نفت / شناسه خبر: 138166 / تاریخ انتشار : 1402/9/13 13:36
|

شورای روابط تجاری ایران و قطر تشکیل می‌شود

در گفتگوی تلفنی علی اکبر محرابیان وزیر نیرو و شیخ محمد بن حمد بن قاسم العبدالله آل ثانى وزیر صنعت و تجارت قطر بر تشکیل شورای روابط تجاری ایران و قطر به منظور توسعه روابط اقتصادی دو کشور تاکید شد.

نفتی ها / در آستانه برگزاری نهمین اجلاس کمیسیون همکاری‌های مشترک اقتصادی ایران و قطر، طی گفتگوی تلفنی "علی‌اکبر محرابیان" وزیر نیرو و رئیس کمیسیون مشترک همکاری‌های اقتصادی جمهوری اسلامی ایران و قطر و " شیخ محمد بن حمد بن قاسم العبدالله آل ثانى" وزیر صنعت و تجارت قطر و رئیس قطری این کمیسیون بر موضوع تشکیل شورای روابط تجاری برای توسعه روابط اقتصادی دو کشور تاکید شد.

محرابیان در مذاکره با عبدالله آل ثانى با اشاره به برقراری روابط سیاسی مطلوب بین دو کشور ایران و قطر اظهار کرد: خوشبختانه بین دو طرف روابط سیاسی بسیار خوبی حاکم است و این مهم حاصل تلاش‌های دو جانبه ایران و قطر است، بر این اساس برگزاری نهمین اجلاس کمیسیون همکاری‌های مشترک اقتصادی ایران و قطر در ماه جاری فرصتی مناسب برای ارتقای سطح روابط اقتصادی دو کشور خواهد بود.

همچنین وزیر صنعت و تجارت قطر در این گفتگوی تلفنی گفت: با توجه به اهمیت توسعه روابط تجاری دو کشوردر حاشیه اجلاس پیش رو، شورای روابط تجاری ایران و قطر تشکیل و به واسطه آن برنامه‌ریزی‌های لازم برای توسعه اقتصادی و نیز برگزاری بزرگترین همایش و نمایشگاه تجاری دو کشور صورت می‌گیرد.

بنا بر این گزارش نهمین اجلاس کمیسیون مشترک ایران و قطر با حضور "شیخ محمد بن حمد بن قاسم العبدالله آل ثان" وزیر صنعت و تجارت قطر و هیئت همراه به میزبانی وزارت نیرو  از ۱۸ تا ۲۰ اذر در تهران برگزار می‌شود.

لینک کوتاه

http://naftiha.ir/138166

کلیدواژه

شورای روابط تجاری ایران و قطر

اخبار مرتبط

ارسال نظرات

captcha
آخبرین اخبار
پربیننده ترین ها