نفت / شناسه خبر: 52417 / تاریخ انتشار : 1400/11/4 12:17
|

ظرفیت تولید منطقه ویژه پتروشیمی بیش از ۵.۵ میلیارد دلار است

مدیرعامل منطقه ویژه اقتصادی پتروشیمی گفت: ظرفیت تولید منطقه ویژه اقتصادی پتروشیمی ۱۸.۵ میلیون تن به ارزش بیش از ۵.۵ میلیارد دلار است که این مقدار تولید روانه بازارهای داخلی و خارجی می‌شود.

نفتی ها /به نقل از شرکت ملی صنایع پتروشیمی، سیدامید شهیدی‌نیا، مدیرعامل سازمان منطقه ویژه اقتصادی پتروشیمی روز گذشته در بازدید مدیران کل و کارشناسان وزارت امور خارجه از منطقه ویژه اقتصادی پتروشیمی اظهار کرد: ظرفیت‌های مناسبی برای همکاری وزارت امور خارجه با صنعت پتروشیمی ایران وجود دارد و باید از این ظرفیت‌ها به بهترین شکل استفاده کرد.

وی افزود: ظرفیت تولید منطقه ویژه اقتصادی پتروشیمی ۱۸.۵ میلیون تن به ارزش بیش از ۵.۵ میلیارد دلار است که این مقدار تولید روانه بازارهای داخلی و خارجی می‌شود و این نشان‌دهنده اهمیت این منطقه و وجود زمینه‌های مناسب برای جذب سرمایه‌گذاری‌های جدید و رشد صادرات است.

مدیرعامل سازمان منطقه ویژه اقتصادی پتروشیمی ادامه داد: وجود خوراک مناسب، برق، آب، راه‌های ارتباطی و اسکله‌های تخصصی برای صادرات از مزیت‌های منطقه ویژه اقتصادی پتروشیمی با ۲۸۵۰ هکتار وسعت است و هیچ منعی برای سرمایه‌گذاری‌های خارجی وجود ندارد و در چارچوب قوانین کشور آماده حمایت از سرمایه‌گذاران هستیم.

شهیدی‌نیا با بیان اینکه تاکنون ۱۹ میلیارد دلار در منطقه و یک میلیارد نیز در بخش زیرساخت‌ها سرمایه‌گذاری شده است، گفت: تسهیل سرمایه‌گذاری و مسائل بازرگانی می‌تواند به تکمیل زنجیره ارزش در صنعت پتروشیمی منجر شود.

وی افزود: رفع موانع صادرات و افزایش تعامل و همکاری دولت و بخش خصوصی با برگزاری چنین بازدیدها و دیدارهایی می‌تواند به کسب نتایج اثربخشی منجر شود و پیامد آن افزایش ظرفیت تولید در صنعت پتروشیمی و تأمین کامل نیازهای داخلی و رشد صادرات خواهد بود./مهر

لینک کوتاه

http://naftiha.ir/52417

کلیدواژه

منطقه ویژه اقتصادی پتروشیمی

اخبار مرتبط

ارسال نظرات

captcha
آخبرین اخبار
پربیننده ترین ها