نفت / شناسه خبر: 73215 / تاریخ انتشار : 1401/2/26 14:25
|

قیمت جهانی نفت امروز ۱۴۰۱/۰۲/۲۶ |برنت ۱۰۹دلار و ۷۷سنت شد

قیمت هر بشکه نفت برنت دریای شمال امروز با ۱دلار و ۷۸سنت معادل ۱.۶۰درصد کاهش به ۱۰۹دلار و ۷۷سنت رسید.

نفتی ها /قیمت هر بشکه نفت برنت دریای شمال امروز با ۱دلار و ۷۸سنت معادل ۱.۶۰درصد کاهش به ۱۰۹دلار و ۷۷سنت رسید.

قیمت نفت در روز دوشنبه کاهش یافت درحالی که سرمایه‌گذاران از افزایش قیمت آن در روزهای قبل سود برده بودند، اما ترس از کمبود عرضه جهانی نفت به‌خاطر احتمال ممنوعیت واردات نفت روسیه توسط اتحادیه اروپا افزایش یافته است.
 
قیمت هر بشکه نفت برنت دریای شمال امروز با ۱ دلار و ۷۸ سنت معادل ۱.۶۰ درصد کاهش به ۱۰۹ دلار و ۷۷ سنت رسید. نفت وست تگزاس اینترمدیت آمریکا هم با ۱ دلار و ۶۰ سنت معادل ۱.۴۵ درصد کاهش ۱۰۸ دلار و ۸۹ سنت معامله می‌شود.
 
هر دوی این شاخص‌های نفتی ۴ درصد در روز جمعه افزایش قیمت داشتند. نفت آمریکا در روز جمعه به ۱۱۱ دلار و ۷۱ سنت رسیده بود که بالاترین رقم از ۲۸ مارس را نشان می‌داد.
 
طبق گفته‌ کازوهیکو سایتو، اقتصاددان ارشد در شرکت فوجیتوما سکیوریتیز، انتظار می‌رود بازارهای نفت در این هفته با افزایش قیمت مواجه باشند، چون احتمال ممنوعیت واردات نفت روسیه توسط اتحادیه اروپا عرضه جهانی نفت و سوخت را محدود خواهد کرد.
 
طبق گفته برخی دیپلمات‌ها و مقامات اتحادیه اروپا، این اتحادیه هنوز هم امید به تصویب ممنوعیت واردات نفت روسیه علی‌رغم نگرانی‌های عرضه در شرق اروپا دارد.
 
روسیه هفته گذشته با تحریم چندین شرکت انرژی اروپایی، نگرانی در مورد عرضه جهانی نفت را افزایش داد.
 
در این بین، قیمت بنزین در آمریکا به‌خاطر کاهش ذخایر آن و افزودن بر نگرانی‌های عرضه به بالاترین رقم رسیده است.
 
از نظر عرضه، شرکت‌های انرژی آمریکا در هفته منتهی به سیزدهم ماه مه برای هشتمین هفته پیاپی به تعداد چاه‌های نفت و گاز خود افزوده‌اند. قیمت بالای نفت و تشویق دولت حفاران را بر سر چاه‌های خود بازگردانده است.
 
از طرف دیگر، ائتلاف اوپک‌پلاس نتوانسته است به‌خاطر عدم سرمایه‌گذاری در میادین نفتی در برخی کشورهای عضو و همچنین کاهش تولید روسیه، به هدف افزایش تولید خود برسد.
 
آخرین گزارش ماهانه اوپک نشان می‌دهد تولید این گروه ۱۵۳ هزار بشکه در روز در ماه آوریل افزایش یافته و به ۲۸.۶۵ میلیون بشکه رسیده است، یعنی بسیار کمتر از هدف ۲۵۴ هزار بشکه در روز افزایش تولید طبق قرارداد اوپک‌پلاس. /تسنیم

لینک کوتاه

http://naftiha.ir/73215

کلیدواژه

شاخص‌های نفتی

نفت برنت دریای شمال

فوجیتوما سکیوریتیز

اخبار مرتبط

ارسال نظرات

captcha
آخبرین اخبار
پربیننده ترین ها