیاری مواجه است تا جایی‌که بعضا بسیاری از این شرکت‌ها به نام همسران و حتی دختران و دامادهای مدیران کلیدی فعلی صنعت پتروشیمی است. گفته‌ایم که تحریم ابزار برخی از مدیران فاسد این صنعت شده تا رانت خواری و فساد را به شکل زیبا به جامعه عرضه کنند و خود را ناجی اقتصاد بنامند! می‌گوییم که نهادهای نظارتی می‌بایست نظارت جدی را بر نحوه فعالیت شرکت‌های خارجی پتروشیمی‌ها آغازکنند که قطعا از داخل این جستجو هزاران بابک زنجانی بیرون خواهد آمد. گفته‌ایم که بسیاری از مدیرانی که امروز منتظر تحویل صندلی خود به دیگری هستند خود باعث و بانی چنین اتفاقاتی هستند؛ گاه از نگاه رفاقتی و اعتماد بی پایه و اساس به مدیران خود گاه نقشی مستقیم! می‌گوییم باید نظارتی جدی بر دو تایعیتی‌های پتروشیمی و آنان که رفت و آمد بسیار به خارج از کشور دارند صورت بگیرد و کنکاشی بر مال و اموال خود و خانواده آنان و نحوه جمع آوری آن داشته باشند. بسیاری از دلسوزان نگرانند و نگرانیم که بسیاری از مدیران فاسد امروز صنعت پتروشیمی همانند افراد حاضر در پرونده بازرگانی پتروشیمی راه فرار را غنیمت بشمارند و فرار کنند و این قطعا منافع ملی خواهد بود که به یغما خواهد رفت!
اینها تنها بخشی از دلنگرانی‌هایی است که بالاخص نهادهای نظارتی باید به فکر پاسخ به یکایک آن باشند. چراکه باید هشدار داد که این صنعت با بحرانی جدی به نام فرصت جوئی ناشی از تحریم مواجه است که تنها بررسی و واکاوی ثروت مدیران و خانواده آنان می‌تواند پاسخی جدی براین امر باشد.
چراکه در حال حاضر بسیاری از مدیران و اعضای هیات مدیره فعال دراین صنعت دارای چندین شرکت خصوصی به نام خود و خانواده درجه اول خود هستند که بدون هیچگونه مشکلی برخلاف قوانین مشغول به فعالیت دراین حوزه می‌باشند. باید هر چه زودتر به فکر درمان این صنعت بیماربود؛ بیماری که شاید از کرونا برای جامعه مضرتر باشد. با اینحال چنین صنعت بیماری این روزها بلاتکلیف ترین صنعت کشور را تشکیل داده و همچنان برخی از فاسدین برآن ریاست می‌کنند!

پست الکترونیکی نفتی‌ها به نشانی naftiha.ir@gmail.com برای دریافت نقطه نظرات، پیشنهادها، انتقادها و شکایات شما به عنوان پل ارتباطی این پایگاه خبری – تحلیلی با شما مخاطبان عزیز، در دسترس قرار دارد که شما مخاطبین عزیز نفتی ها می‌توانید از این طریق با ما در ارتباط باشید.

لینک کوتاه

http://naftiha.ir/41389

کلیدواژه

صنعت پتروشیمی

مدیران پتروشیمی

اخبار مرتبط

نظرات شما

1 نظر
محمدي / 1400/7/4 - 12:10
احسنت بر قلم نفتيهاي عزيز آرزوي سلامتي و طول عمر روزافزون واقعيت ها رو به بهترين نحو بيان كرديد.
rateup 2
 ratedown 1

ارسال نظرات

captcha
آخبرین اخبار
پربیننده ترین ها