نفت / شناسه خبر: 41290 / تاریخ انتشار : 1400/6/23 08:12
|

چرا تمام دستاوردهای صنعت پتروشیمی به حساب مدیرعامل اسبق واریز می‌شود؟

اینکه این نوع مطالب هدفمند در رسانه‌ها منتشر می‌شود نشات از ناآگاهی نگارنده‌ها می‌گیرد ،اما یک چیز کاملا مشهود است افتخار پس گرفتن خط لوله اتیلن غرب افتخار یک نفر نیست!

نفتی‌ها /دانیال قربانی:این روزها اگر هر کار خوبی در صنعت پتروشیمی بوقوع پیوسته تنها افتخار آن باید به نام یک نفر خاص نوشته شود! اگر بخشی از مال برباد رفته در بازرگانی پتروشیمی به خزانه بر می گردد این مدیرعامل اسبق شرکت ملی صنایع پتروشیمی بوده که مدال افتخار را از نگاه برخی از رسانه‌ها باید بر سینه بزند و یا اگر در خط لوله اتیلن غرب بعد از ۲ سال تلاش یک تیم متحد دراین شرکت، دست متصرفان کوتاه شده بازهم باید مدال افتخار بر گردن آقای مدیری بیفتد که از قضا اتفاقا ارتباط نزدیکی با وزیر فعلی نفت دارد! اینکه این نوع مطالب هدفمند در رسانه‌ها منتشر می‌شود یا نشات از ناآگاهی نگارنده‌ها می‌گیرد مساله ای است که هنوز مشخص نیست اما یک چیز کاملا مشهود است افتخار پس گرفتن خط لوله اتیلن غرب افتخار یک نفر نیست بلکه حداقل ۲ سال است که تیمی جدی در NPC، سازمان بازرسی کل کشور، قوه قضاییه و دیگر نهادهای نظارتی به طور جد به دنبال تحقق آن بوده اند و قطعا قهرمان این موفقیت یک فرد و یا حتی یک شرکت نیست بلکه هماهنگی و همدلی نهادهای نظارتی و تیم فعال در شرکت ملی صنایع پتروشیمی بوده که تمام وقت و تمام قد به دنبال تحقق آن بوده اند!
به هیچ وجه دراین گزارش قصد زیرسوال بردن خدمات شخصی خاص در میان نیست اما باید واقع بین بود و گفت که از سال ۱۳۹۱ آقای مدیرعامل اسبق به عنوان قائم مقام مدیرعامل شرکت ملی صنایع پتروشیمی در پروژه خط لوله اتیلن غرب منصوب شد که متاسفانه از سال مذکور تا ابتدای سال ۱۳۹۸ یعنی ۷ سال پس از آن تنها کاری که دراین بخش انجام شده نامه نگاری‌هایی با عنوان‌های مختلف بین هلدینگ پتروشیمی باختر و شرکت ملی صنایع پتروشیمی بوده که گاها معنایی چون چرا خط را تحویل نمی‌دهید؟ اگر قرارنیست تحویل دهید برنامه شما برای وضع موجود چیست؟ و … بوده که از سال ۱۳۹۸ به بعد با تشکیل یک تیم منسجم در NPC  و البته حضور تمام قد نهادهای نظارتی بالاخص حضور بسیار موثر و قابل تقدیر سازمان بازرسی کل کشور این موضوع وارد فاز جدید می‌شود. با واگذاری مالکیت خط لوله اتیلن غرب از سازمان برنامه و بودجه به NPC ، سه پرونده قضایی تشکیل و به طور جد مساله بازپس گیری حق ملی در خط لوله اتیلن غرب استارت می‌خورد!
بنابراین شاید بتوان گفت ۲ پرونده بازرگانی پتروشیمی و هلدینگ باختر هر دو در طی مدیرت مدیرعامل اسبق بوقوع پیوسته اما پیروزی دراین پرونده‌ها و بازپس گیری حق ملی را نمی‌توان به پای یک نفر نوشت! شاید باید تقدیر کرد از تلاش بسیاری از فعالان این عرصه که روز وشب خود را برای بازگرداندن سرمایه ملی صرف کردند و قطعا می‌توان مدیرعامل اسبق شرکت ملی صنایع پتروشیمی را نیز یکی از آنان دانست اما قطعا وی به هیچ عنوان به تنهائی قادر به انجام چنین کار بزرگی نبود که اگر قراربود محقق شود برای تدبیر کردن و ایجاد راهکار از سال ۱۳۹۱ تا ۱۳۹۸ این اقدام میسر می‌شد!

پست الکترونیکی نفتی‌ها به نشانی naftiha.ir@gmail.com برای دریافت نقطه نظرات، پیشنهادها، انتقادها و شکایات شما به عنوان پل ارتباطی این پایگاه خبری – تحلیلی با شما مخاطبان عزیز، در دسترس قرار دارد که شما مخاطبین عزیز نفتی ها می‌توانید از این طریق با ما در ارتباط باشید.

لینک کوتاه

http://naftiha.ir/41290

کلیدواژه

مدیرعامل اسبق پتروشیمی

شرکت ملی صنایع پتروشیمی

اخبار مرتبط

نظرات شما

1 نظر
علی / 1400/6/27 - 07:35
یاد فیلم چند میگیری گریه کنی افتادم ، شما جقدر پول میگیرید که بیات را تخریب کنید پول بگیرید فقط قیمت را بالاغیرتن حفظ کنید به پشیزی خود را نفروشید
rateup 0
 ratedown 0

ارسال نظرات

captcha
آخبرین اخبار
پربیننده ترین ها