نفت / شناسه خبر: 41004 / تاریخ انتشار : 1400/5/4 12:15
|

اختصاص سوخت مرزنشینان خراسان شمالی همچنان در انتظار برگزاری جلسه در وزارت نفت

مدیر کل امور اقتصادی خراسان شمالی گفت: موضوع اختصاص سهمیه سوخت مرزنشینان خراسان شمالی در حال پیگیری است.

نقتی ها /بدری مدیر کل امور اقتصادی خراسان شمالی، با اشاره به اینکه این موضوع از یکی دو سال گذشته در حال پیگیری است، اظهارکرد: اکنون برای اختصاص این سهمیه تمامی موافقت ها اخذ شده است اما باید جلسه ای در کمیته مربوطه برگزار و در آنجا مورد تایید قرار گیرد تا سهمیه مورد نظر به مرزنشینان خراسان شمالی تعلق گیرد.

وی افزود: این کمیته هر یک سال یک مرتبه برگزار می شود و منتظر برگزاری جلسه در این کمیته و مطرح کردن موضوع هستیم.

بدری ادامه داد: با مصوب شدن طرح، ۲۲ هزار و ۷۵۶ خانوار مرزنشین در شعاع ۲۰ کیلومتری مرز این استان از این سوخت بهره مند خواهند شد.

وی تاکیدکرد: عواید این طرح برای مرزنشینان استان همچون طرح های حمایتی از قبیل بیمه مرزنشینان خواهد بود و از سوی دیگر می توان از عواید این سوخت برای ایجاد و توسعه زیرساخت های صادراتی و ... در مرز استفاده کرد.

محمد علی شجاعی استاندار خراسان شمالی نیز چندی پیش در گفت و گو با ایسنا، در این ارتباط اظهار کرده بود: پیگیری ها برای اختصاص سهمیه سوخت مرزنشینان استان در حال انجام است، بطوریکه موافقت وزارت نفت اخذ شده و نامه آن به وزارت کشور ارسال شده است.

وی افزود: حال باید این موضوع در کمیسیون مربوطه مرزی در وزارت کشور مطرح و در آنجا مورد تایید قرار گیرد تا جزء سهمیه قرار بگیریم.

شجاعی ادامه داد: ۹ استان در کشور از سهمیه سوخت مرزنشینان بهره مند هستند که اگر خراسان شمالی مورد تایید قرار گیرد، جزء دهمین استان می شود.

وی تصریح کرد: تصور ما بر این است که با پیگیری های انجام شده، کار تمام شده است.

نماینده عالی دولت در خراسان شمالی گفت: خراسان شمالی تنها استان مرزی که سهمیه سوخت مرزنشینان به آن تعلق نمی گیرد.

وی با اشاره به وجود بیش از ۳۰۰ کیلومتر مرز مشترک با کشور ترکمنستان، اظهارکرد: اعتراض خود را به وزارت خانه ذی ربط اعلام کرده ایم و اعتقاد آن ها برای این مشکل این است که خراسان شمالی پایانه مرزی ندارد./ایسننا

لینک کوتاه

http://naftiha.ir/41004

کلیدواژه

وزارت نفت

اختصاص سوخت مرزنشینان خراسان شمال

اخبار مرتبط

ارسال نظرات

captcha
آخبرین اخبار
پربیننده ترین ها