نفت / شناسه خبر: 84825 / تاریخ انتشار : 1401/9/7 14:26
|

افزایش ظرفیت صادرات نفت عراق از سال آینده میلادی

نماینده عراق در اوپک اعلام کرد کشورش ظرفیت صادرات خود از بنادر جنوبی را تا ۲۰۲۵ به ۱ تا ۱.۵ میلیون بشکه در روز می‌رساند.

نفتی ها /به نقل از بلومبرگ، عراق به‌عنوان دومین تولیدکننده بزرگ اوپک قصد دارد از سال آینده میلادی روند افزایش ظرفیت صادرات خود از بنادر جنوبی را آغاز و ۱ تا ۱.۵ میلیون بشکه در روز تا ۲۰۲۵ اضافه کند. محمد سعدون، معاون مدیرعامل شرکت بازاریابی نفت عراق (سومو) به‌عنوان نماینده این کشور در اوپک در یک مصاحبه تلویزیونی گفت این پروژه شامل احیای بندر جنوبی خورالامیه و خط لوله‌های دریایی می‌شود.
وی گفت ظرفیت صادرات از بنادر جنوبی بین ۱۵۰ تا ۲۵۰ هزار بشکه در روز از سال آینده میلادی افزایش خواهد یافت. طبق گزارش وزارت نفت عراق، این کشور ۳.۲۹۳ میلیون بشکه در روز در ماه اکتبر از بنادر جنوبی خود صادر کرده‌است.
عراق در تلاش است درآمد نفتی خود را تقویت کرده و شرکت‌های بین‌المللی را به کار در این کشور پس‌از سال‌ها ویرانی به‌خاطر جنگ، تحریم‌ها و حمله‌های نظامی تشویق کند. سعدون گفت طرح کاهش تولید ائتلاف اوپک پلاس که ماه گذشته درمورد آن توافق شد، صادرات نفت عراق را تحت تأثیر قرار نمی‌دهد.
وی گفت قیمت فروش نفت عراق در سال جاری میلادی بطور متوسط برابر با ۹۷ دلار در هر بشکه بوده‌است. وزارت نفت عراق همچنین قصد دارد تولید نفت را تا ۲۰۲۸ به ۵ تا ۵.۵ میلیون بشکه در روز برساند. این کشور درحال‌حاضر ۴.۶۵۲ میلیون بشکه در روز تولید می‌کند./تسنیم

لینک کوتاه

http://naftiha.ir/84825

کلیدواژه

ظرفیت صادرات

افزایش ظرفیت صادرات نفت

اخبار مرتبط

ارسال نظرات

captcha
آخبرین اخبار
پربیننده ترین ها