نفت / شناسه خبر: 52419 / تاریخ انتشار : 1400/11/4 12:24
|

عوارض صادراتی کالاهای نفتی با حضور کارشناسان بررسی شود

رییس سازمان بورس در نامه‌ای خواستار بررسی مجدد وضعیت عوارض صادراتی کالاهای نفتی شد و اعلام کرد که تصمیم‌گیری در این زمینه را به بررسی جوانب و اثرات آن بر بازار سرمایه موکول کند.

نفتی ها /به نقل از سازمان بورس و اوراق بهادار، «مجید عشقی»، در نامه‌ای از «حمیدرضا حاجی بابایی» رئیس کمیسیون تلفیق مجلس شورای اسلامی خواست تا ضمن بررسی مجدد وضعیت عوارض صادراتی بر موادی همچون قیر، متانول، اوره، پلی اتیلن و غیره، نظرات کارشناسی در این خصوص را مد نظر قرار داده و تصمیم‌گیری در این زمینه را به بررسی جوانب و اثرات آن بر بازارسرمایه موکول کند.

در این نامه گفته شده است:

با عنایت به درج مطالبی در رسانه‌ها از قول یکی از اعضای محترم کمیسیون تلفیق مبنی بر وضع عوارض صادراتی بر موادی همچون قیر، متانول، اوره، پلی اتیلن و… نظر به اثرات این تصمیم بر منافع جامعه میلیونی سهامداران کشور و از جمله سهامداران عدالت، خواهشمند است دستور فرمائید ضمن بررسی مجدد این موضوع نظرات کارشناسی در این خصوص را مدنظر قرار داده و تصمیم گیری در این زمینه را موکول به بررسی جوانب و اثرات آن بر بازار سرمایه نمایند. این سازمان آمادگی دارد در جلسه مشترک توضیحات لازم در این خصوص را ارائه نماید.

لازم به ذکر است در قانون بودجه سال گذشته نیز گفته شده بود که درآمد حاصل از صادرات مواد و محصولات معدنی و صنایع معدنی، محصولات نفتی، گازی و پتروشیمی به صورت خام و نیمه خام در تمام نقاط کشور مشمول مالیات می‌شود و تشخیص خام و نیمه‌خام را به دولت واگذار کرده بود و در همین راستا اوایل دی‌ماه لیست این مواد نیز در هیأت وزیران مصوب وابلاغ شد.

لینک کوتاه

http://naftiha.ir/52419

کلیدواژه

عوارض صادراتی کالاهای نفتی

حمیدرضا حاجی بابایی

اخبار مرتبط

ارسال نظرات

captcha
آخبرین اخبار
پربیننده ترین ها