نفت / شناسه خبر: 40616 / تاریخ انتشار : 1400/3/6 20:43
|

در پتروشیمی پلیمر پادجم چه می‌گذرد؟/ پشت پرده‌ها چه می‌گویند؟

اخراج نیروهای قدیمی و استخدام نیروهای جدید و بعضا غیربومی با تحصیلات بسیار پایین در پتروشیمی پلیمر پاد جم (فاز ۲ پتروشیمی جم) این روزها به یکی از دغدغه‌های اصلی کارکنان و کارگران این مجموعه بدل شده...

پایگاه خبری تحلیلی نفتی ها | اخبار نفت ، گاز ، پتروشیمی ، پالایش و پخش ، بنزین ، گازوئیل ، میادین نفتی /اخراج نیروهای قدیمی و استخدام نیروهای جدید و بعضا غیربومی با تحصیلات بسیار پایین در پتروشیمی پلیمر پاد جم (فاز ۲ پتروشیمی جم) این روزها به یکی از دغدغه‌های اصلی کارکنان و کارگران این مجموعه بدل شده تا جاییکه گلایه های کارگری این مجموعه بارها وبارها به مجموعه "نفتی‌ها" ارسال گردیده است. این کارگران خواستار ورود نهادهای نظارتی به این موضوع و پیگیری جدی  که به اذعان آنان، ناشی از رانت ایجاد شده برای ۲ مدیر این شرکت است، شده اند!
آنطور که این کارگران می‌گویند برخی از مدیران این مجموعه بسیاری از نیروهای قدیمی پتروشیمی پلیمر پادجم را اخراج کرده اند و از افراد نزدیک خود و بعضا غیربومی به جای آنان بهره برده اند. افرادی که به اذعان اظهارات این کارگران در گفت وگو با "نفتی‌ها" بعضا از حداقل تحصیلات که دیپلم است برخوردار نیستند و درعین حال غیربومی نیز محسوب می‌گردند.
بنابر مستندات ارسالی به "نفتی‌ها" این کارگران طی نامه ای به وزیر کار خواستار رسیدگی جدی به این موضوع شده اند و دراین راستا صفحه اینستاگرامی نیز تشکیل داده اند تا گلایه خود را بتوانند بیشتر به گوش مسوولان برسانند. اما دراین بین سکوت مسوولان پتروشیمی پلیمر پاد جم در مقابل این تحرکات کارگری موضوعی است که مورد توجه "نفتی‌ها" قرار گرفته است. چراکه فراتر از صحت اظهارات این کارگران معترض وظیفه یک مجموعه پاسخ دهی شفاف به گلایه‌های هر چند کوچک و ابهاماتی است که بعضا با ارسال نام‌های مشخصی از این افراد استخدام شده صورت گرفته است. اما دراین بین نکته قابل تامل آنکه در مقابل انتشار اسامی این افراد که مدعی شده اند بسیاری از آنان از بستگان ۲ مدیر تاثیرگذاراین شرکت هستند و بعضا دیپلم نیز ندارند، سکوت اختیار کرده اند که این امر از ۲ حالت خارج نیست؛ یا این اظهارات صحت دارد و پاسخی برای آن وجود ندارد و یا لزومی بر پاسخ به کارگران دراین مجموعه احساس نشده که در هر ۲ صورت باید گفت مسوولان این شرکت با سکوتی که اختیار کرده اند به نتیجه مثبتی دست نخواهند یافت. چراکه یک گلایه کارگری فراتر از صحت موضوع یا عدم صحت آن می‌تواند منجر به واکنش گروهی و گسترش موضوع گردد که در صورت شفاف سازی لازم و رفع ابهامات موجود می‌توان به این امر پایان داد. چراکه آنطور که این کارگران در ارتباط با این پایگاه تحلیلی- خبری عنوان کرده اند حتی بازرسان کار و منطقه ویژه نیز در پیگیری این موضوع ناکام مانده اند که قطعا صحت این موضوع و دلایل این ناکامی باید به طور جدی بررسی گردد.
دراین بین اما  "نفتی‌ها" اعلام آمادگی می‌نماید تا در صورت عدم صحت استخدام افراد مورد تاکید در قالب ارسال اسامی کامل و نسبت‌های آنان با مدیران فوق الذکرتوسط کارکنان فعال این مجموعه، پاسخ شرکت پتروشیمی پلیمر پاد جم را بدون هیچگونه دخل و تصرفی منتشر نماید.

پست الکترونیکی نفتی‌ها به نشانی naftiha.ir@gmail.com برای دریافت نقطه نظرات، پیشنهادها، انتقادها و شکایات شما به عنوان پل ارتباطی این پایگاه خبری – تحلیلی با شما مخاطبان عزیز، در دسترس قرار دارد که شما مخاطبین عزیز نفتی ها می‌توانید از این طریق با ما در ارتباط باشید.

لینک کوتاه

http://naftiha.ir/40616

کلیدواژه

پتروشیمی پلیمر پادجم

اخبار مرتبط

ارسال نظرات

captcha
آخبرین اخبار
پربیننده ترین ها