نفت / شناسه خبر: 52290 / تاریخ انتشار : 1400/10/20 08:42
|

بیات در صندوق‌های بازنشستگی نفت چه می‌کند؟/چند قدم تا…

با اینحال آنچه تا کنون مشهود بوده تلاش بیات برای تغییر مدیران زیرمجموعه و البته انتصاب افراد مورد علاقه اش در هیات مدیره‌های این شرکت‌هاست...

نفتی ها / ۴۳روز پیش عبدالحسین بیات به عنوان رئیس هیئت‌رئیسه صندوق‌های بازنشستگی نفت منصوب شد؛ اگر از شایعات دست داشتن وی در بسیاری از تصمیم گیری‌ها و شروع اختلاف‌ها بین وی و برخی از نزدیکانش طی این مدت بگذریم؛ باید به فعالیت وی دراین روزها در جهت تغییر برخی از مدیران زیرمجموعه‌اش اشاره کنیم که البته بزرگترین آن قطعا تعیین اعضای هیات مدیره هلدینگ خلیج فارس خواهد بود که قراراست ۲۵ همین ماه با معرفی ۳ تن از اعضای هیات مدیره این هلدینگ بزرگ کشور، قدمی بزرگ در تشریح سیاست‌های انتصابی خود بردارد. هرچند که از امروز شایعاتی در خصوص معرفی خود،حاجی پور و ذبیح الله نعیمی به عنوان ۳ پیشنهاد وی در هیات مدیره هلدینگ خلیج فارس مطرح است و همین امر نیز این روزها باعث دلنگرانی نیروی انسانی فعال در هلدینگ خلیج فارس شده تا جاییکه برخی از تاثیر بی شک بیات در انتصاب مدیرعامل بعدی این مجموعه می‌گویند و ظاهرا این امر چندان خوشایند بدنه این هلدینگ ۲۷ هزار نفری نیست!
ازسویی دیگر، نحوه اداره امور صندوق‌های بازنشستگی نفت طی حدود ۴۰ روز گذشته توسط بیات ازسوی کارشناسان چندان رضایت بخش توصیف نمی‌گردد. از شایعه ارتباط نزدیک وی با یکی از تاجران نه چندان خوشنام صنعت پتروشیمی گرفته تا شائبه دست داشتن وی در انتصاب برخی از افراد ناتوان در صنعت پتروشیمی!
با اینحال آنچه تا کنون مشهود بوده تلاش بیات برای تغییر مدیران زیرمجموعه و البته انتصاب افراد مورد علاقه اش در هیات مدیره‌های این شرکت‌هاست؛ براین اساس هم شنیده می‌شود به زودی حکم‌های مختلف بیات در شرکت‌های زیرمجموعه اهداف و ... نماد عینی می‌یابد. تغییر و تحولاتی چون انتصاب بهزادی به عنوان مدیرعامل پتروشیمی خارک و تغییر هیات مدیره این شرکت که احتمالا رئیس آن از ایرانول به این مجموعه کوچ خواهد کرد تا تغییر در دیگر مجموعه‌هایی که شایعه آن مطرح است و به زودی باید منتظر خانه تکانی او در این مجموعه‌ها بود.
دراین بین شنیده‌ها حکایت از برگزاری جلسات مختلف بیات طی هفته‌های گذشته با افراد مختلف جهت تغییر و تحولات در نظر گرفته‌اش دارد؛ اما درعین حال برخی شنیده‌ها حکایت از آن دارد که وی نیروی زیادی برای تغییرات مورد نظر خود در دست ندارد و علت کند پیش رفتن تغییرات در زیرمجموعه‌ صندوق‌های نفت نیز درهمین راستا بوده اما ظاهرا وی اینبار در تلاش است تا به هر نحوی خانه تکانی خود را به سرانجام برساند؛ هر چند که تصمیمات ۴۰ روزه وی چندان مورد طبع کارشناسان این بخش قرار نگرفته اما باید دید به هر شکل آقای رئیس قراراست چه سرنوشتی را برای صندوقی رقم زند که تنها یک قدم با ویرانی فاصله دارد.

پست الکترونیکی نفتی‌ها به نشانی naftiha.ir@gmail.com برای دریافت نقطه نظرات، پیشنهادها، انتقادها و شکایات شما به عنوان پل ارتباطی این پایگاه خبری – تحلیلی با شما مخاطبان عزیز، در دسترس قرار دارد که شما مخاطبین عزیز نفتی ها می‌توانید از این طریق با ما در ارتباط باشید.

لینک کوتاه

http://naftiha.ir/52290

کلیدواژه

عبدالحسین بیات

صندوق‌های بازنشستگی نفت

اخبار مرتبط

نظرات شما

4 نظر
مهدي زنده بودی / 1400/10/20 - 19:50
بااین روش صندوق راه بجایی نمی برد
rateup 0
 ratedown 0
بازنشته / 1400/10/20 - 17:54
چرا اضافات شایستگی سال ۱۴۰۰ بازنشتگان مظلوم رو پرداخت نمیکنی آقای بیات به لطف شما به گدایی افتادیم یه کمی وجدان داشته باش
rateup 0
 ratedown 0
اهواز / 1400/10/20 - 14:25
باسلام جناب بیات ..دولت در این صد سال اخیر هیچ آورده ای در صندوق نفت نداشته ولطفا از بابت سوددهی شرکتها حق ما را بدهید چون آن شرکتها از پول ما کارکنان و بازنشسته شکل گرفته اند وبرابر اساسنامه حقوق ما را با توجه به تورم کمر شکن در سال جاری تعدیل کنید چقدر باید فشار اقتصادی را تحمل کنیم و دیگران سود صندوق ما ندهند ..
rateup 1
 ratedown 0
ناشناس / 1400/10/21 - 16:37
سود صندوق هاي شما به جيب عده اي ديگر مي رود.
rateup 0
 ratedown 0

ارسال نظرات

captcha
آخبرین اخبار
پربیننده ترین ها