نفت / شناسه خبر: 159008 / تاریخ انتشار : 1402/12/5 11:41
|

رویترز: پاکستان به‌‌رغم تحریم‌ها خط لوله انتقال گاز ایران را می‌سازد

رویترز طی گزارشی نوشت اسلام آباد در فکر نهایی کردن اولین فاز خط لوله ۸۰ کیلومتری گاز با ایران است‌ تا از جریمه احتمالی ۱۸ میلیارد دلاری دوری کند.

نفتی ها /به نقل از رویترز، پاکستان علاقمند به تکمیل پروژه خط لوله گاز با ایران است که سال‌هاست به خاطر تحریم‌ها به تعویق افتاده است.
بر اساس این گزارش اسلام آباد در فکر نهایی کردن اولین فاز این خط لوله ۸۰ کیلومتری است‌ تا از جریمه احتمالی ۱۸ میلیارد دلاری دوری کند.
طبق گفته یک منبع در وزارت انرژی پاکستان، این کشور درخواستی برای معافیت از تحریم‌های آمریکا جهت ساخت این خط لوله ارائه می‌دهد. تصمیم گرفته شده در فاز اول این پروژه، کار بر روی ۸۰ کیلومتر از این خط لوله از مرز پاکستان و ایران به گوادر آغاز شود.
این پروژه که هدف از آن اتصال شهر بندری گوادر پاکستان به مرز ایران است در ۲۰۱۳ آغاز شد. پاکستان موظف بود ساخت انتهای این خط لوله در کشور را تا ۲۰۱۴ تکمیل کند. ایران بخش مربوط به خود را تکمیل کرده و ۲ میلیارد دلار در این پروژه سرمایه‌گذاری کرده است.
مقامات پاکستان در ماه مه سال گذشته میلادی هشدار دادند اگر پاکستان نتواند پروژه خط لوله گاز را تکمیل کند ۱۸ میلیارد دلار جریمه خواهد شد.
پاکستان مشارکت خود در این پروژه را چند ماه بعد در ماه اوت به خاطر تهدید تحریم‌های اقتصادی آمریکا متوقف کرد.
پاکستان با تکمیل این پروژه می‌تواند روزانه ۷۵۰ میلیون فوت مکعب گاز وارد کند./تسنیم

لینک کوتاه

http://naftiha.ir/159008

کلیدواژه

خط لوله انتقال گاز ایران

اخبار مرتبط

ارسال نظرات

captcha
آخبرین اخبار
پربیننده ترین ها