نفت / شناسه خبر: 83392 / تاریخ انتشار : 1401/3/17 08:03
|

نفت و پتروشیمی در حال معامله هستند؟/ ماجرا چیست؟

اما مساله اصلی کوچ این فرد از مسوول دفتری گذشته شاهمیرزایی در بسیج وزارت نفت ، به ارائه مشاوره به مدیرعامل شرکت ملی نفت است.

نفتی ها /همان‌روزهایی که شاهمیرزایی بی تابانه بدنبال صندلی ریاستی در دولت سیزدهم بود و اغلب رسانه ها به طور مکرر نگرانی خود از تکیه زدن احتمالی این فرد بر صندلی تخصصی‌ترین شرکت زیرمجموعه وزارت نفت یعنی شرکت ملی صنایع پتروشیمی فریاد می‌زدند، فردی (با هویت معلوم) توئیتی بی‌سابقه منتشر نمود که در همان زمان در « نفتی‌ها » به آن پرداختیم. در آن توئیت تاکید کرده بود:" شاهمیرزایی تمام کارهای خود را با استخاره انجام می‌دهد و این را به مشورت با خدا و حرف زدن با یگانه هستی عالم نامگذاری کرده بود!
حال پس از گذشت ۹ ماه از این اظهارنظر، حکمی منتشر می‌شود که تعجب همگان را برمی‌انگیزد. اینکه این فرد که به نظر می‌رسد با دفاع متعصبانه اش از شاهمیرزایی در کنار او خواهد ماند به یکباره به عنوان مشاور خجسته مهر مدیرعامل شرکت ملی نفت برگزیده و قرار می‌شود تا بنابر حکم صادره مشاوری باشد برای رفع مشکلات مناطق محروم نفتی و گازی! و نه پتروشیمی!
از اینکه این فرد تا چه اندازه توانائی مشورت دادن و ایجاد تحول در این جایگاه حساس و استراتژیک را دارد موضوعی است که در این گزارش به آن کمتر خواهیم پرداخت؛ اما مساله اصلی کوچ او از مسوول دفتری گذشته شاهمیرزایی در بسیج وزارت نفت ، به ارائه مشاوره به مدیرعامل شرکت ملی نفت است. بسیاری از کارشناسان دلیل این امر را در توافق پشت پرده خجسته مهر و شاهمیرزایی جستجو می‌کنند؛ توافقی که از نظر آنان بندهای دیگری هم احتمالا دارد اما این حکم شفاف ترین آن‌ها خواهد بود. اگرچه این کارشناسان علت این امر را در بدبینانه‌ترین حالت در تلاش خجسته مهر برای نجات خود از برکناری احتمالی اش جستجو می‌کنند و معتقدند یار دیرین مدیرعامل شرکت ملی صنایع پتروشیمی می‌تواند نجات دهنده او باشد.
دراین بین باید از نکاتی چون میزان تحصیلات و سوابق فردی این مشاور تازه خجسته مهر در امور مناطق محروم نفتی و گازی بگذریم و به توئیتی از وی استناد کنیم که تاکید کرده به دلیل شباهت وضعیتش با محرومان مناطق نفتی و گازی، بیشتر می‌تواند آنان را درک کند و همین را خوش یمن بدانیم برای مناطقی که سالهاست با بوی گاز آزار می‌بینند و بیمار می‌شوند و اغلب شکم گرسنه سر بر بالین می‌گذارند!

مخاطبین عزیز پایگاه خبری–تحلیلی نفتی‌ها؛ شما می‌توانید از طریق پست الکترونیک naftiha.ir@gmail.com و دایرکت پیج اینستاگرام نفتی‌ها به آدرس @NaftihaNews برای ارائه نقطه نظرات، پیشنهادها، انتقادها و سایر پیام‌های خود با ما در ارتباط باشید.

 

لینک کوتاه

http://naftiha.ir/83392

کلیدواژه

شرکت ملی نفت

شاهمیرزایی

اخبار مرتبط

ارسال نظرات

captcha
آخبرین اخبار
پربیننده ترین ها