نفت / شناسه خبر: 40341 / تاریخ انتشار : 1399/12/26 08:27
|

مدیر نفتی که۱.۴میلیارد تومان پاداش خدمت مازاد دریافت کرده بود،کیست؟

اگرچه این مدیر بازنشسته با ورود سازمان بازرسی مجبور به بازگرداندن۱.۴میلیارد تومان مازاد پاداش دریافتی خود به شرکت ملی نفت شداما دراین بین چند سوال همچنان به قوت خود باقی است.

نفتی ها / ۱۱نفر از یاران زنگنه پاداشی خارج از عرف دریافت می‌کنند و پس از کش و قوس‌های فراوان بالاخره ناچار به بازگردان آن مبالغ می‌گردند اما این مساله به نسبت انتشار خبر ۲ بار دریافت پاداش سنوات خدمت توسط یکی از مدیران بازنشسته نفت که اتفاقا نسبت فامیلی نزدیکی هم با یکی از مدیران و یاران نزدیک زنگنه هم دارد نتوانسته خشم کارشناسان و متخصصان این صنعت را برانگیزد!
اگرچه این مدیر بازنشسته با ورود سازمان بازرسی مجبور به بازگرداندن۱.۴میلیارد تومان مازاد پاداش دریافتی خود به شرکت ملی نفت شداما دراین بین چند سوال همچنان به قوت خود باقی است. ابتدا آنکه این فرد (ح-الف) که نسبت خانوادگی نزدیکی با یکی از مدیران قدیمی نفت (ر-ج) دارد از سال ۹۵ بازنشسته شده و بازگشت وی بکار آنهم در حالی که بسیاری از نیروهای شاغل و متخصص نفت همچنان مشغول بکار هستند با ابهامات بسیاری مواجه است تا جاییکه برخی از کارشناسان نسبت فامیلی این فرد با (ر-ج) یکی از مدیران فعلی رده بالای نفت و عضو شورای عالی باشگاه نفت و نیرو را دلیل بکارگیری مجدد وی در سیستم مدیریتی نفت عنوان می‌کنند.
این در حالیست که تعداد زیادی نیروی متخصص و باتجربه در انتظار سمت‌هایی هستند که شایستگی آن‌را دارند. تا جاییکه به نظر می‌رسد اگر مصوبه مجلس در ارتباط با منع بکارگیری بازنشستگان نبود قطعاً (ح-الف) تا اطلاع ثانوی سکاندار این شرکت مهمی نفتی بود.
حال این سوال مطرح می‌شود که حتی اگر هیچ یک از نهادهای نظارتی متوجه این تخلف بزرگ نمی‌شدند، شخص (ح-الف)خودش متوجه این امر مهم نبود که نباید ۲بار پاداش بازنشستگی دریافت نماید؟ اگر در خوشبینانه ترین حالت وی متوجه دریافت مجدد پاداش سنوات خدمت نبوده باید تاسف خورد به حال صنعت نفتی که مدیرش حتی از احوالات کاری خود خبرندارد و اگر در بدبینانه ترین حالت فرض را بر آگاهی وی بگذاریم باید براین ابهام افزود که شاید روابط فامیلی با مدیران ارشد نفت دراین روزها می‌تواند دروازه‌های مالی نفت را به سمت هر شخصی بازکند و دراین میان شاید تصور آن باشد که نفت تنها حق سفره های آنان است!
این درحالی است که این اتفاق بیش از دریافت پاداش خارج از عرف ۱۱ نفر معروف نفت باعث افزایش خشم و نگرانی کارشناسان و متخصصان نفت شده تا جاییکه در ارتباط با "نفتی‌ها" اینگونه این دلنگرانی را طرح می‌کنند که براستی تا کی باید روابط فامیلی و رانتی در انتصابات شرکت ملی نفت ایران دخیل باشد؟ با گذشت بیش از ۴۰ سال از انقلاب شکوهمند اسلامی در ایران تا کی باید شاهد این قبیل انتصابات و چالش‌های ناشی از آن باشیم؟

پست الکترونیکی نفتی‌ها به نشانی naftiha.ir@gmail.com برای دریافت نقطه نظرات، پیشنهادها، انتقادها و شکایات شما به عنوان پل ارتباطی این پایگاه خبری – تحلیلی با شما مخاطبان عزیز، در دسترس قرار دارد که شما مخاطبین عزیز نفتی ها می‌توانید از این طریق با ما در ارتباط باشید.

لینک کوتاه

http://naftiha.ir/40341

کلیدواژه

سازمان بازرسی

مدیر نفتی

نفتی ها

اخبار مرتبط

ارسال نظرات

captcha
آخبرین اخبار
پربیننده ترین ها