نفت / شناسه خبر: 41503 / تاریخ انتشار : 1400/7/24 07:31
|

نقش نائب رئیس هیات مدیره شرکت ملی نفت در ۸ سال تخریب نفت چه بود؟

دراین روزها اما خبر می‌رسد که یکی از معدود افراد نزدیک به زنگنه که قراراست همچنان به عنوان یکی از مهره های اصلی نفت باقی بماند ...

نفتی‌ها /در ابتدای سال ۱۳۹۸ بیژن زنگنه برای بررسی اوضاع سیل به خوزستان می‌رود چند روز پس از آن مدیر برنامه‌ریزی تلفیقی و نائب رئیس هیات مدیره شرکت ملی نفت ایران در آن‌زمان به عنوان نماینده وزیرنفت دولت دوازدهم در جنوب حضور می‌یابد تا جاییکه در ستاد بحرانی که در آن روزها تشکیل شده بود بیژن نامدار زنگنه اقدام به تعریف و تمجید فراوان از وی می‌کند. این شاید اولین باری بود که نام این مدیر بیش از گذشته مورد توجه رسانه ها قرارمی‌گیرد و به عنوان یکی از نزدیکان زنگنه به جامعه نفت معرفی گردید!
فردی که پس از آن و حتی قبل‌تر از آن یکی از مهره های اصلی اداره نفت در دولت روحانی بالاخص دولت دوازدهم محسوب می‌شد و همواره این شایعه که فرزند او بیش از ۶ سال است که در آمریکا زندگی میکند به دلیل حمایت‌های بی‌دریغ زنگنه مورد توجه جدی نهادهای نظارتی قرار نمی‌گیرد در حالیکه وی به عنوان مدیر برنامه ریزی تلفیقی و نائب رئیس هیات مدیره شرکت ملی نفت ایران آن هم در شرایط تحریم و جنگ خصمانه دشمنان علیه کشور یکی از حساس‌ترین جایگاه‌ها را در اختیار داشته و حضور طولانی مدت احتمالی فرزندش در آمریکا می‌تواند به دلنگرانی جدی در جامعه نفت بدل گردد که چه بسا این امر طی سال‌های گذشته بارها از سوی کارشناسان به عنوان یکی از ابهامات مدیریتی این فرد مطرح گردیده است.
 دراین روزها اما خبر می‌رسد که یکی از معدود افراد نزدیک به زنگنه که قراراست همچنان به عنوان یکی از مهره های اصلی نفت باقی بماند فرد مذکور است در حالیکه به اذعان برخی از کارشناسان وی طی سال‌های گذشته عمدتاً در جلسات مختلف نقش توجیه‌گر سیاست‌های غلط زنگنه نظیر طرح IPC، برون‌سپاری مطالعات مخازن به بخش خصوصی و مخالفت با مدل‌های قراردادی داخلی را بر عهده داشته است.
این درحالی است که طی این ۸ سال دولت روحانی، در رسانه‌های مختلف در ارتباط با افراد زیادی در وزارت نفت و نقش آن‌ها در خرابی وضع موجود گزارشاتی منتشر شد. از ختلان تا ربیعی، از کرباسیان تا محمدی، از جعفری تا پورابراهیم، از تربتی تا محمدی و از صادق‌آبادی تا مصطفوی، اما هیچ کس حتی یکبار نپرسید که نقش نائب رئیس هیات مدیره شرکت ملی نفت ایران که ۶ سال است عضو هیات مدیره است و برحسب تصادف مدیر برنامه‌ریزی تلفیقی شرکت ملی نفت ایران شده و هر روز به اختیارات خود افزوده بنحوی که پایش در تخصیص اعتبار به اکثر پروژه‌های شرکت ملی باز شده و عملاً در نقش اختیاردار خیلی از شرکت‌های تابعه ظاهر شده، چیست؟ تا جاییکه برخی از کارشناسان نفتی تاکید دارند که وی هم اکنون به جهت جایگاه کلیدی خود در شرکت ملی نفت باید پاسخگوی تمامی مصوباتی باشد که روزی به آنان رای مثبت داده است. مصوباتی که اغلب زیر نقد کارشناسان است و همه از جمله وزیرنفت سیزدهم به اصلاح آنان بویژه بخشنامه‌های مخرب در مدیریت فعلی تاکید دارد!
با اینحال یک سوال به قوت خود باقی است که چگونه می‌شود که یک مدیر نفتی با چنین جایگاه و همراهی با تیم زنگنه و انتقادهای فراوان مدیران فعلی به عملکرد آنزمان این مدیران همچنان قراراست در هیات مدیره نفت ابقاء شود و حتی در تمام انتقادهای سالیان گذشته از عملکرد زنگنه و یارانش در نفت حتی کوچکترین گوشه اشاره ای به نقش فرد مذکور دراین اتفاق‌ها نشده است؟

پست الکترونیکی نفتی‌ها به نشانی naftiha.ir@gmail.com برای دریافت نقطه نظرات، پیشنهادها، انتقادها و شکایات شما به عنوان پل ارتباطی این پایگاه خبری – تحلیلی با شما مخاطبان عزیز، در دسترس قرار دارد که شما مخاطبین عزیز نفتی ها می‌توانید از این طریق با ما در ارتباط باشید.

لینک کوتاه

http://naftiha.ir/41503

کلیدواژه

شرکت ملی نفت

اخبار مرتبط

نظرات شما

1 نظر
علی / 1400/7/24 - 19:27
وقتی حضرت آقا دائما از نفوذ و ناکارآمدی صحبت می کنند بخاطر همین هست . وقتی که یک نفر ناتوان از نظر مدیریتی و غیر انقلابی مدیرعامل بزرگترین ،شرکت نفتی ایران می شود نتیجه جز بکارگیری افراد معلوم الحال ندارند .
rateup 1
 ratedown 0

ارسال نظرات

captcha
آخبرین اخبار
پربیننده ترین ها