نفت / شناسه خبر: 52414 / تاریخ انتشار : 1400/11/4 11:48
|

تولیدات پتروشیمی خراسان به علت قطعی گاز متوقف شد

مدیرعامل پتروشیمی خراسان گفت: در پی بارش برف و برودت هوا که موجب افزایش مصرف گاز خانگی شده است، فعالیت‌ها و روند تولیدات این شرکت به علت قطعی گاز متوقف شد.

نفتی ها /علیرضا بابازاده_ مدیرعامل پتروشیمی خراسان اظهار داشت: با توجه به افزایش مصرف گاز در بخش خانگی و تجاری گاز این صنعت قطع شده است که با وصل مجدد تولید را آغاز خواهیم کرد.

به گزارش ایرنا شب گذشته دمای هوا در تمامی نقاط استان به زیر صفر رسید و در برخی نقاط به ۲۰ درجه سانتیگراد زیر صفر رسید.

در این مدت در این مدت کمینه دمای بجنورد مرکز استان به منهای ۱۴ درجه سانتیگراد رسید و بیشینه آن هم  منهای یک درجه سانتیگراد بود.

بابا زاده با بیان اینکه مصرف گاز علاوه بر سوخت بخشی به عنوان خوراک است خاطرنشان کرد: شرکت پتروشیمی از این فرصت استفاده کرده و با توقف تولید نسبت به تعمیرات جزیی برخی بخش های خود اقدام کرده است.

وی مصرف گاز در پتروشیمی خراسان را روزانه یک میلیون و ۴۳۰ هزار متر مکعب عنوان کرد.

 مدیرعامل پتروشیمی خراسان گفت: این واحد صنعتی در ۹ ماه سال جاری ۱۰۸ میلیون دلار انواع محصول صادر کرد که نسبت به مدت مشابه پارسال بیش از ۲.۶ برابر رشد دارد.

وی افزود: در سال ۷۵ واحدهای اوره و آمونیاک پتروشیمی خراسان به بهره برداری رسید که با فراز و نشیب های زیادی در ارزآوری و اشتغال پایدار استان موثر است.

بابا زاده گفت: پتروشیمی خراسان بزرگترین بنگاه اقتصادی شمال شرق کشور است که با استمرار تولید برای بیش از یکهزار و ۲۰۰  نفر به صورت مستقیم و بیش از سه هزار نفر به صورت غیر مستقیم فرصت شغلی داشته است.

 

لینک کوتاه

http://naftiha.ir/52414

کلیدواژه

شرکت پتروشیمی خراسان

پتروشیمی خراسان

اخبار مرتبط

ارسال نظرات

captcha
آخبرین اخبار
پربیننده ترین ها