نفت / شناسه خبر: 83540 / تاریخ انتشار : 1401/4/1 08:05
|

انتصابات هلدینگ چگونه صورت می‌گیرد/ نظرسنجی همچنان ادامه دارد

با توجه به وقایع اخیر مبنی بر مخالفت هیئت مدیره با انتصابات اخیر مدیرعامل هلدینگ خلیج فارس، نظرسنجی "نفتی‌ها" در این خصوص تمدید شد.

نفتی ها /پایگاه تحلیلی خبری "نفتی‌ها" در نظرسنجی این نوبت خود از شما مخاطبین عزیز خواسته بود تا بگویید به نظر شما اعضای کمیته انتصابات هلدینگ خلیج فارس تا چه اندازه در انتخاب مدیران تازه منصوب شده این شرکت نقش داشته‌اند؟؛ حالا اما با توجه به وقایع اخیر مبنی بر مخالفت هیئت مدیره با انتصابات اخیر مدیرعامل هلدینگ خلیج فارس، نظرسنجی "نفتی‌ها" در این خصوص تمدید شد.

اما داستان از جایی آغاز می‌شود که در جلسه هیات مدیره روز یکشنبه هلدینگ خلیج فارس اعضای هیات مدیره ظاهرا به طور یک صدا نسبت به انتصابات اخیر آقای مدیرعامل گلایه خود را مطرح و البته کار به اینحا ختم نمی‌شود؛ گزارش عدم موافقت با افراد تازه منصوب شده را به بورس ارسال می‌کنند و به نوعی اولتیماتوم جدی به علی عسکری مدیرعامل این هلدینگ می‌دهند! این گزارش پای خود را به یکی از نهادهای نظارتی باز می‌کند و در ادامه، سازمان مذکور نیز طی نامه‌ای خواهان پاسخگویی به ابهامات موجود از سوی آقای مدیرعامل می‌شود. هر چند که ایجاد چنین هرج و مرجی در هیات مدیره هلدینگ خلیج فارس به واسطه انتصاب برخی از افراد کم‌تجربه و سهم خواه پیش‌بینی می‌شد اما باید گفت این اولین بار است که در هلدینگ خلیج فارس شاهد چنین اقدامی هستیم؛ اقدامی که اختلاف درون سازمانی این هلدینگ را  که همواره در تمام هلدینگ‌ها وشرکت‌ها مرسوم است را به بیرون از مجموعه کشانده و شاید باید دلیل این امر را در وجود معدود افرادی در این هیات مدیره جستجو کرد که به بعضی از سهم خواهی‌های خود نرسیده و سعی بر ایجاد عصبانیت بیشتر در میان اعضای این هیات مدیره دارند!

این اما در حالی است که از زمانیکه علی عسگری سکان مدیریت هلدینگ خلیج فارس را برعهده گرفته تا کنون اتفاق‌های بزرگی دراین مجموعه رقم خورده اما برخی از معادلات اولیه که مورد پیش بینی کارشناسان بود کاملا برعکس ازآب درآمده و شاید نگرانی امروز از جایی است که پیش از این حتی یک درصد هم پیش بینی نمی‌شد.

در واقع درابتدای حضور مدیرعامل جدید هلدینگ خلیج فارس بسیاری از کارشناسان نسبت به عدم تخصص آقای مدیرعامل و احتمال انتصاب افرادی از بیرون ِصنعت پتروشیمی در این هلدینگ و زیر مجموعه‌هایش ابراز نگرانی می‌کردند اما امروز کار به جایی رسیده که همان کارشناسان نسبت به گوشه نشینی علی عسکری و سوء استفاده بعضی تازه منصوبین  زیرمجموعه‌اش ابراز نگرانی می‌کنند.

موافقان اما با تخصصی دانستن انتصابات سعی در القای این موضوع دارند که  علی عسکری با گوشه نشینی عمدی و خودخواسته، عنان تصمیمات و انتصابات را بدست آنها سپرده که در نهایت باید دید نتیجه چه خواهد شد.

لازم به ذکر است که در این میان تا این لحظه  از این نظرسنجی طبق آمار ۶۵ درصد از مخاطبین معتقد بوده‌اند که اعضای کمیته انتصابات هلدینگ خلیج فارس به هیچ وجه در انتخاب مدیران تازه منصوب شده این شرکت نقش نداشته‌اند و تنها ۲۶ درصد موافق این موضوع بوده‌اند!

 

اما شما مخاطب عزیز "نفتی‌ها" می‌توانید برای شرکت در این نظرسنجی اینجا کلیک کنید.

لینک کوتاه

http://naftiha.ir/83540

کلیدواژه

انتصابات هلدینگ

علی عسکری

اخبار مرتبط

ارسال نظرات

captcha
آخبرین اخبار
پربیننده ترین ها