نفت / شناسه خبر: 127388 / تاریخ انتشار : 1402/6/21 15:23
|

‌تقویت صنایع تکمیلی با هدف رونق تولید و اشتغالزایی در اولویت دولت

مدیرعامل شرکت ملی صنایع پتروشیمی رونق تولید و افزایش اشتغالزایی را از مهمترین دستاوردهای راهبردی تکمیل زنجیره ارزش محصولات پتروشیمی یاد کرد و گفت: دولت سیزدهم نگاه ویژه‌ای...

نفتی ها /مرتضی شاهمیرزایی در آستانه برگزاری بزرگترین رویداد بین المللی صنعت پتروشیمی در خاورمیانه ضمن تأکید بر ایجاد ارزش افزوده و رونق کسب‌وکار از طریق توسعه صنایع تکمیلی، بیان کرد: رونق تولید و افزایش اشتغالزایی از مهمترین دستاوردهای راهبردی تکمیل زنجیره ارزش محصولات پتروشیمی است که به منظور تحقق آن، دولت نگاه ویژه‌ای به تقویت، رفع موانع و مقررات‌زدایی این بخش از صنعت پتروشیمی در کشور دارد.

وی ادامه داد: تکمیل زنجیره ارزش با جلوگیری از خام‌فروشی محصولات پتروشیمی از طریق توسعه صنعت پایین دستی، از اهم برنامه‌های دولت مردمی سیزدهم است.

معاون وزیر نفت، مهمترین بخش از راهبردهای دولت در صنعت پتروشیمی را تکمیل و توسعه زنجیره ارزش و حمایت از شرکت‌‌های دانش‌بنیان، ساخت داخل و بومی‌سازی کاتالیست‌ها عنوان کرد و افزود: سیاست اجرایی شرکت ملی صنایع پتروشیمی در حوزه تولید، حداکثر استفاده از ظرفیت نصب شده با استفاده از دانش و ساخت داخل است.

شاهمیرزایی یکی از خاستگاه‌های توسعه زنجیره ارزش در حوزه صنایع پایین دستی را نمایشگاه ایران‌پلاست خواند و اظهار کرد: نمایشگاه بین‌المللی ایران‌پلاست در طول ۱۶ دوره قبل، بستر توسعه صنعت پایین دست پتروشیمی بوده است، رویدادی که بدون تردید جایگاه ممتازی در صنعت پتروشیمی منطقه داشته و نگاه بازار منطقه و جهان به صنعت پتروشیمی ایران را متحول کرده است.

بنابراین گزارش هفدهمین نمایشگاه بین المللی ایران پلاست با رویکرد توسعه تکمیل زنجیره ارزش، حمایت از تولید ملی و رونق ساخت داخل از ۲۶ الی ۲۹ شهریورماه در محل دائمی نمایشگاههای بین المللی تهران برگزار می شود.

لینک کوتاه

http://naftiha.ir/127388

کلیدواژه

‌تقویت صنایع تکمیلی

‌تقویت صنایع تکمیلی پتروشیمی

اخبار مرتبط

ارسال نظرات

captcha
آخبرین اخبار
پربیننده ترین ها