نفت / شناسه خبر: 39578 / تاریخ انتشار : 1399/9/1 12:13
|

عرضه گاز طبیعی روسیه به چین رکورد جدیدی زد

شرکت گزپروم پس از گفتگو با شرکت ملی نفت چین، اصلی‌ترین شریک خود اعلام کرد متوسط صادرات گاز روسیه به همسایه شرقی خود از اول تا ۲۰ نوامبر بیشتر از آن چیزی بوده که ماه گذشته بین دو کشور توافق شده بود.

نفتی ها /شرکت گزپروم پس از گفتگو با شرکت ملی نفت چین، اصلی‌ترین شریک خود اعلام کرد متوسط صادرات گاز روسیه به همسایه شرقی خود از اول تا ۲۰ نوامبر بیشتر از آن چیزی بوده که ماه گذشته بین دو کشور توافق شده بود.

شرکت بزرگ گزپروم روسیه عرضه روزانه گاز خود به چین را ۲۵ درصد نسبت به طرح اولیه افزایش داده است.

 شرکت گزپروم پس از گفتگو با شرکت ملی نفت چین، اصلی‌ترین شریک خود اعلام کرد متوسط صادرات گاز روسیه به همسایه شرقی خود از اول تا ۲۰ نوامبر بیشتر از آن چیزی بوده که ماه گذشته بین دو کشور توافق شده بود. عرضه روزانه گاز به چین علاوه بر صادرات معمول، ۲۵ درصد در ۱۲ نوامبر افزایش یافت.

 رکورد قبلی صادرات گاز به چین در ماه اکتبر بود یعنی زمانی که شرکت گزپروم ۲۰ درصد از توافق اولیه فراتر رفت.


روسیه قرار است سال آینده عرضه گاز به چین را از طریق خط لوله قدرت سیبری و پروژه قدرت سیبری۲ افزایش دهد. ۵۰ میلیارد متر مکعب گاز طبیعی را می‌توان پس از تکمیل این پروژه انتقال داد.

 شرکت گزپروم اعلام کرد می‌تواند صادرات گاز طبیعی خود را ۶ میلیارد مترمکعب دیگر از طریق خط لوله سه هزار کیلومتری قدرت سیبری افزایش دهد. این شرکت در ۸ ماه اول سال جاری میلادی ۲.۳ میلیارد متر مکعب گاز از این طریق صادر کرده است.

تسنیم

لینک کوتاه

http://naftiha.ir/39578

کلیدواژه

شرکت گزپروم

شرکت ملی نفت چین

صادرات گاز

اخبار مرتبط

ارسال نظرات

captcha
آخبرین اخبار
پربیننده ترین ها