نفت / شناسه خبر: 1749 / تاریخ انتشار : 1397/5/20 11:58
|

کشف میدان نفتی جدید در بحرین

درآمد بحرین از محل فروش نفت و گاز از سال 2013 تا 2016، 43 درصد کاهش داشته است.

نفتی ها /بحرین کوچکترین تولیدکننده انرژی در خلیج فارس است که حالا بزرگترین میدان نفتی خود را کشف کرده است. بزرگترین میدان نفتی اش از سال 1932، یعنی سالی که تولید نفت را آغاز کرد. به مناسبت این کشف، بلومبرگ گزارشی منتشر کرده است.

طبق این گزارش، نفت شیل و گاز طبیعی در بحرین کشف شده است. مشاوران شرکت های امریکایی این میدان را بررسی کرده اند اما آمار و ارقامی درباره این میدان نفتی تازه اعلام نشده است. به گزارش خبرگزاری بحرین، روز چهارشنبه جزییات بیشتری در مورد اندازه و قابلیت استخراج این میدان نفتی منتشر خواهد شد.
صنعت انرژی بحرین، توسط بزرگترین تولیدکنندگان نفت و گاز جهان محاصره شده است. این کشور بین عربستان سعودی، بزرگترین صادرکننده نفت دنیا و قطر بزرگترین صادرکننده گاز طبیعی مایع جهان قرار دارد.
به گزارش سازمان اطلاعات امریکا، ذخایر نفتی بحرین 124.6 میلیون بشکه –کمتر از لهستان- است و این کشور 92.03 میلیارد مترمکعب گاز طبیعی دارد. این میزان از ذخایر در مقایسه با ذخایری که عربستان و قطر دارند، تقریبا هیچ است. عربستان سعودی 266.5 میلیارد بشکه ذخایر نفت خام دارد و میزان ذخایر گاز طبیعی قطر هم 24.3 تریلیون متر مکعب است.
به گفته احسان خمان، رییس تحقیقات خاورمیانه و شمال آفریقا در موسسه Mitsubishi UFJ، این کشف می تواند باعث تقویت حساب های مالی بحرین شود. او گفت: در حال حاضر خیلی زود است که افزایش درآمد از محل فروش هیدروکربن ها پیش بینی شود و باید در این زمینه اطلاعات بیشتری منتشر شود.
میدان های نفتی بحرین 
این کشور روزانه حدود 45 هزار بشکه نفت از میدان نفتی اش پمپ می کند. اما در حال حاضر تولیدکنندگان عمده نفت جهان، برسر محدود کردن تولید نفت توافق کرده اند.
شیخ محمدبن خلیفه آل خلیفه، وزیر نفت بحرین در گفتگو به خبرگزاری بحرین گفته است: تجزیه و تحلیل های اولیه نشان می دهد این کشف، در سطوح قابل توجهی است و استخراج طولانی مدت نفت و گاز را به همراه خواهد داشت.
طبق آخرین اطلاعات موجود وزارت دارایی بحرین، با کاهش 77 درصدی قیمت نفت خام، درآمد بحرین از محل فروش نفت و گاز از سال 2013 تا 2016، 43 درصد کاهش داشته است.
با فروش انرژی که 87 درصد از درآمد کل دولت بحرین در سال 2016 را تشکیل داده است، این کشور در تلاش است تا اقتصاد خود را متنوع تر سازد.
سی ان ان مانی هم در گزارشی از میدان های نفتی بحرین نوشته است: در حال حاضر بحرین یک میدان نفتی تحت کنترل کامل خود دارد. درآمد حاصل از میدان نفتی ابوصفا هم با شرایط قرارداد 1954، با عربستان سعودی تقسیم می شود.
اگرچه بحرین عضو اوپک نیست، اما این کشور با دیگر تولیدکنندگان اصلی نفت دنیا در توافق نامه ای به محدود کردن تولید نفت و حمایت از قیمت نفت پیوسته است. موافقت نامه ای که تا پایان سال 2018 ادامه خواهد داشت. 

لینک کوتاه

http://naftiha.ir/1749

کلیدواژه

بلومبرگ

احسان خمان

درآمد بحرین از محل فروش نفت و گاز

کشف میدان نفتی

تولید کننده انرژی

میدان نفتی سپهر

توسعه میدان نفتی

تولید محصولات پتروشیمی

تولید گاز شل

تولید مجتمع های پتروشیمی

اخبار مرتبط

ارسال نظرات

captcha
آخبرین اخبار
پربیننده ترین ها