نفت / شناسه خبر: 40452 / تاریخ انتشار : 1400/1/28 13:29
|

قیمت نفت تا ۲۰۵۰ احتمالاً به ۱۰دلار در هر بشکه می‌رسد

شرکت مشاوره انرژی وود مکنزی پیش‌بینی می‌کند رسیدن به اهداف قرارداد اقلیمی پاریس تقاضا برای نفت را کاهش می‌دهد و قیمت نفت برنت را تا ۲۰۵۰ تا ۱۰دلار در هر بشکه پایین می‌آورد.

نفتی ها /شرکت مشاوره انرژی وود مکنزی پیش‌بینی می‌کند رسیدن به اهداف قرارداد اقلیمی پاریس تقاضا برای نفت را کاهش می‌دهد و قیمت نفت برنت را تا ۲۰۵۰ تا ۱۰دلار در هر بشکه پایین می‌آورد.

 شرکت مشاوره انرژی وود مکنزی اعلام کرد اگر قرارداد اقلیمی پاریس باعث تسریع روند انتقال انرژی به‌سمت انرژی‌های پاک شود، قیمت نفت خام برنت تا ۲۰۵۰ تا ۱۰ دلار در هر بشکه سقوط می‌کند.

 طبق گفته این شرکت، اگر دنیا بتواند روند گرم شدن زمین را تا دو درجه سانتی‌گراد محدود کند، انقلابی در صنعت انرژی به‌وجود می‌آید و تقاضا برای نفت و قیمت آن کاهش می‌یابد.

 وود مکنزی اشاره کرد تسریع فرایند انتقال انرژی تنها یکی از سناریوهای موجود برای سیستم انرژی جهانی در آینده است و مطمئناً بهترین آنها نیست.

طبق این سناریو، تقاضا برای نفت کاهش چشمگیری خواهد داشت و باعث پایین آمدن قیمت آن خواهد شد. سهم بازار اوپک در ۲۰۵۰ احتمالاً بیش از ۵۰ درصد است ولی به‌خاطر کاهش تقاضا کنترل کمتری بر بازار دارد. تولیدکنندگان نفت خاورمیانه به‌خاطر هزینه‌های پایین تولید خود همچنان اصلی‌ترین عرضه‌کنندگان نفت در جهان خواهند بود ولی قیمت نفت خام تا ۱۰ دلار در هر بشکه سقوط می‌کند.

به‌نظر می‌رسد مخاطرات همراه با سیاست تغییر شکل انرژی و رشد سریع فناوری برای صنعت نفت بسیار خواهد بود.

وود مکنزی عقیده دارد اگر دنیا اقدامات جدی برای کنترل روند گرم شدن زمین بردارد و به اهداف قرارداد اقلیمی پاریس برسد، شرکت‌های بزرگ نفت دنیا به‌شدت تحت تأثیر قرار خواهند گرفت و به‌جای شرکت‌های نفتی بزرگ، شرکت‌های انرژی بزرگ خواهیم داشت.

شرکت‌های بزرگ نفت دنیا اعلام کرده‌اند سرمایه‌گذاری بیشتری در انرژی‌های کم‌کربن مثل هیدروژن و برق خواهند کرد ولی اکثر آنها وابسته به درآمد عملیات‌های نفت و گاز هستند تا بتوانند سرمایه بیشتری را به انرژی‌های پاک تخصیص دهند.

تسنیم

لینک کوتاه

http://naftiha.ir/40452

کلیدواژه

وود مکنزی

قرارداد اقلیمی پاریس

انرژی‌های پاک

اخبار مرتبط

ارسال نظرات

captcha
آخبرین اخبار
پربیننده ترین ها