نفت / شناسه خبر: 40495 / تاریخ انتشار : 1400/2/5 07:55
|

"نفتی‌ها"گزارش می‌دهد: طلب ۸۰۲۶میلیاردتومانی صندوق بازنشستگی نفت از "سایر"

در حسابرسی مالی سال ۱۳۹۸ صندوق بازنشستگی نفت ۸۰۲۶ میلیارد تومان از مطالبات صندوق بازنشستگی نفت از بدهکاران در قالب "سایراشخاص" یا "سایر" نام برده شده که ...

نفتی ها /در حسابرسی مالی سال ۱۳۹۸ صندوق بازنشستگی نفت ۸۰۲۶ میلیارد تومان از مطالبات صندوق بازنشستگی نفت از بدهکاران در قالب "سایراشخاص" یا "سایر" نام برده شده که این خود به ابهامات و پیچیدگی‌های مالی این صندوق دامن زده است!
بنابراین گزارش، در حسابرسی سال ۱۳۹۸ صندوق بازنشستگی نفت ابهامات زیادی وجود دارد که علی رغم انتشار برخی از این ابهامات اما سکوت پاسخ مسوولان این صندوق به اذهان عمومی بوده است. با اینحال اینبار نیز به ابهامی دیگر می‌پردازیم تا شاید دلیلی شود بر پاسخگویی شفاف مسوولان این صندوق و البته بررسی بیشتر ابهاماتی که تنها بررسی تفکیک شده آنان می‌تواند راهکاری بر شفاف‌سازی هر چه بیشتر این صورت‌های مالی باشد. براین اساس باید از ابهامی دیگر در خصوص بدهکاران این صندوق با نام سایر اشخاص پرده برداشت. که در جدول مطالبات این صندوق در ۶ بخش مختلف با عنوان سایر یا سایر اشخاص خطاب گردیده اند.
براساس مستندات موجود، جمع کل ۶ مورد مبلغ ۸۰۲۶ میلیارد تومان  می‌شود که ریز اسامی سایر اشخاص درترازنامه نیست وفقط دردفاتربسیار متعدد وتو درتوی پیچیده مالی صندوق شرکت‌ها باید جستجو کرد که بررسی را مشکل می‌نماید وحکایت ازسختی قابلیت وصول این بخش مطالبات دارد.
همچنین مبل ۲۱۹۳۳ میلیارد تومان  ازجمع صورت بدهکاران تحت عنوان ذخیره سوخت طلب یا شائبه صحت مبلغ بدهی ویا پایاپای  ویا کاهش ارزش منظوروکسرشده است بنابراین مانده طلب‌های صندوق وشرکت‌های گروه هلدینگ از بدهکاران به مبلغ ۱۵۵۳۵۰ میلیارد تومان کاهش یافته است.
درهمین راستا و بنابر حسابرسی سال ۱۳۹۸ صندوق بسیاری از کارشناسان ابراز نگرانی می‌کنند که  با توجه به گستردگی فعالیت‌های شرکت‌ها، متصدیان زمان لازم برای دریافت تمامی مطالبات را نداشته باشند که این خود حسابرسی وبازرسی جداگانه تخصصی فقط درمورد چگونگی به وجود آمدن این بدهکاران ونحوه وصول  تدریجی آنها را به یک ضرورت جدی بدل می‌نماید.

صورت طلب ازبدهکاران به صندوق وشرکت‌های گروه هلدینگ درپایان عملکرد سال۱۳۹۸

 

 

 

پست الکترونیکی نفتی‌ها به نشانی naftiha.ir@gmail.com برای دریافت نقطه نظرات، پیشنهادها، انتقادها و شکایات شما به عنوان پل ارتباطی این پایگاه خبری – تحلیلی با شما مخاطبان عزیز، در دسترس قرار دارد که شما مخاطبین عزیز نفتی ها می‌توانید از این طریق با ما در ارتباط باشید.
 

لینک کوتاه

http://naftiha.ir/40495

کلیدواژه

صندوق بازنشستگی نفت

اخبار مرتبط

ارسال نظرات

captcha
آخبرین اخبار
پربیننده ترین ها