نفت / شناسه خبر: 73010 / تاریخ انتشار : 1401/1/28 11:18
|

استاندار بوشهر: با راه‌اندازی صنایع پایین دستی پتروشیمی مشکل اشتغال منطقه برطرف می‌شود

استاندار بوشهر با بیان اینکه اکنون ۲۲ مجتمع پتروشیمی در استان در مدار تولید قرار دارد و در آینده ۱۸ مجتمع دیگر به این ظرفیت افزوده می‌شود...

نفتی ها / استاندار بوشهر با بیان اینکه اکنون ۲۲ مجتمع پتروشیمی در استان در مدار تولید قرار دارد و در آینده ۱۸ مجتمع دیگر به این ظرفیت افزوده می‌شود گفت: با راه‌اندازی صنایع پایین دستی پتروشیمی مشکل اشتغال و اقتصاد برطرف می‌شود.
احمد محمدی‌زاده صبح امروز در نشست با معاونان امور اقتصادی استانداری‌های جنوب کشور ظرفیت‌های اقتصادی، صنعتی و تولیدی این استان‌‌ها را مورد بررسی قرار داد و اظهار داشت: استان بوشهر در صنعت نفت، گاز، پتروشیمی نقش مهمی دارد به گونه‌ای که ۷۴ درصد گاز کشور از استان بوشهر تولید و انتقال داده می‌شود و این درحالی است که ۹۰ درصد نفت کشور از این استان صادر می‌شود.
وی با بیان اینکه ۵ استان بوشهر، فارس، هرمزگان، خوزستان، کهگیلویه و بویراحمد ظرفیت‌های مشترک در حوزه‌های اقتصادی دارند خاطر نشان کرد: اکنون ۲۲ مجتمع پتروشیمی در استان بوشهر در مدار تولید قرار دارد و ۱۸ مجتمع دیگر تا ۲ سال آینده تکمیل و وارد بهره‌برداری می‌شود.
استاندار بوشهر باتأکید بر جلوگیری از صادرات محصولات پتروشیمی به‌صورت خام تصریح کرد: این صنعت فرصت‌های مهمی در بخش اقتصاد، اشتغال، معیشت، صادرات و سرمایه‌گذاری فراهم کرده است.
محمدی‌زاده توسعه صنایع پایین دستی مجتمع‌های پتروشیمی را یک ضرورت دانست و تأکید کرد: با راه‌اندازی صنایع پایین دستی مجتمع‌های پتروشیمی مشکلات اقتصادی، اشتغال‌زایی و معیشتی جامعه برطرف می‌شود.
وی توجه به مسئولیت‌های اجتماعی صنایع از جمله تأسیسات نفت، گاز و پتروشیمی را یک ضرورت دانست و خاطر نشان کرد: در کشورهای مختلف جهان ۳ تا ۴ درصد سود صنایع بزرگ برای مسئولیت‌های اجتماعی مناطق پیرامونی در اجرا طرح‌های اجتماعی و فرهنگی اختصاص می‌یابد.
استاندار بوشهر باتأکید بر قانونی شدن تخصیص ۳ درصدی سود صنایع بزرگ از جمله مجتمع‌های پتروشیمی افزود: با قانونی شدن این مهم بر اساس برنامه‌ریزی مشکلات اجتماعی و فرهنگی شهرها و روستاهای پیرامون صنایع بزرگ برطرف می‌شود.
محمدی‌‌زاده تجارت و بازرگانی دریایی را یکی دیگر از ظرفیت‌های استان ساحلی بوشهر دانست و تصریح کرد: تجارت و بازرگانی خارجی از سال‌های گذشته در دستور کار ساحل‌نشینان استان بوشهر بوده و اکنون بیش از ۳۰ درصد جمعیت این استان از این طریق امرار معاش می‌کنند.
وی گردشگری را از دیگر ظرفیت‌های استان بوشهر دانست و بیان کرد: ظرفیت‌های گردشگری استان بوشهر بی‌نظیر است و اکنون این صنعت در جهان جز ۲ صنعت برتر معرفی شده است.
استاندار بوشهر تأمین و تولید آب را یکی از معضلات و مشکلات در کشور دانست و خاطر نشان کرد: تولید آب از طریق شیرین‌سازی آب دریا در دستور کار قرار دارد که باید این مهم در حل مشکلات آبرسانی تسریع یابد./تسنیم

لینک کوتاه

http://naftiha.ir/73010

کلیدواژه

راه‌اندازی صنایع پایین دستی پتروشیمی

اخبار مرتبط

ارسال نظرات

captcha
آخبرین اخبار
پربیننده ترین ها