نفت / شناسه خبر: 5088 / تاریخ انتشار : 1397/12/1 08:47
|

عملکرد وزیر سوگلی روحانی ضعیف است/ اعلام نارضایتی ۸۰ درصد مخاطبین نفتی‌ها از زنگنه

پایگاه تحلیلی خبری نفتی‌ها در نظر‌سنجی این هفته خود از مخاطبینش خواسته بود تا نظرخود را درباره عملکرد زنگنه در کابینه دوازدهم دولت اعلام کنند و در این میان ۸۰ درصد آرا از ضعف عملکر زنگنه خبر دادند.

نفتی ها /یژن زنگنه وزیر نفت دولت روحانی طی ۵ سال اخیر، حکایت از سوء مدیریت ها و رفتارهای تردید آور وی دارد که ضررهای بسیاری نیز برای کشور به دنبال داشته است.

 از عدم پیگیری پیشنهاد دولت هند جهت اجرای خط لوله صادرات گاز ایران از بندر چابهار به هند با مشارکت کشور روسیه، تا لغو یک جانبه قرار دادنفتی ایران و چین و سوختن  فرصت سرمایه گذاری و فروش تضمینی روزانه یک میلیون بشکه نفت خام، و یا عدم استقبال این وزیر از احداث پتروپالایشگاه نفت خام در برزیل که در قالب مشارکت با شرکت ملی نفت ایران، با ظرفیت روزانه یکمیلیون و دویست هزار بشکه علیرغم پیگیریهای مکرر دولت برزیل جهت و باوجود دو بار سفر وزیر انرژی این کشور برای دیدار با آقای زنگنه و انعقاد قرارداد مذکور و یا همچنین بی اعتنایی به روسیه باوجود ابراز تمایل روسها در حوزه تولید و صادرات مشترک نفت و گاز با ایران و همچنین انعقاد قرارداد سواپ نفتی با ایران در سطح ۵۰۰ هزار بشکه در روز که در سفر آقای رئیس‌جمهور به این کشور منعقد شد،

متاسفانه در این مورد هم آقای زنگنه با اعلام این مسئله که در طرف روسی تمایلی برای اجرای این طرح نمیبیند اقدامی برای عملیاتی شدن توافق مذکور به عمل نیاورد. این در حالی است که روسها و برخی مقامات سیاسی ایران از عدم تمایل شخص وزیر نفت برای انعقادهرگونه قرارداد با روسها خبرمی دهند.  موارد از این دست همه  و همه از جمله موارد بی شماری‌ست که این روزها صدای همگان و حتی نمایندگان مجلس  را هم درآورده است.

درهمین راستا پایگاه تحلیلی خبری نفتی‌ها در نظر‌سنجی این هفته خود از مخاطبینش خواسته تا نظرخود را درباره عملکرد زنگنه در کابینه دوازدهم دولت اعلام کنند که طبق  آرای به دست آمده ۸۰ درصد از مخاطبین از عملکرد ضعیف این وزیر سوگلی روحانی گفتند.

اما در پایان باید به این نکته توجه کرد که چرا علی رقم این عملکرد ضعیف زنگنه در وزارت نفت، روحانی برای تداوم حضور وی در دولت اصرار موکد دارد؟

افزون بر این شما می‌توانید همچنان برای شرکت در این نظر سنجی همچنان با کلیک روی گزینه اینجا رای خود را در این خصوص اعلام کنید.

لینک کوتاه

http://naftiha.ir/5088

کلیدواژه

زنگنه

عملکرد زنگنه

نظر سنجی زنگنه

نظرسنجی نفتی ها

اخبار مرتبط

ارسال نظرات

captcha
آخبرین اخبار
پربیننده ترین ها