نفت / شناسه خبر: 219742 / تاریخ انتشار : 1403/3/1 15:58
|

توقف تولید نفت میدان سلمان برای ایمن‌سازی فرایند تولید

یک مقام مسوول گفت: برای انجام تعمیرات ضروری و تعویض تعدادی از شیرآلات و بخش‌های مختلف فرسوده در سکوی نفتی سلمان منطقه لاوان، تولید نفت این میدان برای مدتی متوقف شد.

نفتی ها /به نقل از شرکت نفت فلات قاره، محمودرضا حقیقی مدیر منطقه عملیاتی لاوان بیان کرد: برای انجام تعمیرات ضروری و تعویض تعدادی از شیرآلات و بخش‌های مختلف فرسوده در سکوی نفتی سلمان منطقه لاوان، تولید نفت این میدان برای مدتی متوقف شد. این تعمیرات، تعویض و اصلاح بخشی از خطوط لوله مشعل را که دچار ترک‌خوردگی شدید بوده‌اند و نیز بخش‌های متعددی از شبکه خطوط لوله و تعدادی از شیرآلات مهم مسیر فرایند تولید نفت، گاز و تزریق آب را شامل می‌شود که در صورت در سرویس بودن سکو، امکان تعمیر آن‌ها وجود ندارد.

وی با بیان اینکه برنامه‌ریزی برای برآورد کالا، حجم کار و تجهیزات تیم اجرایی مورد نیاز از حدود یک سال قبل آغاز و پس از آماده‌سازی ملزومات و مجوزهای لازم در این زمینه اقدام شده است، گفت: تمام مراحل این عملیات بزرگ تعمیراتی شامل از خط خارج ساختن کل فرایند سکو، تخلیه محتویات شبکه لوله‌ها، شست‌وشو، ایمن‌سازی، اسپید گذاری، برشکاری، جداسازی، مونتاژ، جوشکاری، سنگ‌زنی، برگرداندن مسیرها به حالت نخست، از سرگیری تولید و راه‌اندازی دوباره فرایند سکو از سوی گروه اجرایی بهره‌برداری، تعمیرات، اچ‌اس‌ئی، بازرسی فنی، عملیات دریایی، تدارکات کالا و خدمات منطقه در بخش‌های دریا و خشکی انجام می‌شود.

مدیر منطقه عملیاتی لاوان، مدت‌زمان پیش‌بینی‌شده برای این تعمیرات را حدود یک ماه اعلام و تصریح کرد: پس از انجام این عملیات، فرایند تولید سکو در شرایط به‌مراتب ایمن‌تر از گذشته از سر گرفته خواهد شد./مهر

لینک کوتاه

http://naftiha.ir/219742

کلیدواژه

توقف تولید نفت میدان سلمان

اخبار مرتبط

ارسال نظرات

captcha
آخبرین اخبار
پربیننده ترین ها