نفت / شناسه خبر: 83573 / تاریخ انتشار : 1401/4/6 08:05
|

یکشنبه‌های سیاه در هلدینگ خلیج فارس بازهم رقم خورد؟ / هیات مدیره به کدام سمت می‌رود؟

روز گذشته باردیگر هیات مدیره هلدینگ خلیج فارس خبرساز شد؛ اینبار اما با این عنوان که هیات مدیره بدون مدیرعامل تشکیل جلسه داده و واکنش آقای مدیر به این اتفاق قطع وسایل صوتی و تصویری در محل جلسه بوده...

نفتی ها /روز گذشته باردیگر هیات مدیره هلدینگ خلیج فارس خبرساز شد؛ اینبار اما با این عنوان که هیات مدیره بدون مدیرعامل تشکیل جلسه داده و واکنش آقای مدیر به این اتفاق قطع وسایل صوتی و تصویری در محل جلسه بوده؛ اما اصل ماجرا چیست؟
بنابرشنیده ها روز شنبه، رئیس هیات مدیره طی تماسی با علی عسگری بر برگزاری جلسه در روز یکشنبه تاکید می‌کنند و دراین بین آقای مدیرعامل اعلام می‌کند که در این روز حضور ندارد. اما به یکباره در روز یکشنبه تمامی اعضای هیات مدیره در وقت مقرر همیشگی در سالن جلسه حضور می‌یابند و بدون وجود امکانات سالن که از پیش آماده نگردیده بود جلسه‌ای برگزار می‌کنند. البته این داستان روایت دیگری هم دارد. یکی از اعضای هیات مدیره هلدینگ اینگونه روایت می‌کند که طبق روال یکشنبه ها و برگزاری جلسه هیات مدیره در ساعت مقرر حاضر شدیم اما علی عسگری نه به جلسه آمد و نه اجازه داد ما از امکانات صوتی و تصویری سالن جلسات بهره ببریم.
دراین بین در ۲ حالت روایت شده باید یک سوال اصلی طرح گردد و آن اینکه در کجای دنیا هیات مدیره بدون مدیرعامل که مدیر اجرائی شرکت است می‌تواند جلسه تشکیل دهد و البته مهمتر از آن مصوبه ای هم داشته باشد؟ چه بسا که آقای مدیرعامل همزمان نائب رئیس هیات مدیره هم باشد؟
شاید باید به گزارش"نفتی‌ها" در ماه‌های ابتدایی حضور علی عسگری در هلدینگ خلیج فارس اشاره کنیم که به وی تاکید گردید دود دخیل نمودن هیات مدیره در تصمیمات و حضور آنان در سفرهای وی در آینده  نزدیک به چشمان خود و یارانش خواهد رفت. در آن گزارش اشاره شده بود در هیچ دوره‌ای از مدیریت هلدینگ خلیج فارس تا چنین حد اختیاراتی به هیات مدیره داده نشده و قطعا بنابر عدم اشراف لازم برخی از اعضای هیات مدیره بر امور این هلدینگ و حتی نداشتن سوابق حضور در هیات مدیره شرکتی به این بزرگی می‌توانند یک تهدید برای منافع این شرکت محسوب گردند؛ هر چند که در آنزمان نیز به این هشدار توجهی نگردید.
با اینحال در شرایط کنونی هیات مدیره فعلی به انتظاراتی رسیده که قطعا تن دادن به برخی ازاین انتظارات برای علی عسگری و تیم همراهش به هر نحوی دشواراست و همین امر باعث ایجاد اختلافاتی شده که اگر هر چه زودتر جلوی آن گرفته نشود به بحرانی جدی بدل خواهد شد.
هرچند که هیات مدیره فعلی به جهت عدم ارسال تایید یکی از افراد کلیدی آن توسط سازمان خصوصی سازی، تایید صلاحیت مدت موقت (۴ماهه) یکی دیگر از اعضای اصلی با مشکلات جدی روبروست و به زودی باید حداقل ۲ فرد مذکور با این هیات مدیره خداحافظی کنند و درعین حال افرادی جدید معرفی گردند؛ اما به هرشکل باید بازهم به علی عسگری تاکید کرد دادن اختیارات بیشتر از چارچوب تکلیفی و قانونی به افراد می‌تواند به انتظاراتی منجر گردد که در نهایت چنین نتایجی را رقم زند؛ بنابراین هر شخص دیگری به هیات مدیره بیاید فرقی ندارد اختیارات باید همانند گذشته در میان افراد تقسیم گردد.

مخاطبین عزیز پایگاه خبری–تحلیلی نفتی‌ها؛ شما می‌توانید از طریق پست الکترونیک naftiha.ir@gmail.com و دایرکت پیج اینستاگرام نفتی‌ها به آدرس @NaftihaNews برای ارائه نقطه نظرات، پیشنهادها، انتقادها و سایر پیام‌های خود با ما در ارتباط باشید.

 

لینک کوتاه

http://naftiha.ir/83573

کلیدواژه

هلدینگ خلیج فارس

هیات مدیره هلدینگ خلیج فارس

اخبار مرتبط

نظرات شما

1 نظر
ناشناس / 1401/4/6 - 08:21
مدیر عامل نباید به هیات مدیره اختیار میداد؟
rateup 0
 ratedown 0

ارسال نظرات

captcha
آخبرین اخبار
پربیننده ترین ها