نفت / شناسه خبر: 40697 / تاریخ انتشار : 1400/3/9 07:55
|

گزارش "نفتی‌ها" از تیراندازی به مدیرمنابع انسانی بیدبلند خلیج فارس/ علت چیست؟

چند روز پیش برای چندمین بار مدیرمنابع انسانی پالایشگاه بید بلند خلیج فارس توسط چند فرد ناشناس مورد اصابت گلوله قرار می‌گیرد و

نقتی ها /چند روز پیش برای چندمین بار مدیرمنابع انسانی پالایشگاه بید بلند خلیج فارس توسط چند فرد ناشناس مورد اصابت گلوله قرار می‌گیرد و خوشبختانه جان سالم به در می‌برد. این درحالی است که برخی از شنیده‌ها حکایت از آن دارد که این حملات پی در پی به این مدیرمنابع انسانی در جهت عدم استخدام برخی از افراد بومی است در حالیکه این پالایشگاه تنها نیازمند ۱۲۰۰ نفر نیروی انسانی بوده که همه آنها جذب شده و دیگر جایی برای جذب نیروی جدید ندارد!
اگرچه دراین بین شایعاتی در خصوص استخدام‌های غیرعرف در زمان جذب نیروی دراین پالایشگاه مطرح است اما واقعیت آنکه انتظار جذب تمام نیروهای بیکار بومی منطقه در یک پالایشگاه و یا پتروشیمی که این روزها در تمام نقاط بومی کشور به یک معضل اساسی بدل شده آنچنان رو به افزایش است که به نظر می‌رسد نهادهای نظارتی می‌بایست با ورود به این معضل بزرگ ضمن حفاظت از جان نیروی های انسانی فعال بالاخص مدیران منابع انسانی این شرکت‌ها به فکر ایجاد راهکاری در جهت رفع این مشکلات باشند چراکه ادامه روند این چنینی می‌تواند به آفتی بزرگ برای صنعت نفت و پتروشیمی بدل گردد.
اینکه برخی از روستاییان یک منطقه ای که پتروشیمی و یا پالایشگاه دارد انتظار استخدام تمام افراد بیکارخود در یک پالایشگاه و یا پتروشیمی را داشته باشند و انتظاری از دیگر مسوولان منطقه چون استاندار و فرماندار خود در جهت ایجاد اشتغالزایی نداشته باشند موضوعی است که باید ریشه‌یابی جدی شود و هر چه زودتر به فکر راهکاری در جهت حفظ جان مدیران این مجموعه بود.
برخی از مدیران منابع انسانی پتروشیمی‌ها و پالایشگاه‌ها خانه‌های خود را ازدست داده اند؛ برخی خانواده هایشان تهدید شده اند و برخی سال‌هاست خواب راحت را تجربه نکرده اند. دراین بین باید ازامروز هشدار روزهای سختی را داد که در صورت عدم مدیریت تفکر نیروهای بومی مناطق صنعتی چون روستاهای همجوار پتروشیمی‌ها و پالایشگاه‌ها و البته عدم ایجاد فضایی برای پاسخگویی مسوولان محلی به مردم مناطق خود در راستای اشتغالزایی از طریق  صنایع دیگر باید روزهای سختی را به انتظار بنشینیم که قطعا دود آن به چشم مهمترین و استراتژیک ترین صنعت کشور خواهد رفت! چراکه کوچکترین ناامنی می‌تواند بدل به انفجاری غیرقابل بازگشت و به خطر افتادن جان صدها نفر در یک منطقه گردد که این دیگر غیرقابل بازگشت خواهد بود!

پست الکترونیکی نفتی‌ها به نشانی naftiha.ir@gmail.com برای دریافت نقطه نظرات، پیشنهادها، انتقادها و شکایات شما به عنوان پل ارتباطی این پایگاه خبری – تحلیلی با شما مخاطبان عزیز، در دسترس قرار دارد که شما مخاطبین عزیز نفتی ها می‌توانید از این طریق با ما در ارتباط باشید.

لینک کوتاه

http://naftiha.ir/40697

کلیدواژه

پالایشگاه بید بلند خلیج فارس

اخبار مرتبط

ارسال نظرات

captcha
آخبرین اخبار
پربیننده ترین ها