نفت / شناسه خبر: 41175 / تاریخ انتشار : 1400/6/8 08:42
|

چند توصیه به وزیر جدید نفت/آقای اوجی بخوانید!

نباید فراموش کرد انتخاب مدیران دراین روزها کار دشواری است. از یک جهت تربیت نکردن نیروهای توانمند نفتی طی سال‌های گذشته منجر به کاهش شدید تعداد افراد توانمند و افزایش سن افراد متخصص دراین صنعت شده و...

نفتی‌ها /آذرجزایری:  این روزها تغییرات مدیریتی در نفت به یکی از بحران‌های جدی بدل شده چراکه طی ۸ سال گذشته بخش وسیعی از ویرانی‌های این صنعت در بخش نیروی انسانی بوقوع پیوسته؛ تا جاییکه در هر بخش و مجموعه ای با چندین و چند تیم و گروه تاثیرگذار و البته با سلایق و نظرات مختلف مواجه هستیم. به عنوان مثال مناطق نفت خیز جنوب در سال‌های پیش از زنگنه یک گروه کارشناسی داشت و اغلب نظرات کارشناسی از سوی این گروه مطرح می‌شد؛ نتیجه این امر آن بود که اگر خواسته کارشناسان اجماع بر سر انتخاب یک وزیر خاص و یا یک مدیرعامل خاص بود همگان با این نظر همراه بودند و بدون هیچ حاشیه‌ای این امر محقق می‌شد اما امروز روال تغییر کرده است. در حال حاضر حداقل ۵ تیم مختلف کارشناسی در نفت جنوب تشکیل شده که هر کدام به قدرتی خاص متصل هستند و البته خواسته‌ای مختلف دارند. اگر گروهی بر مدیری اصرار داشته باشند قطعا گروهی دیگر مخالف آن خواهند بود و برعکس! این آشفته بازار قطعا انتصاب در این صنعت را بیش از گذشته دشوار خواهد کرد، آنهم در شرایطی که به این موارد باید انتظارات افرادی خاص نیز که به دنبال سهم خواهی پس از انتخاب و تلاش‌های خود در آن دوران هستند هم اضافه کرد.
ازسویی دیگر شنیده‌ها حکایت از نظرقابل تامل میرکاظمی بر عزل ونصب‌ها در نفت دارد؛ که در صورت صحت این امر نیز باید به اوجی وزیر تازه نفس دولت سیزدهم توصیه‌هایی داشت که شاید توجه به آنان بتواند گره‌گشای روزهای سختی باشد که پیش روی دارد.
بررسی عملکرد اوجی در زمان مدیریتش برراس شرکت ملی گاز حکایت از توانمندی این فرد در مدیریت یک مجموعه دارد. چراکه اغلب کارشناسان به موفقیت تیم گازی احمدی نژاد در زمان مدیریت اوجی به نسبت دیگر معاونین این مجموعه اذعان دارند.ازسویی دیگر رفتار هوشمندانه اوجی به انتقادهای حاشیه ساز مجلس در روز رای اعتماد وزرای سیزدهم نیز حکایت از هوش بالای این فرد داشت اما تمام این احوالات تنها در صورتی موفقیتی بزرگ برای صنعت نفت به همراه خواهد داشت که این وزیر تازه نفس نفت بیش از هر شخص دیگری به نظر و شناخت خود در جهت انتخاب مدیرانش اعتماد کند! چراکه بهره‌گیری حداکثری از تیم میرکاظمی در نفت می‌تواند باردیگر خاطرات سال‌های گذشته و برکناری میرکاظمی را تداعی کند. اتفاقی که قطعا در نهایت منجر به برکناری اوجی از نفت طی یک تا ۲ سال آینده خواهد شد؛ مگر آنکه این وزیر در تلاش باشد تا به دور از سهم خواهی‌ها، رفاقت‌های گذشته و البته اتکاء کامل به نظرات میرکاظمی و درعین حال دریافت نکات مثبت اظهارات افراد و ازسویی توجه به توانمندی فردی افراد به دور از هر نوع نگاه سیاسی و افراطی به دنبال حفظ جان فرزند خود(صنعت نفت) باشد!
نباید فراموش کرد انتخاب مدیران دراین روزها کار دشواری است. از یک جهت تربیت نکردن نیروهای توانمند نفتی طی سال‌های گذشته منجر به کاهش شدید تعداد افراد توانمند و افزایش سن افراد متخصص دراین صنعت شده و از سویی دیگر تشکیل گروه‌های سیاسی مختلف در این صنعت که منجر به تغییر نگاه به این صنعت از نگاه تخصصی به سیاسی شده قطعا انتخاب مدیران لایق را دشوار خواهد کرد. درچنین شرایطی شاید بهترین روش دوری از سهم خواهان، رفقای دیرینه بالاخص مدیران درس پس داده دولت احمدی نژاد و البته بهره‌گیری از افرادی است که شاید اسم و رسم چندانی نداشته باشند اما پر از انگیزه، توانایی و فرصت برای آینده هستند که قطعا توجه ویژه به این افراد از یک سو به تربیت نیروی انسانی متخصص و جوان نفت یاری رسان است و منجر به کاهش فضای سیاسی در نفت خواهد شد! باور داریم که نفت پر از جوانان متخصص و توانمندی است که یافتن آنان سخت نخواهد بود؛ جوانانی پر از انگیزه و شور ملی که قطعا بال و پر دادن به آنان، آینده ای باورنکردنی برای نفت رقم خواهد زد! صادق باشیم و خودکار و کاغذی برداریم و اسامی مدیران توانمندی که می‌شناسیم را در آن بنویسیم. پس از آن به حرف ما خواهید رسید که تمام و یا اغلب این افراد در میانسالی به سر می‌برند و اغلب درس خود را در گذشته در سمت‌های مختلف پس داده اند که اگر توانمند بودند نفت امروز تا این حد ویران نبود. و یا شاید باید صادق‌تر باشیم و اعتراف کنیم تعداد افراد متخصص و توانمند نفت که بیاد می‌آورید حتی به اندازه انگشتان دستتان هم نخواهد رسید. شاید برای همین است که راه اوجی بسیار دشوار است و باید به فکرنوشتن اولویت‌های اساسی برای سمت‌های مختلف و آنالیز مجموعه‌ها و بررسی شرایط افراد برای تصدی این پست‌ها بود. ازسویی نباید فراموش کرد که سالیان سال است بسیاری از قدرت‌های بیرون از نفت در تلاش  بوده اند که نیروهای خود را به این صنعت روانه کنند و این خود نیز زنگ خطری جدی برای وزیر تازه نفس نفت است. شاید باید انتخاب مدیران را برمبنای ارزیابی شاخص‌هایی خاص و کارشناسی شده لحاظ کرد تا جلوی هر گونه بهانه گیری و سوء استفاده افراد و یا حتی سهم خواهی‌ها گرفته شود! براین اساس فقط کافی است در تمام زیرمجموعه ها ارزشیابی با اولویتهای اساسی مدیریتی لحاظ گردد و بنابر امتیاز افرد برمبنای نگاه تخصصی،ارزشهای دینی و مذهبی و البته روانشناسی این افراد به دنبال برصندلی نشاندن آنان بود. شاید دربن بست این روزهای اوجی برای تعیین مدیرانش این تنها راه نجات او و البته فرزندش باشد؛ چراکه این تنها راهی است که برای تمام منتقدان و البته سهم خواهان پاسخی جدی و منطقی خواهد داشت! "انتخاب مدیران برمبنای ارزشیابی عمومی - تخصصی در نفت!"

پست الکترونیکی نفتی‌ها به نشانی naftiha.ir@gmail.com برای دریافت نقطه نظرات، پیشنهادها، انتقادها و شکایات شما به عنوان پل ارتباطی این پایگاه خبری – تحلیلی با شما مخاطبان عزیز، در دسترس قرار دارد که شما مخاطبین عزیز نفتی ها می‌توانید از این طریق با ما در ارتباط باشید.

لینک کوتاه

http://naftiha.ir/41175

کلیدواژه

اوجی

جواد اوجی

اخبار مرتبط

ارسال نظرات

captcha
آخبرین اخبار
پربیننده ترین ها