نفت / شناسه خبر: 219902 / تاریخ انتشار : 1403/3/24 14:24
|

عزم نفت شرکت مناطق مرکزی برای توسعه میدان‌های غرب کشور

مدیرعامل شرکت نفت مناطق مرکزی از عزم راسخ این شرکت برای توسعه و تولید حداکثری و استفاده از ظرفیت‌های موجود در میدان‌های نفت و گاز غرب کشور خبر داد.

نفتی ها /، مهدی حیدری در بازدید از میدان‌های گازی باباقیر و بانکول بر توسعه و تولید حداکثری از این میدان‌های مهم تاکید کرد و افزود: میدان‌های یادشده با ایفای نقشی تاثیرگذار در افزایش ظرفیت پالایشگاه گاز ایلام و تأمین خوراک پتروشیمی استان ایلام می‌توانند بخشی از گاز مصرفی سرانه خانگی و تجاری استان‌های غرب کشور را تامین کنند.

وی در بازدید از میدان‌های باباقیر و بانکول که در گستره عملیاتی شرکت نفت و گاز غرب قرار دارند ابراز امیدواری کرد که با اتمام حفاری چاه اول بابا قیر و جمع‌آوری اطلاعات تکمیلی توسعه این میدان شتاب بیشتری گیرد.

مدیرعامل شرکت نفت مناطق مرکزی ضمن بازدید از پروژه توسعه میدان بانکول، گفت: توسعه این میدان کمکی شایانی به مسئله ناترازی گاز و در عین حال تامین خوراک پتروشیمی ایلام می‌کند.

حیدری با تاکید بر اهمیت اجرای گام دوم طرح توسعه میدان گازی تنگ بیجار تصریح کرد: ظرفیت تولید روزانه این میدان هم‌اکنون ۲۵۰ میلیون فوت مکعب است و بر اساس برنامه‌ریزی‌ها در گام دوم طرح توسعه آن قرار است این ظرفیت به ۴۰۰ میلیون فوت مکعب در روز برسد.

وی افزود: با اجرای گام دوم طرح توسعه میدان تنگ بیجار شاهد افزایش برداشت از این میدان و رسیدن آن به ۱۱ میلیون متر مکعب در روز خواهیم بود./شانا

لینک کوتاه

http://naftiha.ir/219902

کلیدواژه

نفت مناطق مرکزی

میدان نفت

اخبار مرتبط

ارسال نظرات

captcha
آخبرین اخبار
پربیننده ترین ها