نفت / شناسه خبر: 229925 / تاریخ انتشار : 1403/3/27 15:59
|

اشتباهی که به ضرر نامزد ریاست جمهوری شد!

در این میان اما اظهارنظر درباره خودکفایی در تولید بنزین سعید جلیلی در نوع خود جالب توجه بود...

نفتی ها /ناترازی بنزین و مشکلات موجود در این حوزه موجب شد تا بنزین به‌عنوان یکی از برنامه‌های نامزد‌های ریاست جمهوری مطرح شود، به‌طوری‌که تاکنون مسعود پزشکیان، مصطفی پورمحمدی، امیرحسین قاضی‌زاده هاشمی و سعید جلیلی در این رابطه اظهارنظر کرده‌اند.

در این میان اما اظهارنظر درباره خودکفایی در تولید بنزین سعید جلیلی در نوع خود جالب توجه بود؛ جلیلی در اظهارات خود به خودکفایی در تولید بنزین اشاره کرد و گفت: دشمن گفت می خواهیم بنزین را تحریم کنیم چون بنزین را وارد می‌کردیم اما وقتی پالایشگاه ستاره خلیج فارس ساخته شد، در تولید بنزین خودکفا شدیم و تحریم بنزین شکست خورد. شهید رئیسی نشان داد می توان ۱.۵ میلیون بشکه نفت فروخت؛ البته دغدغه ما نباید فروش نفت باشد.

به گفته وی کسی که نفت ما را می خرد آن را به فرآورده تبدیل کرده و ۱۰ برابر قیمت نفت به ما می فروشد. اگر ۱۰ پالایشگاه داشته باشیم می توانیم نفت منطقه را بخریم و به فرآورده تبدیل کنیم و هزاران شغل ایجاد کرده و برای کشور ارزآوری کنیم.

 

اما موضوعی که در میان رسانه ها مطرح شد مربوط به اشتباه جلیلی در تشخیص خوراک پالایشگاه ستاره خلیج فارس بود، چرا که خوراک ستاره خلیج فارس و بیشتر پتروپالایشگاه‌های کشور  میعانات گازی است نه نفت!

 

لینک کوتاه

http://naftiha.ir/229925

کلیدواژه

نامزدهای ریاست جمهوری

پتروپالایشگاه خلیج فارس

اخبار مرتبط

ارسال نظرات

captcha
آخبرین اخبار
پربیننده ترین ها