گاز / شناسه خبر: 2064 / تاریخ انتشار : 1397/5/20 11:55
|

صادرات گاز یک ضرورت اقتصادی، سیاسی و امنیتی برای ایران است

وزیر نفت گفت: صادرات گاز یک ضرورت اقتصادی و همچنین ضرورت سیاسی و امنیتی برای کشور است که تولید انرژی و صادرات آن درآمد و اشتغال ایجاد می‌کند.

نفتی ها /بیژن زنگنه، با بیان این‌که وزارت نفت موافق ساماندهی جایگاه‌های عرضه سوخت است، افزود: ساماندهی این جایگاه‌ها به نفع مصرف‌کننده و توزیع کننده یعنی جایگاه‌داران است، از این رو کمیسیون انرژی مجلس شورای اسلامی هفته آینده متن نهایی طرح ساماندهی جایگاه‌داران را تنظیم می‌کند که با این اقدام بسیاری از مشکلات حل خواهد شد.

وی به موضوع صادرات گاز به صورت محموله‌های ال‌ان‌جی اشاره کرد و گفت: این موضوع در هیئت عالی نظارت بر منابع هیدروکربری مطرح شده است که با توجه به این‌که ایران منابع عظیم گاز و نخستین منابع دنیا در این زمینه را دارد، یکی از سیاست‌ها این بوده که افزون بر صادرات با خط لوله به همسایگان برای صادرات به‌صورت محموله‌های ال‌ان‌جی کار شود.
وزیر نفت تصریح کرد: البته موضوع صادرات پس از تامین نیاز داخلی و نیاز پتروشیمی‌ها و صنایع فولادی است که کف قیمتی برای ال‌ان‌جی نیز بر اساس قیمت خوراک مجتمع‌های پتروشیمی‌ها دیده شده است.
زنگنه از صادرات گاز یک ضرورت اقتصادی و سیاسی و امنیتی برای کشور یاد کرد و گفت: تولید انرژی و صادرات آن برای کشور درآمد و اشتغال ایجاد می‌کند.
وزیر نفت همچنین گفت: قرارداد FLNG با شرکت نروژی با محتوای شکلی پیشین متنفی شده و با ساختار جدیدی در حال بحث و بررسی است.

لینک کوتاه

http://naftiha.ir/2064

کلیدواژه

بیژن زنگنه

بیژن زنگنه، وزیر نفت

عرضه سوخت

وزارت نفت

نفت

قیمت نفت

بهای نفت

بازار نفت

تولید نفت

خط لوله نفت

اخبار نفت

ارسال نظرات

captcha
آخبرین اخبار
پربیننده ترین ها