نفت / شناسه خبر: 83585 / تاریخ انتشار : 1401/4/7 14:10
|

احتمال تعطیل شدن بزرگ‌ترین مجتمع پتروشیمی جهان در آلمان به خاطر نبود گاز

ممکن است شرکت BASF آلمان مجبور شود به خاطر کمبود گاز بزرگ‌ترین مجتمع پتروشیمی جهان را تعطیل کند.

نفتی ها /به نقل از وال‌استریت ژورنال، این احتمال وجود دارد که شرکت BASF آلمان به خاطر نبود گاز مجبور شود فعالیت بزرگ‌ترین مجتمع پتروشیمی جهان در شهر لودویگسهافن آلمان را‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌ متوقف کند.
طی روزهای گذشته روسیه صادرات گاز به آلمان را‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌ ۶۰ درصد کاهش داده و این شرکت دلیل احتمال توقف فعالیت‌اش را‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌ همین مسئله عنوان کرده است.
شرکت BASF آلمان سال‌هاست که از گاز روسیه برای تولید نیرو و مواد اولیه استفاده می‌کند. این شرکت می‌گوید افت تامین گاز از سوی روسیه به تهدیدی برای ادامه فعالیت بزرگ‌ترین کارخانه پتروشیمی جهان تبدیل شده است.
پیتر وستر‌هِید، کارشناس ارشد BASF، در این باره می‌گوید: توقف تولید در این مجمع موضوع بسیار بزرگی است. ما قبلا چنین شرایطی را‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌ تجربه نکرده‌ایم و حتی تصور آن هم سخت است.
این مجتمع پتروشیمی ۲۰۰ واحد تولیدی دارد و ۴ درصد کل مصرف گاز آلمان را‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌ به خود اختصاص داده و مساحت آن ۱۰ کیلومتر مربع برآورد می‌شود. ۶۰ درصد گاز مصرف این شرکت صرف تولید نیرو و ۴۰ درصد آن هم به عنوان مواد اولیه برای تولید محصولات شیمیایی نظیر استیلن و آمونیاک مورد استفاده قرار می‌گیرد.
شرکت BASF آلمان البته گفته که اگر بتواند حجم گاز دریافتی خود را‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌ به میزان ۵۰ درصد سطح قبلی نگه دارد، به فعالیت خود ادامه خواهد داد.

لینک کوتاه

http://naftiha.ir/83585

کلیدواژه

مجتمع پتروشیمی جهان

خاطر نبود گاز

اخبار مرتبط

ارسال نظرات

captcha
آخبرین اخبار
پربیننده ترین ها