نفت / شناسه خبر: 84760 / تاریخ انتشار : 1401/9/1 14:29
|

دولت برنامه‌ای برای افزایش قیمت بنزین ندارد

سازمان برنامه و بودجه اعلام کرد: دولت به‌صورت متداوم هرگونه افزایش قیمت بنزین را تکذیب کرده است و برنامه‌ای برای اصلاح قیمت بنزین ندارد.

نفتی ها /سازمان برنامه و بودجه در پاسخ به گزارش روزنامه تعادل با عنوان «اکران نمایش افزایش قیمت بنزین» اعلام کرد: به استناد ماده ۳۹ قانون برنامه ششم توسعه، قانون هدفمند کردن یارانه‌ها، تبصره (۱۴) قانون بودجه سال ۱۴۰۱ کل کشور و قوانین بودجه سنواتی، منابع حاصل از فروش داخلی فرآورده‌های نفتی از جمله بنزین جزو منابع سازمان هدفمندسازی یارانه‌ها بوده و ارتباطی با بودجه عمومی دولت ندارد.

در این راستا تمامی منابع حاصل از فروش داخلی فرآورده‌های نفتی به‌حساب سازمان هدفمندسازی یارانه‌ها نزد خزانه واریز و بر اساس ردیف‌های مصوب مصارف جدول تبصره (۱۴) قوانین بودجه سنواتی توسط سازمان برنامه و بودجه کشور برای پرداخت یارانه نقدی و سایر ردیف‌های قانونی تبصره مذکور تخصیص داده می‌شود.

با توجه به موارد یاد شده دولت در صورت وجود کسری بودجه، برای تأمین آن در بودجه عمومی خود قانوناً اختیاری برای اختصاص منابع ناشی از فروش فرآورده‌های نفتی به درآمدهای عمومی دولت را ندارد. از طرف دیگر دولت به‌صورت متداوم هرگونه افزایش قیمت بنزین را تکذیب کرده است و برنامه نیز برای اصلاح قیمت بنزین ندارد. معلوم نیست چرا برخی جریان‌های سیاسی به هر بهانه و بدون داشتن اطلاعات دائم از قصد دولت برای افزایش قیمت بنزین می‌گویند، آیا در شرایط فعلی دامن‌زدن به التهابات افکار عمومی در جهت منافع ملی است؟/ایرنا

لینک کوتاه

http://naftiha.ir/84760

کلیدواژه

قیمت بنزین

افزایش قیمت بنزین

بالا رفتن قیمت بنزین

قیمت بنزین آمریکا

قیمت بنزین در آمریکا

قیمت بنزین در کشوهای مختلف جهان

قیمت بنزین در مصر

شایعه افزایش قیمت بنزین

تحریم نفتی ایران قیمت بنزین

ابهام در قیمت بنزین

تصمیمی درباره قیمت بنزین

اصلاح قیمت بنزین

قیمت بنزین در سال 98

سهمیه بندی و افزایش قیمت بنزین

تثبیت قیمت بنزین

مقایسه قیمت بنزین ایران با کشورهای همسایه

الزامات اصلاح قیمت بنزین

تورم ناشی از افزایش قیمت بنزین

درآمد افزایش قیمت بنزین

قیمت بنزین در کشورهای مختلف

طرح اصلاح قیمت بنزین

شناورسازی قیمت بنزین

مقایسه قیمت بنزین و CNG

ارسال نظرات

captcha
آخبرین اخبار
پربیننده ترین ها