نفت / شناسه خبر: 40639 / تاریخ انتشار : 1400/3/1 08:27
|

سکوت ۵۲۰۰ نیروی نفتی هلدینگ شکست!/ نفتی‌ها با مدیرعامل متروئی هلدینگ خلیج فارس چه می‌کنند؟

شنیده می‌شود علی رغم اینکه تبدیل وضعیت نیروهای نفتی هلدینگ خلیج فارس با چراغ سبز زنگنه از طریق دستیار او - ختلان -آغاز شد اما سروصدای برپاشده در نهایت باعث گردیده تا ...

نقتی ها /آرامش قبل از طوفانی که از بهمن ماه سال گذشته با افشای تلاش مدیرعامل هلدینگ خلیج فارس برای غیرنفتی کردن ۵۲۰۰ نیروی از نفت آمده به این هلدینگ ایجاد شده بود بالاخره با سفر هفته گذشته این مدیر متروئی به عسلویه و برخورد غیر مدبرانه اش با کارکنان فعال در مجتمع‌های زیرمجموعه دراین خصوص، به طوفانی بزرگ بدل شد تا جاییکه نشست‌های مختلفی میان نفتی‌های این هلدینگ برگزار شده و از احتمالاتی چون تجمع در مقابل مجلس،وزارت نفت و در نهایت تجمع در مجتمع‌های پتروشیمی مورد فعالیتشان تا  درخواست برکناری وی سخن به میان آمده است.
اما دراین بین شنیده می‌شود علی رغم اینکه تبدیل وضعیت نیروهای نفتی هلدینگ خلیج فارس با چراغ سبز زنگنه از طریق دستیار او - ختلان -آغاز شد اما سروصدای برپاشده در نهایت باعث گردیده تا وزیرنفت نسبت به این مساله واکنش نشان داده و پیگیر کنترل حاشیه‌هایی است که بالاخص از چهارشنبه هفته گذشته تا کنون صنعت پتروشیمی را تحت الشعاع قرار داده است. تا جاییکه برخی از کارشناسان پیش بینی می‌کنند ادامه روند فعلی که به نظر می‌رسد اختیار آن از دست مدیرعامل هلدینگ خلیج فارس خارج گردیده منجر به کنارکشیدن وزیرنفت ازاین موضوع آنهم در آستانه انتخابات گردد چراکه در حال حاضر زنگنه زیرذره بین نهادهای نظارتی بواسطه افزایش گلایه من‌دیهای نیروی انسانی نفت و افزایش تجمع‌های مختلف دراین صنعت آنهم در آستانه انتخابات است و قطعا افزایش تعداد شکایات و هرج و مرج ناشی از آن می‌تواند منجر به پیش بینی تلخی برای آینده وزیری شود که همین امروز معتقد است اگر بعد از کناره گیری از این سمت ۱۲ ساعت کار نکند توان تامین مخارج خانواده را نخواهد داشت!
برهمین اساس اگرچه در حال حاضر شایعاتی مبنی بر احتمال برگزاری نشست خبری مدیر منابع انسانی هلدینگ خلیج فارس با هدف کنترل فضا  در روز جاری و یا روز یکشنبه  وجود دارد و احتمالا اولویت اظهارات عزیزی مدیر منابع انسانی این هلدینگ بر پایه عدم شناخت اغلب این ۵۲۰۰ نفر به مسایل نیروی انسانی و تاکید بر اینکه  این  نارضایتی‌ها ناشی از همین بی اطلاعی پرسنل است خواهد بود! اما به نظر می‌رسد این اخرین راه هلدینگ  در  تلاش برای متقاعد کردن کارکنان و ایجاد آرامش مجدد در مجموعه است چراکه این نگرانی تشدید شده که در صورت تجمع گسترده نفتی‌های هلدینگ، مدیرعامل متروئی این مجموعه با مشکلات بسیار عدیده ای تا حد برکناری مواجه گردد.
دراین بین اگرچه این مدیرعامل متروئی هلدینگ خلیج فارس در سفر اخیر خود سعی کرده تا این تصمیم را به نوعی نشان دهد که گوئی وی و یارانش برای بهبود شرایط نیروی نفتی این هلدینگ چنین تصمیمی گرفته اند و این افراد با مخالفت خود به بخت خود پشت پا می‌زنند اما بررسی کارشناسی این امر از سوی متخصصان منابع انسانی فعال در صنعت پتروشیمی حکایتی دیگر دارد، آنها با سوالات مهمی این دغدغه را بررسی کرده اند که بهتراست مدیران این هلدینگ بالاخص مدیرمنابع انسانی این شرکت به این پرسشها پاسخ مشخص بدهند که تا کنون کدام شرکت در حوزه نفت واگذار شده تابع قانون‌کار شده و به صرف  قانون کار شرایط مالی و امنیت شغلی کارکنانش بهتر شده است؟ ازسویی دیگر معتقدند: اگر طرح مورد نظر آقای مدیرعامل این قدر جذاب و خوب بوده آنطور که درعسلویه برآن تاکید داشته‌اند چرا تا کنون بجای تبلیغ و روشنگری، مخفیانه و چراغ خاموش در حرکت بوده و کارکنان نامحرم بوده اند و حالا که همه چیز لو رفته سعی دارند که آنرا به نفع ما جلوه دهند؟
ازسویی به نظر می‌رسد در طرح مورد اشاره مدیران هلدینگ خلیج فارس حق مقام و فوق‌العاده تخصصی شغل کارکنان با مشکل جدی مواجه خواهد شد. همچنین تا کنون تجربه نشان داده تمام نظام‌های مختلف درصنعت نفت در همه بخش‌ها از جمله نظام پرداخت، طبقه بندی مشاغل،  آموزش، ارتقا، گزینش استخدام نگهداشت و همه و همه  یک سرو گردن نسبت به قانون کار بالاتر بوده تا جاییکه افزایشات سالیانه نفت تا کنون بیشتر بوده؛ مضافا ارزیابی شایستگی سالیانه  که در نظام نفت اجباریست در نظام اداره کار به صلاحدید کارفرماست و داوطلبانه است.
ازسویی دیگر بنابر بررسی‌های صورت گرفته ارتقای مستمر هردوسال و نیم تا سه سال کارکنان نفت (گرید شخصی) به احتمال زیاد حذف خواهد شد چرا که این مزیت در گرو ارزیابی سالیانه کارکنان است که در طرح جدید مصمم به حذف آن هستند. همچنین در نظام نفت down grade نداریم و این یعنی حفظ شان حرفه ای و حقوق مادی کارکنان در صورتی که در قانون کار بعد از خاتمه قرارداد و در صورت انعقاد قرارداد جدید کارفرما می‌تواند کارگر را در هر گروهی که ِصلاح بداند تقلیل و تطبیق دهد!
ازسویی دیگر در قانون کار کارفرما می‌تواند با انعقاد قراردادهای کوتاه یکساله یا کمتر از تجدید قرارداد مجدد سر باز زند و ادارات کار هم می‌پذیرد در صورتی که در صنعت نفت این امکان از کارفرما سلب شده و امنیت شغلی کارمند تضمین شده است. در سیستم نفت فوق العاده تخصصی شغل با گرید جمع نمی‌شود ولی در نظام قانون کار می‌تواند در گروه ادغام شود !
در دستورالعمل های طبقه بندی مشاغل کار اعطای گروه و رتبه در اختیارو به سلیقه کارفرماست در صورتی که در  نفت گرید شخصی اجباری و به تبع آن گرید سازمانی الزامی است.
بنابراین گزارش، نظام پرداخت در نفت اولا تصاعدی است و ثانیا درصد افزایش به همه  یکسان تعلق می‌گیرد در صورتی که در قانون کار در صد اعلامی شورای عالی کار برای سطح یک است و در سایر سطوح بیستگاه  به ترتیب کم‌ و کمتر می‌شود!
پاسخ کارشناسی متخصصان نیروی انسانی به اظهارات مدیران هلدینگ خلیج فارس بالاخص مدیرعامل متروئی این هلدینگ و عزیزی مدیرمنابع انسانی آن در نهایت به این نکته ختم شده:" آقای مدیرعامل فرمودند صبر کنید اگر بد شد گروه تشکیل دهید در جواب ایشان باید گفت اولا طی سه سال هر چه توانسته اید درحق رسمی‌ها ظلم روا داشته اید و لذا آزموده را آزمودن خطاست ثانیا اگر شما بنای خیر دارید چون بسیاری از شرکت‌ها هم هویت ما را پاس دارید هم حق ما را بدهید اگر هم لطف مضاعفی دارید چرا می‌خواهید هویت و اصالت ما رو گروگان بگیرید لطف شما و هویت ما هیچ منافاتی با هم ندارد اگر غیر از این است در نیت‌تان تجدید نظر کنید ثالثا چه تضمینی وجود دارد که وقتی کار از کار گذشت شما و آیندگانتان به ما نخندید؛ رابعا شما بیایید هم ما را نفتی نگه دارید این منصفانه‌تر است چرا که  شما براحتی می‌توانید هر لحظه امتیازات اعطایی‌تان را پس بگیرید؛ خامسا چرا آقای مدیرعامل از تشکیل گروه نگرانند؛ سادسا  اگر ما محبت و لطف آقای مدیرعامل را نخواهیم چه باید بکنیم؟!

 

پست الکترونیکی نفتی‌ها به نشانی naftiha.ir@gmail.com برای دریافت نقطه نظرات، پیشنهادها، انتقادها و شکایات شما به عنوان پل ارتباطی این پایگاه خبری – تحلیلی با شما مخاطبان عزیز، در دسترس قرار دارد که شما مخاطبین عزیز نفتی ها می‌توانید از این طریق با ما در ارتباط باشید.

لینک کوتاه

http://naftiha.ir/40639

کلیدواژه

نیروی نفتی هلدینگ

هلدینگ خلیج فارس

اخبار مرتبط

نظرات شما

19 نظر
سعيد / 1400/3/2 - 21:36
آقای ربیعی ما 5200 نفر صاحبخانه ایم شما مستاجر، از کی تا حالا مستاجر برای صاحب خانه تکلیف تعیین می کند!؟؟؟ باعث نشو قبل از پایان قراردادت با صاحبخانه، از این خانه اخراج شوی!!!
rateup 4
 ratedown 1
کیارش / 1400/3/2 - 13:10
باسلام دیروز متنی نوشتم در خصوص شرکت عملیات غیر صنعتی پازارگاد عسلویه ولی متاسفانه سایت نفتی ها این متن را انتشار نداد!! اگر خبری در سایت میگذارید ،لطفا بنویسید هرخبری را که گاها"خیلی انتقادی باشد انتشار نمیدیم...والسلام
rateup 1
 ratedown 0
کیارش / 1400/3/2 - 13:09
باسلام دیروز متنی نوشتم در خصوص شرکت عملیات غیر صنعتی پازارگاد عسلویه ولی متاسفانه سایت نفتی ها این متن را انتشار نداد!! اگر خبری در سایت میگذارید ،لطفا بنویسید هرخبری را که گاها"خیلی انتقادی باشد انتشار نمیدیم...والسلام
rateup 1
 ratedown 0
بزرگمهر ارسلانی / 1400/3/2 - 08:53
رسمی های نفت شاغل در صنعت پتروشیمی فقط امتیاز بگیر هستند.نیروهای غیر رسمی با قراردادهای مختلف هیچ حقی در این صنعت ندارند.نفتی ها پول غذا رو فیش میگیرن وقتی به پرسنل قراردادی شرکت غذا میده بهانه میگیرن وجلوشو میگیرن تا پول غذاشون از فیش حذف نشه! نفتی ها بیمه نفت هستند ولی وقتی تو شرکت برای پرسنل خدماتی و قراردادی بیمه تکمیلی درنظر گرفته میشه دوباره نفتی ها اول صف هستند!؟ درکارکردن نفتی ها فقط مدیر هستند و کلیه امور بیل زدن و خدماتی با پرسنل قراردادی هستش! این همه هجمه برای اینه که در کل از حقوق یه نفر رسمی حدود چهارمیلیون تومن کسر میشه مثلا 50 میلیون حقوقشون میشه 46 میلیون تومن! پرسنل قراردادی بدبختن و هیچ حقوقی ندارن!!!!!؟؟؟
rateup 1
 ratedown 7
حسن / 1400/3/2 - 11:22
کارکنان رسمی از 7 خان رستم گذشته اند تا استخدام شده اند. تو خودت طریقه استخدام خودت رو یه بررسی بکن. فامیل کدام مدیر هستی؟ یا شاید هم با پا در میانی یکی از همین رسمی ها وارد شرکت شدی!!!! در ضمن تویی که به پرسنل رسمی حسادت می کنی لطفا دنبال حق خودت باش. من به عنوان پرسنل رسمی حاضرم با همه نفرات قراردادی در امور فنی و مدیریتی شرکت مناظره کنم تا سطح دانش و تخصص معلوم بشه.
rateup 5
 ratedown 1
۱۳۵۴ / 1400/3/3 - 00:11
هر ساله سطح توقع نیروی کارگری که به صورت کارمند نام گذاری شده است نسبتکبه اول استخدام خود بسیار جهش دارد ویروس کرونا در هیرت مانده است که چرا یک کارگر در موقع استخدام التماس میکند ولی بعد خواهان میشود ....حرف زیاد است قدر وزیر خود را بداند در غیر اینصورت فقط با یک بند میتواند ما قراردادی ها را ....پاکسازی کند قدرش را بدانید و.........حرف زیاد است
rateup 0
 ratedown 0
مسعود / 1400/3/1 - 18:25
بیست سال از جوانی خود و خانواده ام را در عسلویه نگذاشته ام که یکی از راه رسیده و با مقوله نفت و پتروشیمی بیگانه بیاد و تمام زحماتمون رو به باد بدهد آقای رئیسی این کار آقای ربیعی و هلدینگ خلیج فارس هفت تپه دیگری است بجنبید قبل از اینکه دیر شود
rateup 5
 ratedown 1
بهنام / 1400/3/1 - 16:37
اینا خیلی پستن و مدیران شرکتها هم اگه نفتی باشن بخاطر پستشان سکوت کردند.جدیدا در حکم مدیران شماره پرسنلی نفتی ذکر نمیشود تا کسی نگه این مدیر جدید نفتیه یا مترویی و ...
rateup 3
 ratedown 0
علی / 1400/3/1 - 16:13
*در شرکت عملیات غیرصنعتی پازارگاد عسلویه چه می گذرد؟* بنده یکی از کارکنان شرکت عملیات غیرصنعتی پازارگاد عسلویه هستم، عرضی داشتم خدمت جنابعالی و دفتر رسانه ایی نصیر. چرا از مشکلات و معضلاتی که شرکت پازارگاد با مدیریت حجت نظری و دوستانی که از تهران بصورت اتوبوسی با پرواز آورده و سمت هایی که به دوستانش بصورت غیرتخصصی داده،برای روشنگری مردم استان بوشهر و جوانان جویای کار این استان بخصوص جوانان عسلویه و کنگان مطلبی نمی نویسید!! آقای حجت نظری کارمند مالی مترو تهران بودند و زمانی که کارمند مالی مترو بودند،آقای ربیعی رییس ایشان بودند و جالب هست بدانید که آقای ربیعی مدیر هلدینگ پتروشیمی خلیج فارس با سفارش محسن هاشمی به وزیر نفت به این سمت تخصصی گمارده شدند و جالب تر این هست که آقای محسن
rateup 3
 ratedown 0
ایمان / 1400/3/1 - 13:26
باسلام، انشاالله ربیعی و دوستانش راه به جایی نخواهند برد، اینها پتروشیمی رو با هفت تپه و هپکو اشتباه گرفتند ...
rateup 13
 ratedown 3
بهزاد / 1400/3/1 - 12:47
من یک کارمند رسمی نفت هستم . نفتی خواهم ماند. ریشه خشکاندنی نیست
rateup 19
 ratedown 3
۱۳۵۰ / 1400/3/3 - 00:15
منم یک کارمند رسمی هستم باکهر دانشی که دارم سیستم به این صورت ادامه یابد خودم را با ۳۰ سال سابقه با ۱۰۰ روش بازنشست میکنم ..........
rateup 2
 ratedown 0
رسول / 1400/3/1 - 11:43
بنده هم به عنوان یک کارمند نفتی با این برنامه آقای ربیعی مخالف هستم و اعلام میدارم تبعات احتمالی این کار خلاف قانون بر عهده خود آقای ربیعی است .
rateup 13
 ratedown 3
شفیعی / 1400/3/1 - 11:34
حادثه ای صد ها برابر بدتر از هپکو و هفت تپه در شرف وقوع است. مدیران نالایق و بدون تخصص درحال وارد آوردن ضربه بزرگ امنیتی و اقتصادی به کشور و نظام هستند
rateup 12
 ratedown 3
طائی / 1400/3/1 - 11:02
این آقایون قصد ایجاد نارضایتی در این دوره انتخابات و عدم شرکت مردم دارند
rateup 12
 ratedown 3
محمد / 1400/3/1 - 10:21
این آقایون دشمن صنعت هستند وقتی شخصی از مترو بشود مدیرعامل بزرگترین هلدینگ نفتی نتیجه همین میشود آقای ربیعی بترس از طوفان ۵۲۰۰
rateup 25
 ratedown 3
حشمت اله فلاحی / 1400/3/1 - 09:52
ما نفتی خواهیم ماند به کوری چشم مترویی ها
rateup 19
 ratedown 3
بهرام / 1400/3/1 - 08:54
با سلام ما عمر و زندگی و جوانی خود را در عسلویه برای این شرکت ها گذاشته ایم از خاک با این مجتمع ها بوده ایم. بچه های ما در محرومیت محض در این مناطق زندگی و تحصیل می کنند. به چه حقی عده ای مدیر غیرمتخصص و مترویی برای آینده ما نقشه های شوم طراحی می کنند مطمین باشند ما از حق خود و بچه هایمان نمی گذریم. متاسفیم برای مملکتی که زنگنه از بدو تولد باید در وزرت نفت حکومت و مدیریت کند تا الان.
rateup 25
 ratedown 3
جواد / 1400/3/2 - 07:55
احسنت. چرا باید دو نفر مدیر که تا الان یک روز زندگی و کار در محروم ترین مناطق کشور را تجربه نکرده اند برای ما و خانواده هایمان تصمیم گیری کنند و در تهران به ریش ما بخندند.
rateup 9
 ratedown 4

ارسال نظرات

captcha
آخبرین اخبار
پربیننده ترین ها