نفت / شناسه خبر: 40793 / تاریخ انتشار : 1400/3/27 15:53
|

مجمع عمومی عادی سالیانه صاحبان سهام شرکت پتروشیمی آبادان برگزار شد

جلسه مجمع عمومی عادی سالیانه شرکت پتروشیمی آبادان با حضور اکثریت سهامداران، اعضای هیئت مدیره، مدیرعامل، نماینده سازمان بورس و بازرس قانونی برای تصویب صورت های مالی ۳۰/۱۲/۱۳۹۹ برگزار شد.

نقتی ها /در ابتدای این جلسه مدیرعامل شرکت پتروشیمی  ضمن تقدیر از حمایت های بی شائبه شرکت سرمایه گذاری تامین اجتماعی و شرکت سرمایه گذاری نفت و گاز و پتروشیمی و کارکنان زحمتکش ، و تمامی مجموعه های شهری استانی و ملی که در به ثمر نشستن اهداف تعیین شده شرکت پتروشیمی آبادان و احیا زنجیره ارزش این مجتمع و دمیدن روح امید و پاسداری از سرمایه های تمامی سهامداران محترم در سال جهش تولید تقدیر کرد.

مهندس علوی  به نمایندگی از هیئت مدیره گزارش مبسوطی از اقدامات و عملکرد مجتمع پتروشیمی آبادان در حوزه های متفاوت ارائه کرد و اتمام بازسازی و نوسازی واحد ۶۰۰ و احیاء زنجیره تولید و تحقق سود را مهمترین دستاورد سال ۹۹ تلقی کرد و در ادامه از سر گیری اجرای پروژه گازکوب درشرکت پالایش نفت آبادان پس از هفت سال وقفه را تضمین کننده تولید پایدار دانست و نوید بهره برداری از این پروژه را برای تیر ماه سال ۱۴۰۰ قطعی اعلام کرد .
محسن علوی با بیان اینکه پتروشیمی آبادان تولید کننده انحصاری برخی گریدهای PVC در کشور است چشم انداز تولید این دست از محصولات را امتیازی مغتنم برشمرد و نقش آن را در تنظیم بازار عرضه و تقاضا موثر دانست.
مدیرعامل پتروشیمی آبادان تصریح کرد با توجه به اهمیت مسئولیت های اجتماعی ، در خصوص کمک رسانی به شهرستان آبادان که توسط شرکت‌ پتروشیمی آبادان از جمله توزیع آب ژاول در شهرستان ها و شهرهای مجاور و همچنین گند زدایی سطح شهر در برابر بحران کرونا ، کمک لجستیکی به آسفالت بیمارستان صحرایی از جمله اقداماتی بود که توسط پتروشیمی آبادان با هدف ایفای تعهدات اجتماعی خودصورت گرفت .
در این جلسه که به ریاست جناب آقای توکلی نماینده تاپیکو برگزار شد تکالیف مجمع در فضایی آرام و بستری شفاف از تصویب سهامداران گذشت و حسابدار مستقل گزارش خود را قرائت و توضیحات روشنگرانه در خصوص برخی از بندهای گزارش توسط نماینده تاپیکو و نماینده هیئت مدیره شرکت پتروشیمی آبادان ایراد شد.
همچنین در این مجمع عنوان شد زیان انباشته شرکت اصلی در پایان سال ب مبلغ ۲/۶۲۸  میلیارد ریال معادل ۴۷٪ درصد سرمایه ثبت شده آن می باشد و با توجه به وضعیت نقدینگی شرکت مانده بدهی های جاری شرکت  اصلی نسبت به دارایی های جاری آن به مبلغ ۵/۳۶۷ میلیارد ریال فزونی یافته است و شرکت در سال مورد گزارش از شمولیت ماده ۱۴۱ اصلاحیه قانون تجارت خارج شده است باتوجه به بهبود وضعیت تولید و رسیدن به تولید پایدار پیش بینی میگردد شرکت در پایان سال جاری از زیان انباشته شده خارج گردد.
گفتنی است که مهندس علوی مدیر عامل شرکت پتروشیمی آبادان ضمن تاکید بر اهمیت بسیار بالای  ایفای مسئولیت های اجتماعی مجتمع از سهامداران تقاضا کرد که با دید مثبت نسبت به تصویب مبلغ پیشنهادی اقدام نمایند . در پایان با برگزاری جلسه پرسش و پاسخ نماینده شرکت تاپیکو و مدیر عامل شرکت پتروشیمی آبادان ضمن استقبال سهامداران به کلیه پرسش ها پاسخ داده و مهندس علوی چشم انداز سال ۱۴۰۰ را روشن و همراه با موفقیت پیش بینی نمود.

---

لینک کوتاه

http://naftiha.ir/40793

کلیدواژه

شرکت پتروشیمی آبادان

نماینده سازمان بورس

مهندس علوی

اخبار مرتبط

ارسال نظرات

captcha
آخبرین اخبار
پربیننده ترین ها