نفت / شناسه خبر: 127405 / تاریخ انتشار : 1402/6/26 11:23
|

کالیفرنیا از غول‌های نفتی شکایت کرد

ایالت کالیفرنیا از شرکت‌های نفتی بزرگ از جمله اکسون موبیل، شل و شورون، شکایت کرده و آنها را به کم اهمیت جلوه دادن ریسک‌های ناشی از سوخت‌های فسیلی متهم کرده است.

نفتی ها / این شکایت که بریتیش پترولیوم و کونوکو فیلیپس را هم هدف قرار می‌دهد، مدعی شده که اقدامات غول‌های انرژی، ده‌ها میلیارد دلار خسارت وارد کرده و آنها را به فریب افکار عمومی متهم کرده است.
این شکایت که در دادگاه عالی در سانفرانسیسکو تنظیم شده، گروه تجاری صنعتی موسسه امریکن پترولیوم را هم به عنوان متهم در این پرونده معرفی شده است.
طبق این شکایت، کالیفرنیا به دنبال ایجاد یک صندوق ویژه برای پرداخت خسارات آتی به بار آمده از بلایای آب و هوایی در این ایالت است.
موسسه امریکن پترولیوم در پاسخی ایمیل شده به رویترز، گفت: بحث و تصمیم گیری درباره سیاست آب و هوا، بر عهده کنگره است، نه سیستم دادگاه. شرکت شل هم اظهارات مشابهی داشت و اعلام کرد معتقدیم که دادگاه محل مناسبی برای رسیدگی به تغییرات آب و هوایی نیست.
گاوین نیوسام، فرماندار کالیفرنیا، در پستی در ایکس (توییتر سابق) گفت: کالیفرنیا در حال انجام اقداماتی است تا آلاینده های بزرگ را پاسخگو نگه دارد.
بر اساس گزارش رویترز، در سال‌های اخیر، ده‌ها شکایت علیه صنعت سوخت‌های فسیلی توسط ایالت‌ها و شهرداری‌های سراسر آمریکا با ادعای آسیب‌های ناشی از تاثیرات آب و هوا از جمله تغییرات جوی ناگهانی، مطرح شده است./ایسنا

لینک کوتاه

http://naftiha.ir/127405

کلیدواژه

کالیفرنیا از غول‌های نفتی

شکایت کالیفرنیا از غول‌های نفتی

اخبار مرتبط

ارسال نظرات

captcha
آخبرین اخبار
پربیننده ترین ها