نفت / شناسه خبر: 41193 / تاریخ انتشار : 1400/6/10 08:00
|

از تغییر مدیرعامل هلدینگ‌خلیج‌فارس چه خبر؟/ چه کسی جای ربیعی خواهد نشست؟

اما اینکه سکان هدایت این هلدینگ تاثیرگذار کشور را چه شخصی یا چه کسانی در دست خواهند گرفت مساله ای است که نگرانی‌های جدی را ایجاد نموده است.

نفتی‌ها /آذرجزایری: اینکه هلدینگ خلیج فارس حتی تا یک هفته دیگر نیز همچنان توسط ربیعی مدیرعامل متروئی اش اداره شود یا خیر؟ پر از ابهامی است که احتمال تغییر این مدیرعامل را در هفته آینده تشدید می‌کند! اما اینکه سکان هدایت این هلدینگ تاثیرگذار کشور را چه شخصی یا چه کسانی در دست خواهند گرفت مساله ای است که نگرانی‌های جدی را ایجاد نموده است. دراین بین گفته می‌شود برخی از مسوولان تیم فعلی هلدینگ خلیج فارس در این آشفته بازار انتخاب فرد مناسب برای مدیریت این مجموعه، بیکار ننشسته‌اند و در تلاشند تا به بواسطه مشهدی بودن یکی از مدیرعامل‌های زیرمجموعه این هلدینگ که البته بازنشسته هم هست بجای ربیعی تیم فعلی را حفظ و روند مدیریتی موجود را ادامه دهند. "م-ح" گزینه این افراد است که به دلیل نزدیکی به تیم فعلی دولت قراراست شانسی باشد در اختیار تیم فعلی هلدینگ تا شاید بقای خود را چند سالی دیگر تضمین کنند.
اگرچه داستان به اینجا ختم نمی‌شود! برخی از مدیران عامل زیرمجموعه این هلدینگ نیز که سال‌هاست رویای مدیریت این هلدینگ را در سر می‌پرورانند نیز دست به تلاش‌هایی زده اند. برهمین اساس هم اکنون از هر قدرتی که سراغ داشته باشند در تلاش برای ایجاد ارتباط و معرفی خود برای تکیه براین پست هستند! چه آنکه تاکید می‌کند علاقه ای به مدیریت هلدینگ ندارد گرفته تا فردی که سال‌هاست همگان می‌دانند که هر شب قطعا خواب مدیرعاملی‌اش در هلدینگ را دیده است!
کار به جایی رسیده که منفورترین مدیران عامل زیرمجموعه هلدینگ نیز که نه عملکرد مناسبی داشته اند و نه توان مدیریتی بالا برای نشستن براین صندلی تلاش می‌کنند؛ البته باید به آنان نیز کمی حق داد؛ چراکه وقتی تاریخ نشان می‌دهد فردی بدون تخصص پتروشیمی و بدون حتی یک دقیقه فعالیت دراین صنعت می‌تواند بر صندلی این هلدینگ تکیه زند پس آنان که حداقل چند سالی دراین صنعت مشغول بوده اند پس حتما شانسی خواهند داشت.
از سویی دیگر، اوضاع آشفته این روزها را باید در کنار پیشنهادهای بزرگان دولت برای تکیه برخی از افراد بیرون این صنعت براین جایگاه و انتشار روزانه نام هر فرد غریبی با این صنعت جستجو کرد. حتی شنیده می‌شود فردی بسیار جوان از سوی دولت به عنوان کاندید معرفی گردیده که به اذعان برخی از نزدیکان وی، او چندین دکترای مختلف دارد که البته هیچیک از این مدارک تحصیلی ربطی به صنعت پتروشیمی ندارد اما این سوال برای همگان ایجاد شده که وی با سن تقریبا کم خود چگونه فرصت کرده چندین و چند دکترا کسب کند! به هرحال گزینه‌ها بسیار است اما روز به روز به نگرانی‌ها در خصوص ورود نامحرمی دیگر به این صنعت افزوده می‌شود. این که شاید هفته آینده سرنوشت‌سازترین هفته هلدینگ خلیج فارس طی سال‌های گذشته باشد برهیچ کس پوشیده نیست اما یک چیز نباید فراموش شود که وضعیت این هلدینگ طی مدت مدیریت ربیعی بر آن یک چیز را ثابت کرد که این بدنه فردی غریبه و نامحرم را نمی‌پذیرد و بدنه این مجموعه به شدت در مقابل فردی غیرمتخصص دراین صنعت واکنش نشان می‌دهد و شاید بخش بسیاری ازناکامی‌های ربیعی دراین صنعت به همین مورد برمی‌گردد. اما دراین بین نباید فراموش کرد مدیران عامل زیرمجموعه این هلدینگ نیز به دلیل همکاری مستمر با ربیعی طی سال‌های گذشته محبوبیت چندانی کسب نکرده اند و انتصاب هر یک ازاین افراد دراین جایگاه می‌تواند آشفته بازار دیگری را رقم زند!

پست الکترونیکی نفتی‌ها به نشانی naftiha.ir@gmail.com برای دریافت نقطه نظرات، پیشنهادها، انتقادها و شکایات شما به عنوان پل ارتباطی این پایگاه خبری – تحلیلی با شما مخاطبان عزیز، در دسترس قرار دارد که شما مخاطبین عزیز نفتی ها می‌توانید از این طریق با ما در ارتباط باشید.

لینک کوتاه

http://naftiha.ir/41193

کلیدواژه

هلدینگ خلیج فارس

ربیعی و هلدینگ خلیج فارس

علی ربیعی

اخبار مرتبط

نظرات شما

3 نظر
امیر / 1400/6/24 - 12:13
متاسفانه هلدینگ خلیج فارس که مرکز ارزآوری کشور هست محل رفت آمد مدیران بدنام و فاسد شده است.به امید اصلاح این وضعیت توسط تیم حاج اقا رئیسی
rateup 0
 ratedown 0
ناشناس / 1400/6/11 - 16:04
همه دار و دسته زنگنه و ربيعي بايد دستشون از اين صنعت كوتاه بشه.حضور حتي يكي شون مي تونه خسارت آور باشه
rateup 2
 ratedown 1
ناشناس / 1400/6/10 - 19:23
ماشاالله به این قلم
rateup 1
 ratedown 1

ارسال نظرات

captcha
آخبرین اخبار
پربیننده ترین ها