نفت / شناسه خبر: 40954 / تاریخ انتشار : 1400/4/26 07:58
|

انتشار جزئیات نامه‌ای که سرنوشت پارک فناوری نفت و گاز را نوشت/ دستور از نهادهای نظارتی رسید!

یکی از نهادهای نظارتی طی نامه ای رسمی به شرکت ملی نفت عقد هرگونه قرارداد و انجام پروژه با پارک فناوری و نوآوری نفت و گاز را ممنوع اعلام کرد!

نفتی‌ها /چهارشنبه هفته گذشته(۲۳ تیرماه) ظاهرا این نهاد نظارتی طی نامه‌ای خطاب به کرباسیان هشدار داده که عقد هرگونه قرارداد و انجام پروژه با پارک فناوری و نوآوری نفت و گاز با ریاست آیدین ختلان دستیار ویژه وزیر تا اطلاع ثانوی ممنوع است!
پارک نوآوری و فناوری نفت و گاز با بودجه‌ای بالغ بر ۸۰۰ میلیارد تومان که به اذعان مسوولان آن که عمدتا از یاران و حلقه نزدیک زنگنه بوده اند قرار بوده در جهت بال و پر دادن به شرکت‌های فناوری و نوآوری در صنعت نفت فعال گردد اخیرا به دلیل ابهامات بسیار در عملکرد اولیه تاسیس آن زیر ذره بین نهادهای نظارتی قرار گرفته است. به گفته بسیاری از کارشناسان علی رغم افزایش انتقادها به نحوه فعالیت مبهم این پارک و زمان کافی برای شفاف سازی در خصوص ابهامات موجود از سوی مسوولان امر، اما همچنان  مشخص نیست دقیقا این شرکت‌ها چگونه گزینش و مبالغ چگونه به آنها تخصیص داده خواهد شد و چه کسی نظاره‌گر این هزینه کردها خواهد بود. اتفاق‌هایی که قطعا ۸۰۰ میلیارد پول ملی را هدف گرفته است!
این درحالی است که اعضای هیات موسس این پارک در آگهی تاسیس مشخص هستند:" آیدین ختلان رئیس و دبیر هیات امناء، بیژن نامدار زنگنه رئیس هیات مدیره، محمدجواد روستا طسوجی عضو هیات رئیسه، حسن منتظر تربتی، جعفرربیعی، مهدی کشمیری،احمدی کفاشی،مسعود کرباسیان،مسعود جعفری و سعید محمدزاده عضو هیات امناء و عضو اصلی و نکته جالب‌تر نماینده شرکت ملی نفت هم باز آیدین ختلان خواهد بود! به زبانی ساده تر آیدین ختلان هم رئیس است و هم دبیر هیات امناء و هم نماینده شرکت ملی نفت دراین پارک!
مساله ای که ابهام تاسیس این پارک را با عنوان موسسه صدچندان می‌نماید. موسسه ای که نه مالیاتی می‌پردازد و نه مشخص است که شرکت‌های دریافت کننده تسهیلات از کجا می‌آیند؛ چگونه انتخاب می‌شوند و چه طرح‌هایی چه رقم بودجه‌ای خواهند گرفت. با اینحال آنچه سازمان بازرسی کل کشور ابلاغ نموده فعلا جلوی هر نوع فعالیتی دراین پارک را خواهد گرفت و باید دید یاران جدید نفت در خصوص سرنوشت این موسسه چه تصمیمی اتخاذ خواهند کرد؟/دانیال قربانی

پست الکترونیکی نفتی‌ها به نشانی naftiha.ir@gmail.com برای دریافت نقطه نظرات، پیشنهادها، انتقادها و شکایات شما به عنوان پل ارتباطی این پایگاه خبری – تحلیلی با شما مخاطبان عزیز، در دسترس قرار دارد که شما مخاطبین عزیز نفتی ها می‌توانید از این طریق با ما در ارتباط باشید.

لینک کوتاه

http://naftiha.ir/40954

کلیدواژه

پارک فناوری و نوآوری نفت و گاز

ایدین ختلان

کرباسیان

مسعود کرباسیان، مدیرعامل شرکت ملی نفت ایران

مسعود کرباسیان

اخبار مرتبط

ارسال نظرات

captcha
آخبرین اخبار
پربیننده ترین ها