نفت / شناسه خبر: 39515 / تاریخ انتشار : 1399/8/21 08:45
|

ویدیو/ سیاست‌های نفتی بایدن، عملی می‌شود؟

گذر از سوخت‌های فسیلی و رفتن به سمت انرژی‌های پاک می‌تواند یک فرصت اقتصادی جدید برای آمریکا باشد البته این به شرطی است که آمریکا به اندازه کافی سریع عمل کند و بتواند در انرژی‌های پاک پیشتاز شود.

نفتی ها /بایدن در مناظره های خود از سوخت پاک و آلایندگی بیش از حد محیط زیست با سوخت فسیلی گفت و همین صحبت از حذف تدریجی سوخت‌های فسیلی با گذشت زمان، این فرصت را به ترامپ داد که با حمله به رقیب دموکرات خود، دستاوردهای نفتی خود را برجسته کند.
هر چند تلاش های ترامپ در رابطه با بزرگنمایی حدف سوخت فسیلی خیلی راه به جایی نبرد اما  بازگشت به توافق پاریس که در زمان اوباما با هدف جلوگیری از تغییرات آب و هوایی بسته شده بود این روزها باعث نگرانی بسیاری از  شاغلین در این حوزه و شرکت های بزرگ نفت و گازآمریکایی شده است.
بایدن همچنین قول داده است که میزان آلایندگی در آمریکا را کاهش داده و شرایطی را فراهم کند که میزان آلایندگی در این کشور تا سال ۲اعث نکرای۰۵۰ به صفر برسد. در قالب این رویکرد قرار است تولید آلایندگی در نیروگاه‌های آمریکا تا سال ۲۰۳۵ صفر شود که البته بعید است بدون حضور دموکراتها در اکثریت کنگره این سیاست به طور کامل عملی شود.
حالا بایدن معتقد است که تغییرات آب و هوایی یک تهدید خطرناک علیه کره زمین است و گذر از سوخت‌های فسیلی و رفتن به سمت انرژی‌های پاک می‌تواند یک فرصت اقتصادی جدید برای آمریکا باشد البته این به شرطی است که آمریکا به اندازه کافی سریع عمل کرده و بتواند در حوزه فناوری انرژی‌های پاک پیشتاز شود.

لینک کوتاه

http://naftiha.ir/39515

کلیدواژه

سیاست های نفتی بایدن

سوخت‌های فسیلی

اخبار مرتبط

ارسال نظرات

captcha
آخبرین اخبار
پربیننده ترین ها