نفت / شناسه خبر: 40884 / تاریخ انتشار : 1400/4/12 07:47
|

رسمی که هر ۸ سال یکبار تکرار می‌شود/ پرونده تسویه حساب‌های شخصی - جناحی جدید در نفت باز می‌شود؟

دراین بین انتقادها شاید به واقعیت نزدیک باشد اما انتقادهای تند این افراد آنهم پس از ۸ سال سکوت و بعضا همراهی پول ساز با تیم زنگنه بسیار قابل تامل است.

نقتی ها /اینکه پایگاه تحلیلی- خبری "نفتی‌ها" طی سال‌های گذشته یکی از منتقدان برخی از اساسی‌ترین عملکردهای وزارت نفت و زیرمجموعه‌هایش بوده برهیچ کس پوشیده نیست اما قطعا امروز باید عملکرد بسیاری از مدیران و کارشناسان و حتی برخی از رسانه های همراه زنگنه دراین روزها را که به شدت رنگ عوض کرده اند مورد نقد قرارداد و از نگرانی گفت که احتمال دارد تاریخ بازگشت ناکارامدان قدیمی نفت را به میز مدیریت دوباره تکرارکند!
دراین بین انتقادها شاید به واقعیت نزدیک باشد اما انتقادهای تند این افراد آنهم پس از ۸ سال سکوت و بعضا همراهی پول ساز با تیم زنگنه بسیار قابل تامل است. هر چند که باید تاکید داشت عملکرد وزارت نفت دولت روحانی به شدت با ابهامات بسیار مواجه است و قطعا زنگنه دولت روحانی هزاران فرسخ با زنگنه دوران اصلاحات متفاوت بوده و هست!
این جمله را شاید بیشتر کسانی درک کنند که در دوره پیشین مدیریت وی برمسند نفت با او و عملکردش آشنا بوده اند. شاید بتوان گفت زنگنه ای که این ۸ سال نفت را اداره کرد پر از دلخوری‌ها و دردهایی ناشی از کنار گذاشتن وی طی ۸ سال دولت احمدی نژاد و آزار و اذیت‌های مختلف ناشی از طردشدگی بود که در تمام تصمیم‌های وی ریشه دواند. تصمیم‌هایی که به شدت رنگ و بوی سیاسی گرفت تا کارشناسی و منطقی! با اینحال یک نکته این روزها بسیار حائز اهمیت است. این روزها فضای رسانه ها پر شده است از نام افرادی که طی این ۸ سال هیچگونه خبری از آنان منتشر نمی‌شد و به یکباره با پایان وزارت زنگنه و روشن شدن راه جدید دولت سر برآورده اند و از عملکرد این مدیر و یارانش گلایه‌ها طرح می‌کنند و دراین بین شاید کمتر شخصی از آنان بپرسد که این مدت در تمام لحظه‌هایی که امثال ما پله‌های دادگاه‌ها را بالا و پایین می‌کردند تا از انتقادی که کرده اند دفاع کنند و از حق و منافع ملی بگویند کجا بوده اند؟ هرچند که این تاریخی است که هر ۸ سال یکبار در کشور ما رقم می‌خورد؛ عده ای سکوت می‌کنند در سایه کمین می‌کنند و در دولتی دیگر به یکباره دغدغه‌مند کشور می‌شوند و اتفاقا صندلی‌های مدیریتی خوبی نیز ازاین راه به دست می‌آورند. شاید اینبار بد نباشد حداقل برای یکبار این دور باطل را پایان بخشید. اینکه مدیران قدیمی نفت در دولت نهم و دهم امروز سردمدار دغدغه‌های نفتی‌ها شده اند گوئی همگان روزهای تلخ ناکارآمدی مدیریتی آنان را در نفت فراموش کرده اند تنها یک چیز را به ذهن متواتر می‌سازد" بازگشت ناکارامدان گذشته به میز مدیریت و بازهم آغاز تسویه حساب‌های به خاطر مانده ازاین ۸ سال"؛ و شاید بازهم ۸ سال دیگر باید نوشت بازگشت مدیران زنگنه به نفت و آغاز تسویه حسابی دیگر!/آذر جزایری

پست الکترونیکی نفتی‌ها به نشانی naftiha.ir@gmail.com برای دریافت نقطه نظرات، پیشنهادها، انتقادها و شکایات شما به عنوان پل ارتباطی این پایگاه خبری – تحلیلی با شما مخاطبان عزیز، در دسترس قرار دارد که شما مخاطبین عزیز نفتی ها می‌توانید از این طریق با ما در ارتباط باشید.

لینک کوتاه

http://naftiha.ir/40884

کلیدواژه

انتقاد از وزارت نفت

انتقاد از زنگنه

زنگنه

انتقادی

اخبار مرتبط

ارسال نظرات

captcha
آخبرین اخبار
پربیننده ترین ها