نفت / شناسه خبر: 41307 / تاریخ انتشار : 1400/6/24 11:57
|

پاسخ پالایشگاه گاز بیدبلند خلیج‌فارس به یک گزارش/همه‌چیز در چارچوب قانون صورت می‌گیرد

چندی پیش پایگاه تحلیلی – خبری "نفتی‌ها" گزارشی تحت عنوان "ابهام در تعاملات ارزی شرکت پالایش گاز بیدبلند خلیج فارس/ بازهم پای برادران "ز-ق" در میان است! " را منتشر کرد که ...

نفتی‌ها /چندی پیش پایگاه تحلیلی – خبری "نفتی‌ها" گزارشی تحت عنوان "ابهام در تعاملات ارزی شرکت پالایش گاز بیدبلند خلیج فارس/ بازهم پای برادران "ز-ق" در میان است! " را منتشر کرد که روابط عمومی  این پالایشگاه در واکنش به این گزارش، توضیحاتی را به دفتر این پایگاه خبری ارسال نموده است که متن کامل جوابیه روابط عمومی این پالایشگاه بدون هیچگونه دخل و تصرفی به شرح ذیل می‌باشد.

با سلام

بازگشت به انتشار مطلبی با عنوان «ابهام در تعاملات ارزی شرکت پالایش گاز بیدبلند خلیج فارس» در تارنمای آن پایگاه خبری؛ شایسته است جهت تنویر افکار عمومی نسبت به درج جوابیه مطابق با ماده ۲۳ قانون مطبوعات در سایت و پیام رسان‌های آن مجموعه خبری اقدام نمایید.

۱)کلیه مبادلات مالی و ارزی شرکت پالایش گاز بیدبلند خلیج فارس صرفا بر اساس قوانین بانک مرکزی جمهوری اسلامی ایران؛ با نظارت کامل نهادهای نظارتی و مصوبات گروه صنایع پتروشیمی خلیج فارس بوده و کلیه مستندات اقدامات موجود و همچنین کارنامه شفاف مالی و ارزی گواهی بر عملکرد بی‌نقص این شرکت بوده است.

۲)در خصوص درج عدد غیر واقعی در متن گزارش ضمن تکذیب آن به اطلاع می‌رساند، صرافی اشاره شده در چارچوب قانون بانک مرکزی صرفا" از طریق دریافت کارمزد  منتفع شده و هیچ گونه تبادلات مالی به غیر از عدد مصوب کارمزد وجود نداشته است. لازم به ذکر است از ابتدای ورود شرکت پالایش گاز بیدبلند خلیج فارس به سامانه نیما تاکنون، در مجموع ۴۷ فقره فروش ارز به تمامی صرافی‌های با مجوز رسمی و تحت نظارت بانک مرکزی صورت گرفته؛ که در این میان تنها ۴ مورد از آن براساس ضوابط تعریف شده بانک مرکزی و نظارت ارکان نظارتی و بازرسی شرکت مربوط به صرافی نام برده در گزارش بوده و ابهام و اتهام همکاری دائمی با صرافی مذکور از اساس وجاهت ندارد.
لذا مجددا ضمن تکذیب عدد اعلامی، یادآور می‌شود در کنار اصحاب رسانه همانند گذشته با شفافیت و پاسخگویی به مسیر پیش رو ادامه خواهیم داد.

والعاقبه للمتقین

 

لینک کوتاه

http://naftiha.ir/41307

کلیدواژه

پالايشگاه گاز بيدبلند خليج فارس

اخبار مرتبط

ارسال نظرات

captcha
آخبرین اخبار
پربیننده ترین ها