نفت / شناسه خبر: 41153 / تاریخ انتشار : 1400/6/6 07:11
|

نگرانی جدی در خصوص نحوه انتخاب مدیران جدید نفتی/ وزارت نفت سیزدهم چگونه اداره خواهد شد؟

بنابر فرمایشات مقام معظم رهبری " در کارهاى خیر که در آنها حیرت وجود ندارد، استخاره لازم نیست و همچنین استخاره براى آگاهى از آینده شخص یا عمل نمى‏‌باشد."

نفتی‌ها /آذرجزایری: شاهمیرزایی مرد مشهور نفت در دوره میرکاظمی و عضو اصلی کمیته انتصابات او  با حاشیه‌های خاص و بسیاری که  داشت، این روزها مورد توجه رسانه‌ها قرار گرفته است. دلنگرانی‌هایی که عمدتا در قالب‌های مختلف منتشر می‌گردد و هر رسانه با توجه به گذشته این فرد در زمان میرکاظمی ، نقدی بر بال و پر گرفتن مجدد او در نفت می‌زند . اما واقعا این فرد برای اوجی و راه او در نفت خطرناک است؟
شاید باید پاسخی قطعی به این سوال داد. هیچ فردی تا شخص وزیر نخواهد برای او و برای صنعت نفت خطرناک نخواهد بود. اما در خصوص شاهمیرزایی و بررسی سوابقش فراتر رویم و به توئیتی  توجه کنیم که گفته می‌شود فرد نزدیک و دستیار وی آن را منتشر کرده است. توئیتی که در این گزارش قید گردیده و تاکید شده در آن که شاهمیرزایی تمام کارهای خود را با استخاره انجام می‌دهد و این را به مشورت با خدا و حرف زدن با یگانه هستی عالم نامگذاری کرده است! اگر این تفکر که در این توئیت به آن اشاره شده و تاکید گردیده واقعا در تمام تصمیمات این فرد رخنه کرده ، که البته ثمرات آن در دوره قبلی مسؤولیت وی نمود داشت،  در انتصابات این دوره مدیران جدید وزارت  نفت هم رخنه کند قطعا عاقبتِ اوجی  مشابه سرنوشت دوران وزارت نفت میرکاظمی در نفت  خواهد شد !
دراین بین باید گفت مثلا مگر می‌توان با استخاره یک میدان جدید نفت کشف کرد و کار اکتشاف نفت را با استخاره پیش برد. اگرچه ما همگی مسلمان هستیم و قرآن در تمام لحظه‌های زندگی و تصمیماتمان حرف اول را می‌زند اما اگر همین الان گوشی را بردارید و با دفتر یکی از مراجع تقلید تماس بگیرید و درخواست استخاره ای داشته باشید اولین چیزی که از شما پرسیده می‌شود اینست که استخاره شما در چه خصوصی است؟ اگر بنابر فرمایشات مقام معظم رهبری نیز به مبحث استخاره نگاهی بیندازیم باید به تاکید ایشان دراین جمله اشاره  داشته باشیم: " در کارهاى خیر که در آنها حیرت وجود ندارد، استخاره لازم نیست و همچنین استخاره براى آگاهى از آینده شخص یا عمل نمى‏‌باشد."

 


به زبانی ساده تر با استناد به فرمایشات مقام  معظم رهبری حتی در مباحث و تصمیمات روزانه فردی هم اگر قصد از استخاره آگاهی از آینده یا عمل شخصی باشد کاملا عملی اشتباه خواهد بود!
حال کار صنعت نفت به جایی رسیده است که دفاع از نحوه انتصاب‌ها دراین وزارتخانه به سمت بهره گیری از استخاره پیش رفته است! آنهم در صنعتی که تماما علم و تخصص در آن حرف اول را می‌زند. و باید واقع گرا بود و دانست یک فرد معتقد بدون تخصص قطعا نمی‌تواند اقدام به حفاری و استخراج نفت کند اما قطعا فردی با تخصص و تجربه و البته مومن می‌تواند اینکار را به بهترین نحو انجام دهد.  منظور از گفتن این مطالب آن است که باید مومن بودن شرطی اساسی برای انتخاب مدیران نفتی باشد اما در وهله اول باید فرد مذکوراز تخصص و تجربه لازم بهره مند باشد و پس از آن دیگر صلاحیت‌های وی چون مومن بودن او مورد تاکید و در نهایت تصمیم گیری قرار بگیرد. در زمان میرکاظمی در نفت که در نهایت منجر به برکناری وی ازاین سمت شد همین مساله به بحرانی جدی در این وزارتخانه بدل گردیده بود و کار تا جایی پیش رفته بود که تظاهر به مومن بودن آنچنان در وزارت نفت ریشه دوانده بود که هر فردی برای گرفتن پست سعی بر ظاهرسازی داشت تا دفاع از تجربیات و تخصص خود! آخر و عاقبت این نوع تفکر نیز کاملا مشخص شد:"برکناری وزیر"
دراین بین به نظر می‌آید اوجی اگر تمایل به داشتن وزراتی ۴ ساله دارد از همین امروز باید انتخاب مسوولان خود را با اولویت بندی تجربه،تخصص و پایبندی فرد به مسایل اعتقادی طبقه بندی کند و از افراد تندرو دوری گزیند! این تنها توصیه دوستانه‌ای است که فعلا می‌توان به این وزیر تازه بر صندلی نشسته داشت!

 

پست الکترونیکی نفتی‌ها به نشانی naftiha.ir@gmail.com برای دریافت نقطه نظرات، پیشنهادها، انتقادها و شکایات شما به عنوان پل ارتباطی این پایگاه خبری – تحلیلی با شما مخاطبان عزیز، در دسترس قرار دارد که شما مخاطبین عزیز نفتی ها می‌توانید از این طریق با ما در ارتباط باشید.

 

لینک کوتاه

http://naftiha.ir/41153

کلیدواژه

وزارت نفت سیزدهم

اوجی

شاهمیرزایی

وزارت نفت

انتصابات جدید

اخبار مرتبط

نظرات شما

1 نظر
ح-ش / 1400/6/6 - 12:51
شاه ميرزائي يا شيوا در اين دوران 8 ساله تاريك وزارت نفت چه اقدامي در مخالفت با زنگنه برداشتن؟ اينان با رفتارهاي ناهنجار خود در دوره گذشته نشان دادند كه لياقت سمت مدير جمهوري اسلامي را ندارند. آقاي اوجي بايد افرادي نظير سالاري، بيات و ... را برگزيند كه متخصص، فساد ستيز و انقلابي بودند.
rateup 1
 ratedown 3

ارسال نظرات

captcha
آخبرین اخبار
پربیننده ترین ها