نفت / شناسه خبر: 40781 / تاریخ انتشار : 1400/3/25 12:31
|

محسن رضایی: روزانه یک میلیون بشکه نفت وارد می‌کنم

نامزد سیزدهمین دوره انتخابات ریاست جمهوری اسلامی ایران گفت: کشور را از استثمار خام فروشی نجات داده و با تکمیل زنجیره ارزش افزوده، به وارد کننده نفت تبدیل خواهیم شد.

نقتی ها /محسن رضایی میرقائد، با اشاره به اینکه ملت و کشور ما با انقلاب اسلامی دست استعمار را کوتاه کرد، اما استثمار همچنان باقی مانده است افزود: استثمار یعنی اینکه ما مواد خام از قبیل نفت و گاز، فولاد، سیمان و سایر مواد معدنی را به خارج کشور می‌فروشیم و ۱۰ درصد کالا‌های ناشی از همان مواد را به قیمت بالا به ما می‌برند و ۹۰ درصد سود را خودشان می‌برند.

وی اضافه کرد: دولت ما با معماری نوین اقتصادی کای خواهد کرد که همه مواد خام را خودمان در داخل تولید و تبدیل به کالا و محصول کنیم و کشور را از استثمار دویست ساله نجات خواهد داد.

نامزد انتخابات ۱۴۰۰ ریاست جمهوری اسلامی ایران گفت: در این صورت ما نه تنها نیاز به همه مواد خام تولید خواهیم داشت بلکه با ایجاد نهضت تولید ملی باید روزانه یک میلیون بشکه نفت هم وارد کنیم تا پاسخگوی نیاز داخل باشیم و در این صورت، حتی یک قطره نفت هم برای صادارت به خارج نخواهیم داشت.

وی افزود: برای گسترش زنجیره ارزش افزوده باید بازاریابی در سطح جهانی داشته باشیم، فناوری‌های نوین را وارد کشور کنیم و تولید فناوری‌های نوین را در داخل مورد حمایت قرار داده و تشویق کنیم و در این صورت، میلیارد‌ها دلار کالا تولید و نیاز خود را برطرف کرده و مازاد آن را به خارج صادر خواهیم کرد.

رضایی ادامه داد: مساله دیگر ایجاد بازار‌های مشترک با کشور‌های همسایه است که در آن بازار، با کشور‌هایی که از لحاظ فناوری از ما جلوتر هستند سرمایه گذاری مشترک کرده و کالا‌ها را در داخل تولید و به کالا تبدیل خواهیم کرد.

نامزد انتخابات ریاست جمهوری ۱۴۰۰ کشور همچنین هوشمند سازی در تولید را یکی دیگر از راهکار‌های جلوگیری از خام فروشی دانست و گفت: هرچه تولید ما هوشمندتر شود قدرت رقابت ما بیشتر می‌شود و با صرفه جویی بیشتر، قیمت و کیفیت کالا‌های ما قابل رقابت با بازار‌های بین المللی خواهد بود.

لینک کوتاه

http://naftiha.ir/40781

کلیدواژه

استثمار خام فروشی

بشکه نفت برنت

محسن رضایی

اخبار مرتبط

ارسال نظرات

captcha
آخبرین اخبار
پربیننده ترین ها