نفت / شناسه خبر: 40905 / تاریخ انتشار : 1400/4/14 07:58
|

وزیرنفت رئیسی چه کسی خواهد بود؟ / بازار داغ انتخاب از میان کنار گذاشته‌شدگان!

باید دید بالاخره فرهاد رهبر و یارانش چون علی آبادی چه نسخه ای برای نفت خواهند پیچید. نفتی که هیچکدام از تئوریسین‌های اقتصادی رئیسی چیزی فراتر از انتخاب کنارگذاشته شدگان نفت برای آنان متصور نمی‌شوند!

نقتی ها /آنان که نسخه پیچ تیم اقتصادی رئیسی می‌نامنشان از میرکاظمی به عنوان مهره اصلی وزارت نفت دولت سیزدهم یاد می‌کنند و به نوعی کار تصمیم گیری برای این وزارتخانه را تمام شده می‌دانند. هر چند دراین بین هیچ چیز تا مردادماه و اعلام نهائی اعضاء کابینه سیزدهم مشخص نیست. برخی دیگر که کمی دورتر از نسخه پیچ‌های معروف تیم رئیسی ایستاده اند هیچ چیز را تمام شده نمی‌دانند و بررسی گزینه‌های مختلف را روی میز تصمیم گیری پیش بینی می‌کنند.از دوستی و خادمی گرفته تا رستم قاسمی که مدت‌هاست همگان به نوعی به این باور رسیده اند که سرنوشت وی با نفت سیزدهم گره نخورده است. می‌گویند رستم حذف شد آنهم به دلیل ابهام باقی مانده در موضوع دکل گمشده! اما دراین بین نمی‌گویند چرا میرکاظمی وزیر برکنارشده وزارت نفت احمدی نژاد مهره اصلی نامگذاری شده است. وزیری که در پرونده خود توقف یکباره و بدون پشتوانه کارشناسی دقیق سوآپ نفت را دارد. با اینحال یک چیز مشخص است دوستی بنابر اظهارنظر تئوریسین‌های اقتصادی دولت سیزدهم شانسی برای وزارت شاید کمی کمتر از دیگر گزینه‌ها داشته باشد. خادمی نیز علی رغم افزایش توئیت‌های مختلف و انتقادهای تندش اما می‌گویند بخت چندان با وی یارنیست. اما تئوریسین‌ها در خصوص میرکاظمی پا را فراتر گذاشته اند و تیم زیرمجموعه وی را نیز منتشر کرده اند. چراکه علی رغم عدم محبوبیت میرکاظمی در مجلس اما بسیاری از کارشناسان با این دیدگاه که دولت رئیسی هر فردی را برای هر وزارتخاه خود معرفی کند حمایت تمام قد مجلس را خواهد داشت معتقدند میرکاظمی نیز اگرچه با رایی شاید پایین‌تر از دیگر وزرای اقتصادی اما ورودش به وزارتخانه نفت در صورت معرفی به مجلس حتمی است. با اینحال این گوشه ای از اتفاق‌هایی است که تا کنون در خصوص سرنوشت نفت در تیم اقتصادی دولت سیزدهم رقم خورده و باید دید بالاخره فرهاد رهبر و یارانش چون علی آبادی چه نسخه ای برای نفت خواهند پیچید. نفتی که هیچکدام از تئوریسین‌های اقتصادی رئیسی چیزی فراتر از انتخاب کنارگذاشته شدگان نفت برای آنان متصور نمی‌شوند!/دانیال قربانی

پست الکترونیکی نفتی‌ها به نشانی naftiha.ir@gmail.com برای دریافت نقطه نظرات، پیشنهادها، انتقادها و شکایات شما به عنوان پل ارتباطی این پایگاه خبری – تحلیلی با شما مخاطبان عزیز، در دسترس قرار دارد که شما مخاطبین عزیز نفتی ها می‌توانید از این طریق با ما در ارتباط باشید.

لینک کوتاه

http://naftiha.ir/40905

کلیدواژه

میرکاظمی

وزیرنفت رئیسی

وزیرنفت رئیسی کیست

وزیر نفت اینده

اخبار مرتبط

نظرات شما

4 نظر
ناشناس / 1400/5/10 - 07:11
دکتر تورج دهقانی بهتزین گزیته برای نفت میباشد..
rateup 2
 ratedown 0
یک همکار پالایشگاهی / 1400/4/20 - 11:49
بهترین گزینه آقای سالاری و بیات میباشند در حال حاضر
rateup 0
 ratedown 2
ح-ش / 1400/4/15 - 18:17
آقاي دوستي چه سابقه اي در نفت دارد بغير از اينكه سرپرست كارگاه پيمانكار(قرارگاه) در ستاره بوده؟!!! آيا نفت اينقدر حقير است كه از اينان نام ميبري؟!!! نفت نيرو ندارد با 110 سال سابقه/!! چرا شما رسانه ها فرفكني ميكنيد؟!! و بدنبال گزينه هاي خام و بي تجربه هستيد؟!!! ايا سالاري، بيات، اوجي و ساير متخصصين نفتي در مقايسه با اينان كه نام بردي، قابليت بسيار بيشتري ندارند؟ اصلا قابل مقايسه نيستند. شايد آقاي خادمي فردي مناصب باشد چون نفتي است ولي ديگراني كه نام بردي، صرف يك كار در نفت كه نميتواند وزير شود. البته متاسفانه در جمهوري اسلامي چنين اتفاقات وحشتناك مديريتي مي افتد و باعث شرم است.
rateup 1
 ratedown 1
ناشناس / 1400/4/15 - 14:31
دیگه واویلا. فاتحه نفت رو با میرکاظمی باید خوند. این بابا ۲ سال وزیرنفت جبهه پایداری بود خودشون عوضش کردن. هیچ عملکرد و رزومه ای نداشت. یک آدم نابلد و غیر محبوب محسوب میشه. واقعا جای تاسف داره
rateup 0
 ratedown 3

ارسال نظرات

captcha
آخبرین اخبار
پربیننده ترین ها