نفت / شناسه خبر: 40889 / تاریخ انتشار : 1400/4/10 12:51
|

رای ۲۰۰ میلیارد تومانی علیه شرکت ملی حفاری/ باز هم پای برادر مدیر نفتی در میان است؟

شعبه ۳۲ دادگاه حقوقی تهران در یک رای صادره شرکت ملی حفاری ایران از شرکتهای زیر مجموعه وزارت نفت را به بیش از ۲۰۰ میلیارد تومان به نفع یک پیمانکار محکوم کرده است.

نقتی ها / شعبه ۳۲ دادگاه حقوقی تهران در یک رای صادره شرکت ملی حفاری ایران از شرکتهای زیر مجموعه  وزارت نفت را  به پرداخت بیش از ۲۰۰ میلیارد تومان خسارت به یک پیمانکار محکوم کرده است.
این رای در ارتباط با قرارداد شرکت ملی حفاری با شرکت توسعه حفاری مارین صادر شده است. مبلغ اولیه این قرارداد ۲۶ میلیارد تومان بوده که حداقل  ۱۵ میلیارد تومان آن توسط شرکت ملی حفاری پرداخت شده است.
نکته جالب اینجاست که یکی از سهامداران این مارین،شرکت پترو آسماری است که قبلا در پرونده  احداث خط لوله ۱۶ اینچ انتقال نفت برای شرکت ملی مناطق نفت‌خیز جنوب موفق شد ۱۶۰ میلیارد تومان از حساب شرکت نفت برداشت کند. این شرکت در حالی این مبلغ را بر اساس حکم یک دادگاه محلی دریافت کرده است که بر اساس دستور مقامات ارشد قضایی قرار بود حکم اولیه برای بررسی‌های دقیق‌تر کارشناسی متوقف شده و وارد فرآیند اجرایی نشود.
این قرارداد در دوره مدیریت قبلی شرکت ملی حفاری منعقد شده و  اگر قوه قضاییه به صورت ویژه به این موضوع ورود نکند، شرکت ملی حفاری در ادامه  با مشکلات عدیده ای مواجه شده و با توجه به رقم بالای حکم، فعالیت آن شرکت با اخلال مواجه می‌شود.
نکته قابل تامل آن است که این حکم در مجتمع شهید مدنی و شعبه ۳۴ صادر شده است. این شعبه همان شعبه‌ای ست که در مورد قبلی نیز علیه شرکت مناطق نفت خیز حکم ۱۶۰ میلیاردی صادر کرده بود.
مدیرعامل شرکتی که حکم میلیاردی گرفته بود برادر یکی از مدیران شرکت ملی نفت است. شرکت وی همانطور که اشاره شد سهامدار شرکتی ست که به تازگی علیه شرکت ملی حفاری حکم ۲۰۰ میلیارد تومانی گرفته است./فارس

لینک کوتاه

http://naftiha.ir/40889

کلیدواژه

شرکت ملی حفاری ایران

مدیر نفتی

شرکت ملی حفاری

اخبار مرتبط

ارسال نظرات

captcha
آخبرین اخبار
پربیننده ترین ها