نفت / شناسه خبر: 16122 / تاریخ انتشار : 1398/4/29 12:08
|

رکوردهای مدیریتی نجومی در پازارگاد/ از پرداخت حقوق ۳۰ میلیونی به یک دیپلمه تا رکورد تغییر ۵ مدیر منابع انسانی در یکسال

یکسال از حضور یاسری مدیرعامل منصوب شده توسط مدیرعامل هلدینگ خلیج فارس برراس مدیریت شرکت عملیات غیرصنعتی پازارگاد می‌گذرد. فردی که در طول یکسال مدیریت خود، پرداخت حقوق‌های نجومی ...

نفتی ها /یکسال از حضور یاسری مدیرعامل منصوب شده توسط مدیرعامل هلدینگ خلیج فارس برراس مدیریت شرکت عملیات غیرصنعتی پازارگاد می‌گذرد. فردی که در طول یکسال مدیریت خود، پرداخت حقوق‌های نجومی به همراهانش از ۱۶ میلیون تومان تا ۳۵ میلیون تومان، ابهام در واگذاری تامین خوراک روزانه کارگران به یک شرکت خاص به ارزش قرارداد یکصد میلیارد تومانی و البته اخراج بیش از ۱۰۰ کارگر را به ثبت رسانده است. البته این تنها رکوردی نیست که یاسری و یارانش دراین شرکت به ثبت رسانده اند چراکه مهمترین آن تغییر ۵ مدیر منابع انسانی طی یکسال گذشته دراین شرکت است. تمام این مدیران اگرچه از سوی یاسری برگزیده شده بودند اما هر یک به دلایل مبهمی از کار کنار گذاشته شده اند. در حال حاضر نیز پس از گذشت ۵ ماه از آخرین تغییر سرپرست منابع انسانی این شرکت در حال حاضر پازارگاد بدون مدیر منابع انسانی اداره می‌گردد.
این درحالی است که به اذعان کارشناسان طی مدت حضور مدیریت جدید برراس این شرکت فشار بر کارکنان رسمی و با سابقه افزوده شده تا جاییکه تقاضای انتقالی از پازارگاد در همه عمر ١٨ ساله این شرکت بی سابقه اعلام می‌شود. درحالیکه باید تاکید داشت این شرکت همواره طی ۱۸ سال سابقه حضور در منطقه عسلویه همواره موتور محرک و پیشتاز امور فرهنگی و ارزشی در منطقه محسوب شده است.
ازسویی دیگر شنیده می‌شود درمانگاه پزشکی شیرینو که در بهترین نقطه و با امکانات و کارکنان مجرب به کارکنان شرکت‌ها و مردم این منطقه خدمات می‌داد و در چند حادثه درشرکت‌ها جان چندین نفر را نجات داده بود با عدم تعامل پازارگاد ٨ ماه است که تعطیل شده تا جاییکه این نگرانی را افزایش داده که در صورت وقوع حادثه ای احتمالی امکان امدادرسانی به موقع به حادثه دیدگان وجود نداشته باشد.
دراین بین بحث حقوق‌های نجومی پرداخت شده به همراهان یاسری نیز موضوعی است که با اما و اگرهای زیادی روبروست.
بنابر فیش حقوق‌های دریافتی این افراد، که بعضا تا مقطع دیپلم و فوق دیپلم تحصیل کرده اند رقم‌هایی چون ۱۶ میلیون تومان تا ۳۳ میلیون تومان به چشم می‌خورد.
ازسویی دیگر بنابر فیش های حقوقی ارائه شده دراین گزارش، شرکت پازارگاد  در اردیبهشت ماه امسال( ٩٨) به هرکدام از این بازنشسته ها علاوه بر حقوق نجومی شان ، ٤٠ میلیون تومان وام بدون سود و بدون ضامن پرداخت کرده است.
یعنی واریزی بحساب هر کدام از این بازنشستگان نجومی بگیر و غیر بازنشسته نجومی بگیر در اردیبهشت ماه بین ٦٠ تا ٧٥ میلیون تومان بوده است. اگرچه به اذعان آمارهای موجود، بازنشسته های نجومی بگیر این شرکت علاوه بر این حقوق‌ها ، وام‌ها، سکونت رایگان در هتل و پرواز برخلاف قانون، مستمری بازنشستگی هم دریافت کرده اند.
این درحالی است که این شرکت طی این مدت به بهانه صرفه جوئی در هزینه ها تعدیل نیرو داشته است.
حال باید دید ادامه راه مدیریت شرکت عملیات غیرصنعتی پازارگاد چگونه رقم خواهد خورد؟ آنهم در شرایطی که وزیرنفت همواره براین نکته تاکید داشته که اگر تخلفی در حال وقوع است بگویید تا سریعا در خصوص آن ترتیب اثر داده شود!
 

اختصاصی

لینک کوتاه

http://naftiha.ir/16122

کلیدواژه

مدیریتی نجومی در پازارگاد

رکودهای مدیریتی نجومی در پازارگاد

هلدینگ خلیج فارس

اخبار مرتبط

ارسال نظرات

captcha
آخبرین اخبار
پربیننده ترین ها